Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van valami az elmeletemben? 😂

Van valami az elmeletemben? 😂

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt figyeltem a mai gyúrósokat, és nem értettem, hogy miért szebb a teste egy saját testsullyal edző, vagy úszó embernek, és miért jön be jobban a nőknek ez a testalkat. Az edzésmódszerülben találtam meg a hibát. Ezekkel az izolálgatós edzésekkel felborítják az egyensúlyt a testükben, és full amorf hatàsa lesz az egésznek. Pl a túlfejlett karok nagyon gyakoriak a rengeteg karozàs miatt, és akkorb an ez a tipikus gyúrós testalkat nagy karokkal, kicsi háttal. Undorító.


1 éve elkezdtem alapgyakorlatokra alapozni az egész edzésemet, nem hasznàlok övet, térbandázst, semmi segédeszközt, és sokkal szebb a testem, az egész tartásom. De képpel is tudom ezt bizonyítani.


2019. aug. 13. 13:01
 1/5 anonim válasza:
képet
2019. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Normális naturál testépítő program tele van olyan gyakorlatokkal, amiben több izom dolgozik egyszerre és viszonylag kevés izolált gyakorlat van.


Azaz fekvenyomás rúddal/szabadsúlyokkal, mellről emelés, felhúzás, húzóckodás, evezés, gugolás stb...


A sajáttestsúllyal edzőknek többnyire alacsonyabb testzsírszázalékuk van, meg sokuk egyátalán nem edz lábra vagy ha igen, akkor is 2-3 hetente, mert a lábon lévő extra súly megnehezítené a gyakorlatok elvégzését.


Mindenkinek más a preferenciája így nem lehet kijelenteni melyik szebb egy nőnek főleg férfiként, de egy testépítő felépítése sokkal esztétikusabb, mert nem az a célja, hogy 30mpen át tartsa a Front Levert hanem kifejezetten erre edz arányosan izmosságra edz.


Meg amúgy sok calisthenicsel foglalkozó ugyan úgy edz a konditeremben, csak több sajáttestsúlyos gyakorlatot használnak. Van egy Street workoutos versenyekre járó ismerősöm. Ugyan úgy gugol, felvenyom meg különféle izolációs gyakorlatokat csinál.


Pl.: Itt egy híresebb youtuber

https://www.youtube.com/user/GeekAMD


Austin Dunham


Ha megnézed ő is akkor lett igazán esztétikus, amikor elkezdett konditerembe járni. Van egy videója, ami részletesen kifejti, hogy elkezdett klasszikus konditermi gyakorlatokat végezni és akkor fejlődött a legtöbbet a kinézete.


"a tipikus gyúrós testalkat nagy karokkal, kicsi háttal. Undorító"

Az nem testépítés, hogy valaki lejár a konditerembe a karjaira edzeni. Ilyen példákat ne is hozz fel.


Calisthenicsel 65-70 kg leszel sokáig míg nem kezdesz el céltudatosan tömegelni, akár csak lean bulkolni és hypertrophyra edzeni.

2019. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lazy Lover ***** válasza:
Natúrban felesleges izolálgatni én is alap gyakorlatokat nyomok sokkal jobban izmosodok tőle
2019. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MadSeal ***** válasza:
Ez valójában inkább a közeg, a másokkal való versenygés miatt alakult ki. Ugyebár alap kérdés a teremben, hogy hanyas is a karod. Ebből adódik, hogy mivel ez ,,számít,, ezért az emberek abba több energiát fektetnek. Persze csak bizonyos rétegekben. Azok, akik nem ennyire szűk látókörűek, nagyon szép esztétikus testalkatot tudnak összehozni.
2019. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a testépítőknek jellemzően aránytalanul nagy a karjuk de ez versenyzés szempontjából indokolt mert a színpadon azért másként néz ki optikailag. A vicces az, hogy ez hogy átszivárgot a hobbigyúrósok körébe is, néha pedig a karmánia egész elborult formákat ölt (gondoljunk csak azokra akik még kutyaszart is fecskendeznének a karjukba, hogy nagyobb legyen).
2019. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!