Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
69%
meg azt is vedd figyelembe hogy a baba koraszülött is lehet én pl 7.ik hónapra születtem szoval nagyon sok dolog keresztbe húzhatja a számitásaitokat,nekem biztos nem az lenne az elsődleges hogy egy csilli-villi magánkorházba szüljek főleh 170kmre a lakhelyemtől,a gyerekem élete sokkal fontosabb mert bármikor bármilyen komplikáció adódhat,neked ez az első szülésed és még baromira nincs benne tapasztalatod hogy pikk pakk be tud egy szülés indulni mindenféle előjel nélkül,nekem is teljesen váratlanul indult be kishijján sokkot kaptam,hirtelen még gondolkozni sem tudtam,annyira megilyedtem. Legyen egy B-terv,nem minden áron a csilli villi korházhoz ragaszkodjatok.
márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
40%
91# Akkor senki ne szüljön magánba? Mert bárkinél lehet koraszülött. Ha szimplán másik kórházba szeretne,ami állami az oké vagy csak a magán veri a szemeteket?:D A gyereked se vidd magánba soha,akkor se ha rosszul látják el államiba. Ha odaköltöznek hamarabb,simán kivitelezhető. Ha koraszülött lesz meg egyértelmű,hogy úgy is a közelibe kell,egyből történik a dolog. Egyébként sok kis vidékibe sincs pic,tehát baromságot írtál. Barátnőm extrém koraszülött babát szült pár hónapja,a picit azonnal szállították a fővárosba,ő meg szegény maradt szutyokfalván addig,míg olyan állapotba volt.
márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
66%
92es nem azt mondtam hogy ne szüljön magánba de ne mindenáron mert a kérdező nagyon ragaszkodik a magánhoz.pusztán jó szándékból írtam hogy különböző eshetőséget is figyelembe kell venni mert bármi történhet ráadásul első terhessége és nagyon nincs tisztában a dolgokkal hogy pl bármikor beindulhat a szülés.
márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
80%
Igen,de a kérdése is emiatt született szerintem,mert tudja hogy beindulhat bármikor és messze van a kórház és hogy oldható meg. Én így értelmezem.
márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván megvan az oka, miért akar magánklinikán szülni, nem szeretné, hogy hentesmunkát végezzenek rajta. Sajnos még kevés a magánkórház, így aki nem Pesten lakik, nem sok választása van.
márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
40%
Én állami kórházban szültem és semmi gond nem volt, teljesen normális volt az ellátás és az orvosok és a nővérek is normálisak voltak nem is értem hogy sokan miért rettegnek ennyire az államitól meg hogy hentes munka sokan nagyon túlgondolják a dolgokat.
márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
70%
96# És hány gyereked van? Mert gondolom Magyarország összed szülészetén szültél már. :D Maximum akkor releváns a válaszod,egyébként nem.
márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
74%
Hát, amikor engem csaszaroztak, utána nemhogy 170 kmre nem utaztam volna, de még a közeli kórházból is húzós volt haza az autóút, olyan szinten fájt, lotyogott a hasam..... A császármetszés életmentő műtét, egyáltalán nem egy leányálom, és sok rizikója is van, azért párod is tájékozódjon, mielőtt felelőtlen dolgokra kötelezne a saját testeddel kapcsolatban, és te se hagyd hülyeségekre rábeszélni magad általa. Az ORVOS majd tudja, melyik szulesmod kell neked.
márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:
26%

#97 És téged hány kórházban kezelt eddig "hentes", mert a te válaszod is csak akkor releváns...


Ráadásul ezt a "hentesezést" pont arra szokták mondani, hogy bizonyos helyeken állítólag szeretnék indokolatlanul császáozni, nem a császár kivitelezésének a szakszerűségére... A kérdező meg ÖNKÉNT szeretne jelentkezni rá és fizetni is érte, hogy indokolatlanul felvágják.

márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
100%
Btw ha koraszülött lesz, akkor úgyse vállalja a magán, de könnyen lehet hogy a körzetes sima szülészet sem, amit el akar kerülni.
márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!