Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Helyes vagy helytelen egy...

Helyes vagy helytelen egy edzésen több izomcsoportot dolgoztatni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy testépítő, de régen edzővel kezdtem, és nekem azt mondta, hogy mindennap egy izomcsoportot mozgatunk, nincs értelme mondjuk vállazni,mellezni meg tricepsz-bicepszezni mindennap mert pihennie is kell az izomnak.

Ehhez képest én azt látom, hogy az emberek többsége mindent csinál egy edzésen.

Én meg egy nap pl. mellnapot tartok és van annyi gyakorlat amivel másfél órát elvan az ember.Utána váll-hát nap és így tovább stb...

Melyik a helyes szerintetek?Vagy mindkettőnek van értelme?


2019. szept. 16. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utana a kovetkezoknek: egesz testes edzes, push-pull-leg, also-felso test edzes.

Altalaban elmondhato, hogy olyan edzestervekkel rovidebb ido alatt tobb suly megmozgathato, ahol egy heten 2-3* terhelsz minden izmot, mivel a sorozatok kozotti izomfaradast kiiktatod. Regeneracio szempontjabol is elonyos igy edzeni.

Aki ilyet mond, hogy egy nap nem erdemes tobb izmot edzeni mert pihennie is kell az izomnak, nagyon szuk ralatassal rendelkezik. Egy olyan edzesen ahol edzel mondjuk 3 izomcsoportra (egy pull vagy push nap) izomcsoportonkent 6-10 sorozatot csinalsz, 2 gyakorlattal. Olyan edzesen ahol 6 izomcsoportra edzel, minden izomcsoportra 3-4 sort csinalsz egy gyakorlattal.

Ha osszeadod, a sorozatszam ugyan az izomcsoportonkent egy het alatt, mintha egy napra raknal be 12-15 sort 4-5 gyakorlattal. Csak tobb sulyt mozgattal meg es jobban kihasznaltad a termeszetes regeneracios ciklusod.

2019. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy heti 2-3x edz meg egy izmot, legyen meg a kellő volumen a fejlődéshez, viszont tudj regenerálódni és tartsd be a progresszív overloadot.
2019. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Heti 1 alkalommal teljes testet edzek idő hiányában. Rendesen fejlődök így is.
2019. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!