Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
98%

Hozzáteszem hogy az orvost 2x láttam 2 percre meg a végén 10re, a szülésznő volt velem majdnem végig.

170 km az autópályán is 1.5 óra, az alatt meg lehet szülni, nem beszélve egy komplikációról.

Vagy 36 hetesen fel kell költözni Pestre, úgyis nst-kre kell jarnod 2 naponta, naponta a végén vagy belevenni a pakliba hogy a legközelebbi kórház jobb, mint egy halott baba félúton.

Ezt a döntést nektek kell meghozni.

Gondolom a férjed sem szívesen vezetné le a szülést a leállósávban.

Ismerek olyat aki kifizette a magánklinika milliós számláját és mégis, kb le sem szrták mikor szült, pl ők is beköltöztek a kórház melletti utcába 35 hetesen.

márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy rengeteg nőnek szuper szülésélménye volt állami helyen is, de mi nem szeretnénk kockáztatni. Most tavasszal fogok szülni, úgyhogy variálni sem fogunk már.
márc. 6. 18:30
 33/103 anonim ***** válasza:
61%

Ha beindul a szülés alapból mentőt kell hívni és sztem nem is oda vinne.Nem szabad elindulni mert lehet te 10 perc alatt megszülsz.

És miért hiszi mindenki hogy a császár olyan könnyü?2 hétig feküdtem tehetetlenül a 2.császárom után,mert begyulladt a sebem .

Na azt biztos nem kívannám senkinek

márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
84%

Hát... én is inkább közelebbi kórházba mennék vagy egy hónappal előtte felköltöznék.


Első szülésem alatt 3 napig vajúdtam,majd végül sos császár lettem mert meghalt volna a kicsi.


Egy barátnőmmel együtt szültünk. Ő 12 óra alatt megszült aztán vigan futkozott. Én alig bírtam felállni az első hat hétben zokogva szoptattam a babát mert úgy fájt ahol felvágtak, alig bírtam mozogni.


Arról nem is beszélek hogy rengeteg császárost ismerek akinek a második császárnál komplikációk lettek majdnem ottmaradtak és nem lehetett 3. Baba.

Egy csomó szövödmény lehet, x hónapig nem edzhetsz nem futhatsz. Még a szarás is fájt 4 hétig...


Fürdésnél hetekig nem értette víz a sebemet próbálj így fürdeni... k*rva macerás.

30 napig kellett szúrni a hasamba vérhigitót azt hiszem azt... már az utolsó napokban kurvára fájt.


Egy háztartás vezetéséről meg ne is beszéljünk császár után. Szóval lehet kényelmesebbnek tűnik de baromira ndm az.


Nem mellesleg nem biztos hogy szépen vágnak nekem pl nagyon csúnyán csinálták egy kis púpli van ott.


Aggódhatsz egy csomót hogy nincs e szövödmény, hogy nem e túl piros, jó e hogy púpos a heg stb...


Nem mellesleg tök érzéketlen lesz az a része a hasadnak. Nekem 1 éve volt a műtét de a mai napig ha hozzá érnek rosszul vagyok zavaró.


A hasizmodat széthúzzák, ha nem áll vissza magától egy csomót várhatsz míg vissza tudod edzéssel állítani. Nem túl egészséges vagy szép a szétnyílt hasizom amúgy.


Bármit megadnék ha a következőt meg tudnám szülni rendesen. De nem valószínű hogy engedik vagy hogy merni fogom mert sok figyelmet igényel hogy nézzék van e hegszétválás közben.

márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
98%

Ne gondold túl.

Én is így szültem, privát szoba, teljes személyzet stb. Addig volt kedves és segítőkész az orvos nonstop amíg nem hétvégén indult be a szülés, amikor éppen elutazott volna.

Kb kinyomta a gyereket,mert még toló fájások sem voltak. aztán soha többé nem láttam.

Na ennyit erről, hogy a magán

majd kellemesebb.

márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 A kérdező kommentje:
Mint írtam, elhiszem, hogy vannak szép szülésélmények állami helyen, és rosszak is lehetnek magánintézményben. De nem fogunk váltani, az itteni kórházban biztosan nem szülnék. Mi az orvosommal elégedettek vagyunk, és nekem igazából az a fontos, hogy a férjem ott lehet velem végig, együtt lehetünk a szülés utáni napokban is, nem egy üvegfal mögött nézheti majd a lányát az első napokban, vagy éppen egy folyosón állva ölelhet át engem csak.
márc. 6. 18:38
 37/103 anonim ***** válasza:
63%

Én abban sem vagyok biztos hogy vsászároznak indok nélkül....


De ha neked az kell csináld. Majd meglátod hogy mekkora szopás.

márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
84%
A babának mondjuk az a legjobb, hogy ha természetes úton születik -nyilván, ha nincs komplikáció-, de nehogy a gyereked érdekét a sajátod elé helyezd, már most milyen önzetlen anya vagy :D
márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
88%
36 ezt egy vip szoba megoldja.
márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyóra is fontos lenne én sokáig nem tudtam kialakítani a köteléket a kicsivel mert császár után nem volt aranyórám.
márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!