Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért gondolja azt mindenki,...

Miért gondolja azt mindenki, hogy aki edzeni jár az versenyezni akar?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés amiben Pumped Gaboról volt fotó. Írja valaki, hogy jójó de versenyre kevés.

Ez csak egy példa, de ez rendre előjön.


Miért akarna bárki is versenyezni? A gyúrós emberek 90% csak izmosabb akar lenni és kész. 90% Gabo szinten se lesz izmos.


Nem értem.


Ha valaki elkezd futni akkor senki nem mondja, hogy ez gyenge idő így nem győzöd le Boltot. Meg ez kevés lesz az olimpiai döntőre...


2019. júl. 31. 10:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Huh, tényleg ilyen nehéz megérteni a kérdést?

Nem a példámnál kéne leragadni. Amúgy ott a másik példa amit linkeltem. Ott semmi szó nincs kokszról, se Gaboról mégis előjön ez a verseny téma.


Mindegy is. Veletek társalogni olyan mint galambbal sakkozni...

2019. júl. 31. 18:35
 12/19 anonim ***** válasza:

Jaj te nagyon okos, megnéztem a linkelt kérdést, de itt se értem mi a bajod.

A lány megkérdezte, hogy az ő adataival mekkora súllyal történő guggolás számít jónak. Erre jött a válasz, hogy attól függ hol. Konditeremben annyival guggolsz amennyivel akarsz nincs jó vagy rossz. Leírták neki mi a versenyszint ahhoz viszonyítson. Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy akkor neki mindenáron versenyre kell menni csupán jó ha tudja, hogy az ő súlyával 100 kilós guggolás már versenyen is megállja a helyét. Vagy mit írjanak neki? Guggolj 20 kilóval, mert a 70 éves nagymamádhoz képest az is jó eredmény?

2019. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Rendben te nagyokos.


Figyi mennék futni a margitszigetre, milyen tempó a jó?


Erre a válasz: 6 perc körül egy kezdőnek, 5 már elég jó.


És nem az, hogy Kenenisa Bekele 3 alatt futja.


Vagy, mennyi úszás számít jónak.

Válasz heti 5-6 km elég szép teljesítmény. Nem pedig az, hogy az semmi mert Phelps heti 80-at úszott fénykorában.



Érzed a különbséget?


Ez csak itt a kondis kategóriában mánia, hogy versenyző, versenyszint stb...


Az átlagember nem ehhez méri magát.


Na mindegy, így is több időt pazaroltam már el rád a szükségesnél.

2019. júl. 31. 21:43
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ha csak edzegetni akarsz és jobban kinézni, erősebbnek lenni egy átlagembernél, akkor ha szabályosan leguggolsz 100kg-val, vagy akár csak 80-nal akkor sok nálad nehezebb srácnál már erősebb is vagy. Persze ha az első opcióban gondolkodsz, ne hasonlítsd magad az átlag kondiba járókhoz mert ők harmatgyengék"


Tessék, ezt pont a kettes válaszoló írta, teljesen korrekt válasz. Leírta az első bekezdésben (amit most nem másoltam be), hogy mi a versenyszint. DE és itt jön a lényeg, hogy leírta a második bekezdésben, hogy mi számít jónak akkor ha nem fog versenyezni, csak az átlag kondisokhoz képest. Szövegértés nem tudom miért nem megy.

Írhatta volna csak simán a második bekezdést, de jófej volt és leírta azt is mi kell, ha ESETLEG versenyezni szeretne a jövőben.

2019. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De miért akarna? 🙄
2019. júl. 31. 22:32
 16/19 anonim ***** válasza:
Mert miért ne? Egy sportban mindig benne van a versenyzés lehetősége. Az erőemelés meg gyakorlatilag versenyzésre van kitalálva, hisz teljesen egyértelműen mérhető a teljesítmény. Illetve ha valaki azt kérdezi mi számít jónak egy adott gyakorlatban arról már alapból lehet feltételezni, hogy van benne egy alapvető versenyszellem. Különben nem kérdezné meg csak lemenne minden edzésre és unottan guggolna 25 kilóval. Szeretné összemérni az erejét ha mástnem csak az átlag konditerembe járó szintén 50 kilós lányokkal, ez is egyfajta verseny, rivalizálás ha úgy tetszik.
2019. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mért ne aha jó. Maradjunk ennél a második példánál. A cím szerint egy sovány, 50 kilós, fél éve kondizó lány írta a kérdést. Szerinted ő érdekli a versenyzés? Józan paraszti ésszel gondolj már bele! Nem. Nem érdekli. És ha egyszer érdekel is fogja az majd sok sok év múlva lesz. Szerinted fog ezekre a válaszokra emlékezni? Nem.
2019. aug. 1. 06:46
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem ha itt (vagy bárhol) kérdez valaki, nem a versenyzés jut eszembe, mert egyrészt nem itt és nem tőlem kérdeznek mivel én nem versenyzem. Én értem a kérdésed, Gabó esetében a kox az oka mint írtuk, egyéb esetekben nem tudom, részemről max. referencia, hogy tudja hova tenni a saját teljesítményét az illető. Egyébként a linkelt kérdés alatt a 2. válaszoló is valószínűleg csak azért írta oda, hogy nyújtson egy referencia pontot (mit jelent a 100+ kg guggolás a lány esetében, miben kell gondolkoznia hogy elérje), csak más szövegkörnyezetet használt.
2019. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokan versenyzőkhöz, élsportolókhoz mérik magukat. Persze ez teljesen irreális egy hobbisportolótól. Hobbi szinten senkinek nem kéne ezekhez mérnie magát, és a célnak se ennek kellene lennie.


Mondjuk szerintem ez nem minden sportra vonatkozik egyformán. A testépítéssel foglalkozók ezt is túltolják. Ez van. Ők márcsak ilyenek.

2019. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!