Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a pokolban történő...

Garrison 2001 kérdése:

Szerintetek a pokolban történő szenvedés soha véget nem érő vagy véges?

Figyelt kérdés
Én keresztényként úgy gondolom, hogy véges, el is mondom, hogy miért: Jézus például a Máté evangéliuma 10. részének 28. versében mondja: "Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában." A gyehennáról egyébként azt olvastam, hogy annak idején Jeruzsálem mellett egy szemétégető hely volt. Emellett ide sorolnám még az alábbi igéket: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk."(Malakiás 4:1), illetve: "De megsemmisülnek a bűnösök, elenyésznek az ÚR ellenségei, mégha olyanok is, mint a viruló rétek, füstként enyésznek el." (Zsoltárok 37:20). Ezek az igék szerintem azt igazolják, hogy a gyehennában sem végtelen a szenvedés, hanem egyszer véget ér. Azt is olvastam, hogy az "örök" szó görög megfelelője az "aionios", ami viszont Istenre és az angyalokra vonatkozóan jelent soha véget nem érőt, az emberre vonatkozóan viszont azt jelenti, hogy addig, ameddig az adott személy élete tart. Azt nem tagadom és egyetértek vele, hogy a bűnösök büntetést érdemelnek, de az olyat, ami soha nem ér véget egy picit túlzásnak tartom. Arról nem is beszélve, hogy a Mennyországban is nehezebben tudnám elképzelni az örök boldogságot, hogyha látnám vagy tudnám, hogy közben a haverjaim lelkei a pokolban gyötrődnek. Ti mit gondoltok erről? És milyennek képzelitek el a poklot? Én inkább lelki, mint testi szenvedésnek, és főleg sötétséget és ürességet képzelek el a gyehennában. 20/F :)

2017. jún. 12. 20:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/204 követ62 ***** válasza:
77%

Annyira egyértelmű a Biblia tanítása.

A POKOL NEM MÁS MINT AZ A SÍRGÖDÖR AMIBE JELENLEG RAKJÁK A HALOTTAKAT.


ENNYI.

Mit nem lehet ezen érteni?

A tűznek tava pedig az ahol Jézus MINDENT ÉS MINDENKIT megsemmisit ami, aki a bűnhöz tartozik.

A sirgödör, a halál, a betegségek, a bombák, a káros anyagok, a vírusok, baktériumok tehát minden ártalmas dolog.

Maga a bűn kitaláloja, és a bűnnel fertőzött teremtmények.


Ha valahol súlyos fertőzés lép fel a leghatásosabb védekezés, ha mindent el égetnek, MEGSEMMISÍTENEK.

2017. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/204 anonim ***** válasza:
61%

Attól, mert így kiabálsz a hozzászólásban nem lesz igaz.


"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


Tüzes tóba vetik, ahol örökké szenved majd (a sok hamis prófétával és tévtanítóval együtt). Mit olyan nehéz ezen felfogni?

2017. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/204 követ62 ***** válasza:
80%

Nem kiabálok.

Csak kiemelek, mert a szimla kisbetűkön mindenki át siklik ahogy most a nagybetűkön.


Mert a pokol még mindig CSAK a sírgödör.


Most ezt a szót igyekszem tisztázni a Biblia értelmezése alapján.

2017. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/204 anonim ***** válasza:
30%

Mondatokat kiemelni nem szokás, max szavakat, de mindegy is talán.


Elolvastad az idézett verset? Ha igen, akkor még mi nem tiszta az örökké tartó szenvedésben és a tüzes tóban?

2017. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/204 Alex Fly ***** válasza:
32%

@kovet62: akkor egy részéig már eljutottunk. Írtad:

"Mert a pokol még mindig CSAK a sírgödör."

Pontosabban a pokol az ördögnek és angyalainak készült, nem az emberiség sírjának. Szóval az a gödör nem teljesen üres: ott lesznek benne a lakói is. Az említettek mellett mindazok, akik mellettük döntöttek, nem Isten mellett. Eddig gondolom világos...

