Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/142 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok!


Jómagam több mint 20 évig jártam Zugligetbe, és ez alapján ki merem jelenteni, hogy hazugság azt állítani, az adventisták azt tanítják, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül. Vannak olyan adventisták, akik ilyet állítanak, de ez ettől még nem válik Adventista tanítássá. Az Adventista tanítások nyilvánosak, mindenki számára elérhetők az Adventista egyház honlapján a hitelvek menüpontban: [link]


Üdv. Péter

2017. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/142 anonim ***** válasza:
23%
Péter, a hit cselekedete-e a szombat nap megtartása, vagy sem?
2017. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/142 anonim ***** válasza:
86%

Kedves utolsó!


Mielőtt válaszolnék a kérdésedre definiáljuk a fogalmakat! Mit értesz a hit cselekedete alatt?


Üdv. Péter

2017. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/142 anonim ***** válasza:
32%
Egyfelől tök mindegy, hogy én mit gondolok, Jakab szerint a cselekedetek megmutatásával meg lehet mondani a hitet. A hit generál egy cselekedetet. Ha a szombat nap megtartása az igaz hit cselekedete, akkor a szombat nap megtartása hitbeli kérdés, és mivel szerintetek hit által üdvözül valaki, ezért üdvösség kérdés. Ha nem üdvösség kérdés a szombat nap megtartása, tehát üdvösség szempontjából lényegtelen cselekedet, akkor nem a hit cselekedete, mivel hit által van az üdvösség, tehát felesleges és nem betartandó cselekedet. Szükségszerűtlen, ha úgy tetszik. Viszont az adventisták ezek szerint felesleges cselekedetekre buzdítják a híveket olyan teológiai köntösbe ágyazva, mintha szükséges tett lenne a szombat nap megtartása.
2017. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/142 anonim ***** válasza:
29%
utolsó gondolathoz: mivel az adventista teológia legsarkalatosabb pontja a szombat nap megtartása, hiszen e nélkül igazán kolunk segítség sincs nagyon sok egyház között és az adventista egyház között, lásd reformátusok kontra adventizmus.
2017. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/142 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok!


A hit cselekedetei a Biblia szerint: "Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem; mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám...Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek eggyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg."

"Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól."

"Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem ér semmit, sem a körülmetélkedetlenség, hanem a szeretet által munkálkodó hit."


A szombat megtartása ebben az értelemben nem hitből való cselekedet, ugyanis arra nem másnak van szüksége, hanem neked.


Üdv. Péter

2017. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/142 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem meg:

Jak.2

20. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

21. Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?

22. Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

23. És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.

24. Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

25. Hasonlatosképen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott é meg, a mikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki?

26. Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.


Láthatod, hogy az adventisták által hirdetett csupán a hit általi üdvözülés lehetősége ebben a részben és Jézus beszédében is olvasható, hogy hamis tanítás. Viszont Jakab levelét elolvasva, felteszem újra a kérdést, hogy a hit cselekedete-e a szombat nap megtartása? Megkereszteltek-e engem, ha nem akarok egyetlen szombat napot sem megtartani, és nem vallom E.G. White-ot prófétának? Tudom, hogy nem, tehát nemcsak üdvösség kérdésnek, de keresztelési belépőnek is tartjátok, pedig ez is hazug tanítás nálatok, mert Jézus nem mondott olyat, hogy azt lehet csak bemeríteni, aki megtartja a szombatot, és egy hamis tanító írásait egyenértékűnek vallja a Bibliával.

2017. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/142 A kérdező kommentje:
Ha húsz évig jártál oda Péter, akkpr tudnod kell, hogy a gyülekezet vezető tanítása a szombat szükségessége az üdvösséghez. Tehát akkor hazug tanító volt? A gyülekezetet nem a Lélek vezette, mikor meg lett választva? Akkor ki vezette? Vagy mégis csak üdvkérdés nálatok?
2017. júl. 25. 18:31
 19/142 anonim ***** válasza:
87%

Kedves hallgatag!


Könnyű úgy vádaskodni, hogy semmi konkrétumot nem írsz! Én választott szombatiskolai tanítóként vettem részt az alkalmakon, így elég jól ismerek mindenkit aki oda járt. Való igaz, hogy az elmúlt 10 évet már nem ott töltöttem, lehet hogy azóta változtak a dolgok. Tehát akkor beszéljünk a tényekről. Ki és mit tanított, ami alapján ezt a vádat megfogalmaztad?


Üdv. Péter

2017. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/142 yesyesyes ***** válasza:
50%

Kedves Péter!


Lehet hogy az elmult 10 évet nem zugligetben töltötted de a gondolkodásod a meglátásod, a véleményed megmaradt az Ellen G. White által kitaposott ösvényen!

Ráadásul "...választott szombatiskolai tanítóként..." pontosan tudod hogy a keresztségre való felkészítésen mire tanítják a Krisztust keresőt!!!

Írhatnám azt is hogy hazudsz amikor tagadod hogy az adventista tanításban nem üdvkérdés a szombattartás!

Rafinált módon belinkelsz egy laza adventista hitvallást ami látszólag evangéliumi hitelveket vall. (azért meghagyod magadnak a kiskaput ("...az elmúlt 10 évet már nem ott töltöttem, lehet hogy azóta változtak a dolgok.")

Azért odalinkelhetted volna hogy a keresztségi fogadalomban miket kell elfogadni a keresztségre vágyónak.

Felhívnám a figyelmed a 6.pont gondos tanulmányozására, értelmezésére!!!

[link]

Mindazáltal érdemes az egészet áttanulmányozni...

Kíváncsi lennék az apostolok mit szólnának egy ilyen kis szösszenethez!

2017. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!