Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
 61/103 anonim ***** válasza:
24%

Huu nem bírtam végigolvasni. Összehordta a szél a szemetet megint ide. :D

Ugyanúgy bánnak velük meg szüljön közelebb? Akkor ti még nem voltatok fos kórházba,ahol esetleg meg is halt a picitek az ő bénaságuk miatt. Töltöttem pár hetet decemberbe egy kis megye szaros felkapott kórházában,amiről már sajnos hallottam ezt azt az eüs kollégáktól. Olyannyira jó ellátás van,hogy inkább hazajöttem saját felelősségre,itt pedig a klinikán elvoltak hűlve a nagy szakemberek,hogy ott mi folyik konkrétan. Ha ott kéne szülnöm én is inkább elmenekülnék messzire szülni. Állítsátok már le magatokat,szüljetek egy padon,ha az jobban tetszik nektek,de az ember igen is szeretné magát biztonságba tudni. Nálam az első végén olyan komplikáció volt,hogy a hozzáértő nőgyógyászom mentett meg. Ellenben a vidéki kis kórházba ugyanezzel a komplikációval akkoriban hazaküldték egy ismerősöm,meg se vizsgálták,visszament hogy odacsap az asztalra mert akkor sincs jól és már nem érzi mozogni se a picit,csak addigra már meghalt benne a baba 33 hetesen. Ugyanazzal a tünettel ment be oda,mint én itt. Csak míg engem azonnal megvizsgáltak és rájöttek,hogy nagy a gáz,kiemelték a lányom,addig őt vizsgálat nélkül elzavarták. Nos, szeretnétek e ilyen helyen szülni másodjára?:) elhihetitek ő se teszi be oda a lábát többet. Más kérdés alá bezzeg nyomatjátok,hogy magánba kell szülni. Irigykedtek,nem telt rá vagy mi? Én is azt javaslom,hogy előre költözzetek be. Egy ismerősöm nemrég szült,ő is messzebb,kb egy órányira,ő is azért választotta azt,mert volt egy ikres halvaszülése a közelebbibe,de éppen beértek amúgy,sikerült végül nekik. De inkább menjetek hamarabb. A császár a pici szempontjából biztonságosabb,de egyébként nem egyszerű,főleg ha utána szeretnél még rendesen is majd szülni. Kérdező, nem kell a döntésed miatt szégyellni magad, itt kiégett nők vannak ilyenkor,irigyek,megkeseredettek. Ha ők szar helyen szültek,te is csináld. :D

57# Neked lehet nem volt habos babos,másnak meg igen. :)

márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
89%

Nem a rossz élmények a mervadók, hanem a távolság.

Kivitelezhetetlen nagyon közeli hotel szoba nélkül.

Tényleg bármi történhet, nem nagy dolog, egy joslót szülésnek hiszel pl., nem lehet ilyen messziről kórházba indulni.

márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 anonim ***** válasza:
33%

62# De a rossz élmény is mérvadó,ha az életed és a baba élete a tét,mert henteskórház van közel csak...

Remélem aki lepontozott,annak fájt is az igazság. :))

márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/103 anonim ***** válasza:
75%

20 percre lakunk a kórháztól.

38 hetes voltam mikor eljezdett ömleni a vér. Anyám 10 perc alatt bevitt gyors hajtással. Egyből altattak érzéstelenítőt se tudták megvárni hogy hasson. A gyerekem majdnem meghalt... perceken múlott.


De persze vállald csak az ekkora távolságot. Megéri ..

márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 A kérdező kommentje:
Mint írtam, megoldható az is, hogy az utolsó pár hétben végig Pesten legyünk. Nem értem, miért akartok bántani, meg belebeszélni olyasmit a kérdésbe, amit nem írtam.
márc. 6. 20:24
 66/103 anonim ***** válasza:
20%
64-es,értő olvasás. A kérdező arra volt kíváncsi hogyan oldható meg biztonságosan,nem azt írta,hogy vajúdva elindul 170 km-re. :) Álmos lehetsz már...
márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/103 anonim ***** válasza:
79%

63, a henteskórházról csak annyit, hogy az én legnagyobb unokám egy magánkórházban lett oxigénhiányos, majd halt meg az első születésnapján. Nem császározták meg a lányom, és elakadt a kislány a szülőcsatornában. Azóta tudjuk, hogy a császár egyik feltétele, hogy a fej még ne legyen a szülőcsatornában... Mivel kifelé nem jött, végül a műtét mellett döntött az orvosa, későn.