Akkor folytassuk -szintén a te szavaiddal:

"A tűznek tava pedig az ahol Jézus MINDENT ÉS MINDENKIT megsemmisit ami, aki a bűnhöz tartozik."

Ez is igaz -lenne, ha anyagról beszélnénk, nem pedig szellemi dolgokról. És még egy feltétele van az általad írottaknak: az, hogy számukra is az általunk tapasztalt módon telik az idő. Azért az időből kilépve ez a feltételezés értelmezhetetlen. Mivel nem az időben léteznek (ami a megsemmisülésnek, mint folyamatnak elengedhetetlen feltétele), így a pokol -a benne tartózkodókkal együtt- időtlenül a tűz hatása alatt marad. Azaz örökre. És mivel a tűzben tartózkodás nem éppen a legkellemesebb állapot, főleg abban az esetben, ha ebben az állapotban nem lehet változás; így nyugodtan kijelenthetjük, hogy itt bizony örökkévaló szenvedésről van szó.


Q.E.D.

2017. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/204 követ62 ***** válasza:
89%

Kedves Alex Fly.

Neked is és azoknak is akik hozzád hasonlóan gondolkodnak azt mondom és azt kívánom őszintén szívből, hogy amikor el jön a megtapasztalás ideje ti mindannyian a jó oldalon álljatok amikor Isten szava teljesedik.


Nem az kívánom, hogy legyen hited szerint, mert az lehetetlen. Hiszen az Úr szava szerint lesz.

2017. jún. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/204 anonim ***** válasza:
23%
Én néztem videót furcsa élményekre visszaemlékezésekről, az ember ott szólította Jézust, aki fölvitte magával a Mennybe.
2017. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/204 anonim ***** válasza:
80%

Úgy tűnik,a Biblia világos tanításának értelmezését súlyosan eltorzította a görök,egyiptomi mitológia "pokol-tana",amely alapjában különböző a krisztusitól.


Ezek a pogány elképzelések egyenrangúakként ítélik meg a jó,és gonosz isteneket,míg a Biblia tanítása szerint egy Isten létezik a valóságban,s a többi csak a fejekben.


A Biblia tanítása szerint,Sátán(Lucifer)fellázadz Isten,és szeretettörvénye ellen,és az erőszak törvényrendszerét vezette be ahelyett.


Isten,aki a Szeretet,megoldást talált- a Szeretet törvényrendszere szerint-a bűnre.Megváltása MEGSZÜNTETI örökre a bűnt,és mindent ami azzal kapcsolatos.

Megoldása örökidőre szól.A bűn magja örökérvényűen megszűnik.

2017. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/204 anonim ***** válasza:
2017. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/204 anonim ***** válasza:
22%

27.vagyok,bocsi,még nem olvastam el a válaszokat; de még egy dologgal kiegészíteném, valakitől meg azt hallottam, hogy a Pokolban visszanézetik velünk a hibáinkat, mint egy filmet, hogy tanuljunk belőle. Másvalaki meg azt mondta, hogy az a patás-vasvillás Pokol az tényleg valóságos hely, és azzal lett valóssá, hogy elhitették, hogy van olyan. Megint máshonnan egy info, hogy valaki állítólag felvette a kapcsolatot egyszer egy túlvilágon lévő ismerőssel, kérdezte, hol van; aszondta a Pokolban; és hogy képzelje el, hogy a Pokol az egy hosszú utca, jobbnál jobb bárok vannak benne, csak egy baj van, sose tud berúgni. Ezt mondta az emberke a túlvilágról, aki amúgy földi életében nem vetette meg az italt. És akkor ott meg valami ilyen volt talán, hogy ott a meg nem élt vágyakat lehet megélni.

Am én nem tom nem foglalok állást.

2017. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!