Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
83%

A lelki egészségednek az lenne a legjobb, ha el tudnád fogadni, hogy szüléskor nem tudod tartani a kontrollt. Az események megtörténnek, és nem tudod előre megálmodni.

Hallgattam sok (negatív) szülésélményt még terhesen, évekig tartó trauma lett az, hogy azt hitték, minden az elképzeléseik szerint alakul. Aztán persze nem, és évek múltán is sírva beszélnek róla.

Ebből én anno leszűrtem, legjobb lesz, ha sodródom az eseményekkel.


Nektek is úgy kéne állni hozzá, megpróbálod ott szülni a babát, de fogadd el, ha valami miatt nem sikerül. Vagy nem úgy, ahogy akarod.

márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 A kérdező kommentje:
18-as, abból a szempontból igaza van, hogy egy műtét kiszámíthatóbb.
márc. 6. 18:19
 23/103 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagy elképzeléseim, igazából semmihez sem ragaszkodom foggal körömmel. De egy állami kórházban nem bírnék ki napokat, sem egy szülést egy olyan orvossal, akit akkor látok először.
márc. 6. 18:20
 24/103 anonim ***** válasza:
72%
Szegény kérdező, kár volt ide írni. Azok jót írtak, hogy néhány hétre vegyetek ki Pesten lakást, gondolom ez az összeg nem vág földhöz. Így kikerülhetitek a felesleges kockázatot. És igen, jogod van ott és úgy szülni, ahogy te jónak látod. Ha megengedhetitek magatoknak a magánkórházat, azt kell igénybe venni.
márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
93%
Hotel az utolsó hónapban. Ha már lúd, legyen kövér.
márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 A kérdező kommentje:
Igen, a felköltözésre én is gondoltam, csak kényelmesebb lett volna az utolsó heteket már itthon tölteni, nyugiban. De nem gond, majd úgy fogom fel, mint egy utolsó nagy pihenést a baba előtt, végigjárjuk a kedvenc helyeinket legalább kettesben.
márc. 6. 18:23
 27/103 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt oda kell költözni egy bérelt lakásba. Azt neked kellene eldönteni, hogy megszulod, vagy császár. Már ha magán, mert különben eldöntik helyetted.
márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
88%

"De egy állami kórházban nem bírnék ki napokat"


Ezt megértem, az állami kórháznak ez a része nem vetélkedhet egy magánkórházzal.

De szülésnél ott is mindent megtesznek értetek. Sőt, többet is, mint magánban, hisz ha ott olyan probléma van, államiba visznek téged is, a babát is.

márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
78%

Hidd el, hogy nem fog érdekelni sem az orvos, sem a szülésznő.

Nekem is fogadott orvosom volt. Pont úgy kívántam a pokolba, mint az, aki először látta.

Szülni egyedül fogsz,nincs akkora szerepe ott az orvosnak, amire te gondolsz.

márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 A kérdező kommentje:

Ismerem magam, pontosan tudom, hogy egy idegen orvoshoz nem úgy állok, mint ahhoz, akit ismerek már jól, akiben megbízom. Elhiszem, hogy valaki a járda közepén is szülne, biztosan én is, ha erre kényszerülnék, de tudom azt, hogy számomra mi a jó, mi a fontos. Kérlek Titeket, ezt tartsátok tiszteletben, mert nem ismertek. Egy magánintézmény sokkal többet jelent annál, hogy választani tudsz orvost.


Nekünk tökéletes az a hely és orvos, ahová járunk.

márc. 6. 18:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!