Bp, 2019.

márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 anonim ***** válasza:
36%
Mert ilyenek az anyák többsége,sajnos kérdező. Tisztelet a kivétel,itt is vannak normálisak,szerencsére. Jobb,ha hozzászoksz és a játszótéren is már messziről kiismered az ilyet és nagy ívben kerülöd ki őket majd. Hidd el,megkíméled magad.
márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/103 anonim ***** válasza:
66%

Fú ezek a kommentek... :D

Az első gyerekemet egy országos klinikán szültem már az ügyeleti rendszerben, akkor megfogadtam, hogyha megtehetjük, akkor köszi, de többet nem.

Azóta költöztünk és ismét várandós vagyok. Magánkórházba megyek szülni, ami háromnegyed órára van. Nincs PIC, ez tény, a háttérintézménye pedig az a klinika, ahol az első gyerekemet szültem. Szakmailag nem volt kifogásom, így nekem ez tök oké. A körzetes kórházunk szintén háromnegyed órára van, csak ellenkező irányban. Szintén nincs PIC, a háttérintézmény onnan 100 km-re található, ahova a babát szállítják, ha baj van. (Ez tőlünk is 80 kb.) Mellesleg az a protokoll, hogy terminusnál befektetnek és kétnaponta oxitocin terhelést nyomnak. Ez az, amire én azt mondom, hogy biztosan nem. És persze, el lehet utasítani, de ebből a "jogom van" kérdéskörből egyszer már megjöttem, tudom hogy működik. Az már mellékes, hogy 5-en vannak egy szobában. Ahol szültem, ott 4-en voltunk, 5 babával. Az is nagyon sok volt. Hogy vip szoba van-e, az a szerencse kérdése, nálunk olyan szinten volt teltház, hogy a gyermekágyon SEM kaptam helyet, 18 órára elválasztottak a babámtól, holott fizikailag nem lett volna akadálya, hogy eltudjam látni. Szóval megértem a döntést és mégis... Mondom mindezt úgy, hogy kb. 170 km-re van egyébként a szülővárosom (szintén 100 km a legközelebbi PIC egyébként), kéthetente megjárom munka okból és teljes meggyőződéssel vallom, hogy SOHA nem indulnék el ilyen távolságra beindult szüléssel!!! Engedjük el a tényt, hogy fájásokkal 1,5 óra autózás is kínszenvedés, de beindult szüléssel ne kelljen már egy útszéli pihenőben megállni pisilni, ahol már attól is fertőzést kapsz, ha 10 méterről ránézel... és akkor még semmi baj nincs. Nem vérzel, nem beszéltünk arról, hogy előre haladott lenne a szülés, stb.

Egyetlen helyzetben vállalnék ilyen távolságot. A legtöbb magánkórházban 36. hét előtt nem lehet szülni, tehát a 36. hét után felköltöznék a kórház közelébe. Ha a férjem ott tud lenni velem végig oké, ha nem, akkor ő ráér autózni, de én bejutok akár taxival is a szomszéd utcában lévő kórházba. Majd csatlakozik, ha megérkezik.

Az meg hogy a végén már megmozdulni sem tud egy terhes nő... Valakinél lehet így van. Én 41+1-ig húztam és a 40. hét végéig mindennap lazán bevezettem Budapestre ctg-re, leparkoltam, majd sétáltam majd egy km-t és vissza mégennyit. Nem mondom, hogy a végén nem éreztem úgy, hogy menten megszülök, de én örültem volna a legjobban, ha így történik. :D Szóval nyugodtan tervezzetek be az utolsó hetekre lightos programokat, sétákat, éttermezést, stb. És ha nem jön össze, mert már nem esik majd jól, akkor mivan!? Ha túl hordod, egyébként is 1-2 naponta menned kell kontrollra, azt már alapból nehézkes 170 km-ről megtenni.

márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/103 anonim ***** válasza:
0%
67# Sehol nem írtam,hogy ha fizetsz akkor minden szuper lesz. Bár azért még mindig jobb ellátás van így is,akkor gondold el mi megy egy vidéki kis akármibe,ha ott ez történt. De hadd döntse el mindenki,hogy hol szeretne szülni. HA én nem vállalom egy adott henteskórházat,mert már megégettem magam ott,akkor nem vállalom és Jucikának ehhez semmi köze. :) Jucika nyugodtan menjen ettől és csinálja ott,ha akarja. És visszament még 1x ugyanabba a magánkórházba a lányod?
márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!