Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hetekre vegyetek ki lakást pesten. Ha beindul a szülés, nem fogtok autópályán kocsikázni, márpedig az beindulhat a tervezett császár előtt is.

Pár éve azért halt meg egy baba, mert a vajúdó anya miskolcról ment pestre, hogy ott szülhessen.

márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
82%
El van tájolva a férjed. A császár pont, hogy sokkal kockázatosabb a felgyógyulást illetően.
márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
86%

"Pont, hogy az egészségem miatt döntöttünk így, de köszönöm a nem kicsit ítélkező választ! :)"


Ha az egészséged indokolja, akkor befektetnének, és programozott császárra kiírnának.

Gondolom, itt valójában arról van szó, hogy nem bíztok a kijelölt állami kórházban. És ez a para akkora, hogy inkább kockáztattok, és 170 km-t kocsiznátok.

márc. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
92%

A császár nem a könnyebbik út. Csak máshogy nehéz.

De persze nem a férjednek kell nagy hasi műtét után ellátni egy újszülöttet, mikor a hormonjai is szétszekálják.

márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy a császár könnyebb lenne bármivel.


Annak is megvan a kockázata, az is fáj, ezzel én is pontosan tisztában vagyok.

márc. 6. 18:11
 16/103 anonim ***** válasza:
71%
Akkor milyen egészséged érdekében kampányol a párod a pcs mellett? Csak nem attól fél hogy kitágulsz és mi lesz vele? 😂
márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 A kérdező kommentje:
A lelki egészségem is ugyanúgy fontos. Legalábbis a mi családunkban számít ez is.
márc. 6. 18:15
 18/103 anonim ***** válasza:
80%

"Sehol nem írtam, hogy a császár könnyebb lenne bármivel."


Azt írod, a férjed szerint az.


"Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?"."

márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 anonim ***** válasza:
90%
Szabad tudni, hogy mi a pontos oka, hogy 170 km-re mész szülni a lakóhelyedtől, és nem a lakóhelyeden szülsz, vagy akár közelebb valahol - mondjuk 50 km-es körzeten belül?
márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 A kérdező kommentje:
A számunkra megfelelő intézmény sajnos csak ilyen távolságban volt legközelebb. Én is jobban örülnék, ha nem kéne minden vizsgálat miatt utazgatni ennyit, vagy egy újszülött babával ekkora utat megtenni majd, dehát ez van.
márc. 6. 18:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!