Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyok kiemelése jó gyakorla...

A súlyok kiemelése jó gyakorlat erőemelédhez?

Figyelt kérdés

Pl guggolásnál,hogy kiemelek 170kg-t,180kg-t stb,olyan súlyolat,ami nehéz és 1-3 RM körüli,vagy egy sem menne bele.Nem guggolok bele,csak kiemelem és visszarakom.

Súlyemelőktől láttam ilyet.Ez segít az erősödésben?Végülis ha érzem hogy milyen a sokkal nagyobb súly a hátamon,akkor könnyebben fog menni a guggolás is szerintem



2019. szept. 7. 03:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Könnyen elkaptuk.
2019. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó gyakorlat. Én próbáltam már ezt, guggolásnál kiemelsz egy olyan súlyt amit nem bírsz el, majd a hátadon állva tartod x ideig. Vagy pedig egy olyan súlyt amivel még nem tudsz felállni, leguggolsz vele és ott az alsó ponton megtartod, majd mikor már eltelt x idő, akkor hátradobod a súlyt. Én ezeket már mind próbáltam.

Tudnál vele erősödni, csak egy baj van, eléggé izületgyilkosok ezek a gyakorlatok, többet ártana mint használna.

2019. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó gyakorlat, csináld!
2019. szept. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyha tennél a térdedbe hajlítást, és ott tartanád statikusan a súlyt, az jó edzés, viszont az hogy nyújtott térdel tartod annak semmi értelme, csak a gerincedet fogja terhelni. A negatív edzés is király, akár az 1RM es súlyod felett is szériázhatsz, viszont hátrány hogy valaminek/valakinek a pozitív szakaszban segítenie kell, meg hosszú negatívok kellenek (6-8mp). Szóval ezekben gondolkozz, ha nagyobb súlyokat szeretnél megszokni.
2019. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Többet árt mint használ. Húzz inkább tőkéről, guggolj lánccal, nyomj megállított ismétléseket, csinálj különféle variációkat amik egy pontra specializálódnak, nekem pl a tőkéről húzás és kell most mert gyenge a lockoutom.
2019. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor a súlyemelők miért csinálják?
2019. szept. 7. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!