Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/103 anonim ***** válasza:
Hát amikor én születtem egyből rohammentő vitt a gyermek klinikára sima állami kórházban születtem de ott nyilván nem olyanok a felszerelések.2hónapig inkubátorba voltam meg pár napig lélegeztető gépen
márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/103 anonim ***** válasza:
100%

99# Igen,nem voltam az összes kórházban én sem. Voltam jó helyen és voltam olyanba,ahova köszönöm többet nem. A hentes nálam az,aki kitépi a méhlepényt belőlem,ami nem indul meg,közbe rám kiabál,hogy miért ordítok a fájdalomtól és még egy szép kis eret is felszakít,ami miatt plusz komplikáció van. Eközben te ébren,nálam ez a hentes kategória,nem a császár. De nem írom azt,hogy voltam jó helyen és akkor nem is értem másnak mi baja az államival,hisz olyan rendesek. :D Attól,hogy nekem egy adott helyen jó volt,ő még lehet 400 kmre máshol fog szülni,ahol meg brutálisan rossz.


100# Ez így van. Nagyon sok körzetes átszállítja pic centrumba koraszülött esetén.

márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/103 anonim ***** válasza:
38%

91# Ne haragudj, de olyan hülyeségeket írsz, hogy hihetetlen. Egy nő, aki hamarosan szülni fog, szerinted nem tudja, hogy a szülés bármikor beindulhat? Ehhez azért nem kell túl nagy IQ.

Mellesleg 36. hét előtt a magánkórházak nem vezetnek le szülést, akkor sem ha szerződtél. Talán egy van, ahova már 34. héttől lehet menni. Vagyis ha valaki magánkórházban készül szülni, azt is pontosan tudja, hogy nem tud mindenáron ott szülni, ha belegebed sem és ha kifizette előre jórészét, akkor sem...

De én ismét feltenném a kérdést, hogy a gyerekre nézve biztosabb egy vidéki kórházban szülni, ahol 100 km a legközelebbi PIC és max naponta egy, vagy két naponta egy gyerek születik? Vagy jobb egy magánkórházban, ahol napi 3 születik minimum (vagyis tapasztaltabbak) és öt utcára van a háttér klinika PIC osztállyal, illetve az újszülött mentő is perceken belül odatud érni?

márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!