Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnék szálkásítani és tömegel...

Tudnék szálkásítani és tömegelni egyszerre? Illetve, lenne még néhány kérdésem.

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdés van, és kezdő kérdés.

1 éve foglalkozom testépítéssel de komolyan csak pár hónapja 16 éves vagyok 68-70 kg 170 cm magas. Eleinte túl sokáig csináltam a kezdő ámozgató edzéstervet mert a balfácán edző nem szólt hogy váltanom kéne. Már többet tudok erről a sportról. Van rajtam egy kis felesleg a karomon a hátamon hasamon kb mindenhol. De tényleg nem sok. Az erezettség és az izmok formája fedett de ott vannak. A tápanyagok számolását ennyi idősen egyszerűen nem tudom megoldani. Próbálok sok fehérjét enni napi 5-6x eszek (csirke zöldségeg, fehérje szelet, sonka, egyszerűen nincs sok más otthon) súlyzós edzés heti 4-5 a fitbuilderes push/pull edzéstervet használom + néha karozok is a plusz napon is mert úgy érzem le van maradva. 2-3 edzésnapon végzek súlyzós edzés után aerobot. Na szóval ezt a tervet nemrég kezdtem el,jó ez így? Ennyi idősen elég jó a tesztozteron ahhoz hogy egyszerrw tudjak leszálkásítani és kicsit izmosodni is? Igazából csak a testkompozíciómat szeretném felcserélni.

Fedetten kb akkora vagyok mint ez a srác

[link]

Mennyi idő még felcserélem a testkompozíciómat ilyenre?

Kérlek legyetek segítőkészek!

Bocsi hogy ilyen hosszú lett.



2019. júl. 25. 06:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és annyi még hogy kevés ideje figyelek a kajára is.
2019. júl. 25. 06:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos, ha a kaja indokolja, akkor folyamatos a testkompozíció váltás, ezt akár nevezhetjük is tömegelésnek és szálkásításnak egyszerre... 2-3 év múlva jól fogsz kinézni, amúgy kiszámolt kaja nélkül nekem sosem sikerült változást elérnem.
2019. júl. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Működik a kettő együtt. Viszont még fiatal vagy. Nem gondolkoznék ilyesmiben, a tesztótermelésed 20 éves korodra indul be igazán. Eddzél meg egyél normálisan, és jönni fog az eredmény, semmi értelme 70 kilósan diétán-tömegelésen gondolkozni. Majd 20 évesen ha leszel 85-90 kiló, átgondolod hogy hogyan tovább, kell-e diéta vagy tömegelés.

Egyébként ~1,5-2 év alatt elég komoly testkompozíció váltást el lehet érni, de nem 70 kilós hanem mondjuk 100 kiló körüli testsúllyal.

2019. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a másodiknak és az elsőnek! :)

Várom még az építő válaszaitokat :)

2019. júl. 25. 08:14
 5/6 A kérdező kommentje:

Illetve még olvastam shop builderen hogy ez nagyon lassú folyamat és elvette a kedvem (tömeg és szálka egyszerre)

Tényleg van valami abban amit ott irtak?

2019. júl. 25. 08:22
 6/6 anonim ***** válasza:
így van. Sokkal lassabb folyamat ha mind kettőt csinálod egyszerre.
2019. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!