Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a hatékonyabb edzésterv?

Melyik a hatékonyabb edzésterv?

Figyelt kérdés

3 körös?!

1-2 körben

2x9 huzódzkodás

2x12 tolockodás

2x10 sarokemelés

2x30 lábemelés vagy hassprés

+

1x10 huzi

1x16 tolockodás

1x13 sarokemelés

1x40 lábemelés vagy hasprés


Vagy pedig


4 körös


1. bemelegítő kör


7 huzi

10 tolóckodás

7-8 sarokemelés

20 lábemelés vagy hasprés


utána


3x9 huzi

3x12 tolockodás

3x10 sarokemelés

3x30 hasprés vagy lábemelés


Egy olyan gyereknek aki 10,5 hónapja edz elég ennyi edzés vagy már több kéne? Illetve a jelenlegi arányaim már jók? 38,5-ös kar kb 88 kg, 193 cm vagy fogyjak hízak +1-2 kg-t? Testzsírom az 15,5%-16,5% körűl mozog, ez még jó?!



2019. aug. 24. 02:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezek akkor lennének arányok mondjuk ha nem csak a karom méretétt tudom. De a karom akkor amikor még nem edzettem 34-es volt. Ahhoz képest jó ez, vajon sokkat fejlődtem a több mint 10 hónap alatt. Tükör szerint igen, de a hasamon mégis elég minimálisan látszanak a kockák is?!
2019. aug. 24. 02:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ennek a kérdésnek úgy érzem se eleje se vége... vagy én vagyok hülye.

A kockákhoz le kell szálkásítani.

Azt a köredzéses dolgot sem értem. Ez nem is edzésterv, csak pár gyakorlat. Edzéstervben van valamilyen felosztás, hogy hány naponta, meg valami koncepció. Meg miért pont ennyi ismétlés? Miből számoltad ki? Kellene valami progresszió, érts: "nehezedjen" az intenzitás, hogy az izomnak legyen mihez alkalmazkodnia. Legalább legyenek az ismétlések egyre lassabbak, a lassú negatív szakasze gyébként is jót tesz az izomgyarapodásnak. Vagy kezdj el nehezebb gyakorlatokat csinálni, meríts a street workoutból, fegyencedzésből, vagy csak írd be a youtube ba hogy how to one arm pull up/push up.

2019. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
heti 3-4x edzek!
2019. aug. 25. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy vicces, mert a sorozatok száma erőemelő tervekben szokott lenni. Az ismétlés számaid meg meg testépítésnél is a felső határokat súrolja.


Meg van pár olyan ismétlés szám, ami aztán sehol sincs legalábbis normális edzéstervben.


Szóval tényleg elég furcsán állsz hozzá, ami hosszú távon sehogy sem lesz jó, mert elhiszem, hogy most erősödsz kezdőként... Kezdőként bármilyen hülyeség követésétől erősebb leszel.



A kérdésben nem lehet nagyon kivenni, hogy pontosan hol vannak a napokra bontások... Így azt nem tudom kommentelni.


Plusz tolódzkodásnak írjuk nem "c"vel.


Ha edzéstervet keresel nézz utána a push/pull/legnek naturál testépítők használják sokat, de steet workoutban is jó.

2019. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok de az nem magyar oldal. És még ha nem is jó az edzéstervem. Azért csak le tudjátok írni, hogy mégis melyik a jobb edzésterv, tehát! Mivel az utóbbi egyszerűbb is lenne!
2019. szept. 2. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ok de az nem magyar oldal"


Ezt a Push/Pull edzésre írtad, amit előző kommentemben írtam? Ha igen, akkor megnyugtatlak magyarul is rengeteg edzésterv van ha beírod.


Oké, szívesen megmondom melyik a jobb a 2 sz-r közül, csak akkor írd le normálisan a 2 opciót.


Mert most látok egy "3 körös" és egy "4 körös" feliratot. Gondolom ezt arra érted, hogy azokat 1 héten 3x és 4x ismétled meg.


... de mi az az "utána" felirat. Akkor azt most mindkét edzés után csinálnád vag csak a "4 körös" után? Vagy mi?


Akkor írd ... le ... érthetően. Azaz...


Első edzésterv:

Ide írd le milyen időközönként hányszor mit csinálsz.


Másdoik edzésterv:

ide is írd le amit egyel fentebb...



Amúgy meg. Ha tudod hogy sz-r, akkor mért érdekel melyik jobb. Keress egy teljesen más normálisat.

2019. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az előbbi hatékonyabb lehet. Csak tedd be még oda a fekvőtámaszt, illetve a gugolást& kitörést. A többi gyakorlatból meg 1-2-vel csinálj többet és akkor jó lesz. Kb háromnegyedév múlva, meg már 4 kőrt is lenyomsz, ugyanígy. Ugáne meg nem is kell több edzés!
2019. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!