Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet úgy izmosodni hogy napi...

Lehet úgy izmosodni hogy napi 2x eszek, de egészségesen és elegendő fehérjét beviszek?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam hogy elvileg napi 7x kéne ennem, turmixokat stb... Nekem ez suli mellett megoldhatatlan lenne, meg amúgy sem lennék jó ebben a grammra pontosan kiszámolós kajálásban. Reggelit és ebédet szoktam enni, utána semmit, így is sikerülhet?
2019. aug. 17. 00:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom ezt az étkezést leszólni, de nekem nem menne :)
2019. aug. 17. 00:08
 2/14 anonim ***** válasza:
És mi az oka? Azt nem hiszem el, hogy ebéd után estig nem vagy éhes.
2019. aug. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Így csak fogyni lehet. Leginkább izomból.

A fehérjét fokozatosan kéne bevinni, mert egyszerre csak kevés épül be, ami az első éhezésnél le is bomlik, ha nem töltöd fel vele a tested.

2019. aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy kutatás igazolta már, hogy lehet időszakos böjttel is jó eredményeket elérni edzés terén.

Persze nem 'optimális', de ha neked így kényelmes, jelentős különbség nem lesz.

2019. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van. Amit mond, ott szokott megbukni, hogy a napi 1-2 étkezéssel egyszerűen nem tudod fizikailag bevinni a napi szükségleted. Ha be tudod, nem lesz gond. Ha nem, akkor értelem szerűen lassul a fejlődés.


Én mikor szakközepes voltam, reggelire ettem zabot vagy tojást, vittem magammal egy adag fehérjét amit 10-11 óra fele megettem fél csomag pufi rizzsel, 2 körül ebédeltem a menzán, edzés előtt 5 óra fele ettem némi húsos kaját többnyire rizzsel, edzés után megint, pihenőnapon meg estére fél zacskó túró. Nem kell grammra mérni semmit, amatőr szinten teljesen fölösleges. Megnézed az ételek csomagolásán a tápanyagtartalmat, összeállítod miből mennyi kell és próbálsz hozzá konvergálni. Ha egyik nap nem pontosan 250g túró megy be vacsorára csak 150 mert úgy sikerült kiönteni, a másik nap meg 350, teljesen mindegy. Csirkemellnél is, veszel egy átlagot, hogy egy normál méretű bolti csmell 30-35 deka körül van, tudod hogy abban van kb. 75g fehérje és minden nap megeszel egyet. Ha hétfőn csak egy 25 dekás mellet sütöttél, kedden meg egy 40 dekásat, tökmindegy, eredőben beviszed amit kell. Elég egyszer megjegyezni miben mennyi szénhidrát, fehérje és zsír van, 3 számot kell megjegyezni kb. 5 ételnél.

2019. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sőt igazából meg sem kell jegyezni hogy miben mennyi van, csak hogy miből hány egységet kell enned. 4 tojás, 1 csmell, fél zacskó túró, 2 marék zab, fél zacskó pufirizs, 1 zacskó előgőzölt rizs, 1 adag tejsavó és durván fogalmazva kész az étrend.

Majd haladó szinten ha úgy gondolod grammozhatsz, kezdőként fölösleges.

2019. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

OMAD diéta. Azaz One Meal A Day ... amivel lazán lehet izmost is növelni. Sokan azért csinálják, mert így nehezebben lehet túl enni magunkat és könnyebb kalóriadeficitben maradni.


... de nem csak kalóraideficitben fogyásra használják. Lassabb tömegelésre is elképzelhető, szóval ha az 1 kaja/nap működik, akkor a 2 is.

2019. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj a napi tápanyag szükségletre, és a makrókra. Tolj tapkieget, ha kell. Én is napi 2 szilárd étkezést tolok (ebéd, vacsora), a reggeli az turmix, napközben megy egy banán, proteinszelet/turmix, ha nagyon kellene.
2019. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Esélytelen. Én két ebédszünetet tartottam az egyetemen és a munkahelyeimen is tartok kétszer fél-fél órát, evés miatt.

Az evés jótékony hatással bír hisz amellett hogy visszatölt, oldja a stresszt, emeli a vércukorszintet, növeli a koncentrációt sé a terhelhetőséget, de akár szociális funkciója is lehet.

2019. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ezt felhozni min 3 êtkezêsre. Ha hazaèrsz is egyêl.
2019. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!