Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják, hogy fogyni...

Miért mondják, hogy fogyni csak akkor tudsz jól ha kerülöd az intenzív edzéseket és csak lassú, monoton fél-egy órás edzéseket (pl. lassú kocogás) folytatsz?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az intenzív edzéseknél a szervezet főleg a szénhidrát (glikogén) raktárát használja fel, de azt utána pótolja nem? És miből, fogja, ha nem zsírból? Feltéve persze ha nem tömöd tele magad rögtön edzés után szénhidráttal.. Szóval szerintem mindegy hogy hogy csinálod, ha a táplálkozásra is figyelsz egy kicsit.
2019. szept. 16. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Májból is pótolhat. Valszeg több kcal-t égetsz hosszantartó edzéssel kicsi intenzitáson. Gyors mozgáshoz a zsír túl lassan nyújt energiát, a gyors energiaszolgáltatók kifogyása pedig gátja lehet a további edzésnek.
2019. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MadSeal ***** válasza:
100%
Ez azért terjedt el, mert így az edzésen több kalóriát tudsz elégetni, viszont azt régebben nem vették számítàsba, hogy az anyagcserét sokkal jobban felgyorsítja az intenzív edzés (pl. HIIT). Na meg persze 25-30%os testzsírral, 0 sportmúlttal nem tudsz elegendő intenzitással edzeni (meg nem is lenne szabad az izületek miatt) ahoz, hogy érdemes legyen ezzel zsírt égetni. A legjobb, ha fokozatosan növeli az ember az intenzitást (pl. eleinte séta, utána gyors túratempó, kocogás/tempósabb bicikli, futás, intenzív köredzés stb.)
2019. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor azt jól gondolom igaz? Hogy ha nem eszek edzés után akkor a kiürült szénhidrát-rakrárakat a testünkön lévő zsír lebontásával fogja feltölteni a szervezet.
2019. szept. 16. 16:21
 4/13 A kérdező kommentje:
Erről a HIIT féle edzésről különben már én is olvstam, hogy jól lehet tőle fogyni. Ezt hívják karadi (intervallum) edzésnek igaz?
2019. szept. 16. 16:24
 5/13 A kérdező kommentje:
*kardio
2019. szept. 16. 16:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, a zsírból töltődik vissza a glikogénraktár.
2019. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még egyébként olyat is hallottam, hogy a zsírégetés csak fél óra aerob edzés után indul be, azért jó a hosszabb edzés.. ez igaz?
2019. szept. 16. 17:59
 8/13 MadSeal ***** válasza:
100%
Ezek lényegében csak kis pluszok, hogy a maximumot hozzák ki belőled és megkönnyítsék a diétádat (gyorsabb anyagcserével többet ehetsz), viszont a fogyás szempontjából a legfontosabb a helyes étrend. Lehet, hogy akkor épp jobban bekapcsolódik a zsírègetés, de mit se számít, ha a kalóriatöbblet miatt vissza is jön. Nem azt mondom, hogy egy átlag embernek mindent gramra kell számolnia, de egy szint után érdemes tudni a különböző alapanyagok kalóriatartalmát, ha van rá lehetőséged, akkor legalább egyszer lemérni otthon mindent, hogy tisztában legyél, mennyi is kb. 100 gram zab, brokkoli vagy akár kolbász. Persze ha csak túlsúlytól való megszabadulás a cél, a nasik elhagyása és sport hatalmas eredményekre képes.
2019. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én egyébként nem értem ezt a gyorsabb anyagcserés HIIT módszert.. Ha edzés után nem csinálsz semmit, gyorsabb lesz az anyagcseréd és folytatódik a zsírlebontás eddig világos.. de az energia mire használódik el? Ha nem mozgásra, akkor csak a hőtermelésre tudok gondolni, ami nem biztos hogy jó érzés..
2019. szept. 16. 19:20
 10/13 A kérdező kommentje:

*edzés után nem csinálsz semmit, akkor is gyorsabb lesz az anyagcseréd


"ha" nem kell.

2019. szept. 16. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!