Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rack pull jó az alsó hátra ha...

Rack pull jó az alsó hátra ha nem bírok sima felhúzást csinálni bizonyos okok miatt?

Figyelt kérdés
2019. júl. 29. 00:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
5éve edzek, mindíg is FÁJT az alsóhátam a felhúzástól. Nem ér annyit egy gyakorlat hogy utánna napokig fájjon. Hidd el nem 2-3 fajta módot próbáltam már erre, de te csak mondjad a hülyeséged, biztos LUSTA vagyok felhúzni igen :D
2019. júl. 29. 14:42
 12/15 anonim ***** válasza:
57%
5 év alatt nem sikerült megtanulnod felhúzni? Az szép... Ha a rack pulltól nem fáj, a normálistól meg igen, _garantálom_ hogy szar a technikád.
2019. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem sz*r, ne itt pattogjál már öcskös :D Minden jó, egyszerűen vannak olyan emberek akiknek nem működik a felhúzás, tudom kicsit nehéz felfogni hogy nem mindenki ugyanolyan, de sajnos tényleg nem
2019. júl. 29. 15:43
 14/15 anonim ***** válasza:

Öreg, szólok, hogy itt legalább két válaszoló szól hozzád, nem csak egy:D ahogy az előttem szóló mondta: ha a rack pulltól nem fáj, akkor a felhúzástól sem kéne. Ezért kérdeztem tőled, hogy mik azok az okok: lehet egy olyan múltbeli sérülés, "genetikai hiba" amiért orvos utasított a gyakorlat mellőzésére... tudom most beüt neked a kognitív disszonancia, de hidd el akkor jársz legjobban, ha visszamész a felhúzás alapjaihoz. Amennyiben valós probléma lenne a hátaddal, máshol is előjönne. Az lehetséges, hogy valami folytán pl le vagy tapadva, vagy nincs meg valahol a kellő mobilitás, és a tartomány egy részében ezért hibás a kivitelezés. Észre sem veszed, és mégis. Vagy valami stabilizáló izom alulfejlett a többihez képest.

Valóban léteznek olyanok, akiknek nem működik genetikusan egy gyakorlat, de te nem hozzájuk tartozol, elvégre a hátadra panaszkodsz... Szóval a legtöbbet akkor épülnél kívül-belül, ha megpróbálnád leküzdeni a problémát, nem elfutni előle. Természetesen egyéb 3 gyakorlattal ki tudod húzni, hogy ne legyen belőle hátrányod (bizonyos szempontból), ettől függetlenül ez komolyabb dolog, nagyobb mint egy "sima gyakorlat" .

2019. júl. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha mobilitás, letapadás az ok, akkor azon egy jó masszőr, és egy átmozgató nyújtás naponta segíteni fog. Természetesen a tested ezen részére fókuszálva.
2019. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!