Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Komolyabb sérülés, vállsérülés...

Komolyabb sérülés, vállsérülés esetén, hogyan bírtátok ki a több hónapnyi kihagyást?

Figyelt kérdés
Olyanokhoz szól a kérdésem, akiknek volt valami komolyabb sérülése és több hónapot kényszerültek kihagyni az edzésből. Ti hogyan bírtátok ki? Olyan sérülésekre gondolok, ami pl. 1 hónap pihentetés után már szinte teljesen jó (legalábbis úgy érzed), de még több hónapig nem szabad edzened és terhelned, mert tudod nagyon jól, hogy visszaesnél (tapasztalat). Gondolok itt pl. egy vállsérülésre, ami nagyon nehezen gyógyul. Úgy döntöttem, hogy muszáj lesz kihagynom 3-4 hónapot, különben soha nem jövök helyre, viszont mivel imádok edzeni, erősíteni, így nem tudom, hogy a fenébe fogom kibírni. 1 hónapot kibírtam, úgy éreztem, hogy jó a vállam, aztán megpróbáltam minimálisan terhelni, és megint visszaesett, ezért sajnos több idő kell neki, még akkor is, ha azt érzem, hogy jó. Nehezen, de megbarátkoztam vele, hogy ennyi idő után jelentősen vissza fogok fejlődni. Ti mit tanácsoltok? Volt már olyan hogy 3-4 hónapot ki kellett hagynotok, vagy esetleg többet? Ha csak arra gondolok, hogy januárban megyek legközelebb kondiba, a sírás kerülget, nagyon el vagyok keseredve.

2019. szept. 18. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan igy jartam, egy honap kihagyas majd visszaeses. En kerestem egy masik hobbit, felujitottam az automat kozben. Az ujrakezdes heti egy teljes testes edzes a mell, vall es lehuzo hatgyakorlatokat teljesen kiiktatva kezdodott. Majd egyesevel elkezdtem visszarakni oket. Erdemi javulast (lepcsot) mindig akkor ereztem, mikor egy adott gyakorlattal elkezdtem ovatosan terhelni. 10 honap telt el, a ferde nyomasokat meg most kezdem visszaepiteni, egyenes es fejfole nyomas, tarogatas, oldalemelesek, csigas lehuzasok mar mennek. Ha vegeztem a nyomassal, a huzodzkodas jon. Kb. januarban lesz olyan allapotban, hogy barmivel barmikor tudom terhelni.

Az a baj, kenyes izulet, nem olyan mint pl. a konyok, hogy 2-3 het pihi es rendben van. Erdemes ra idot aldozni, mert lehet belole maradando problema.

2019. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Hát eléggé el vagyok keseredve, de valahogy muszáj lesz kibírnom, mert 1 hónap nem elég neki. Addig futásra gondoltam, legalább kiszellőztetem a fejem, meg gumikötéllel átmozgatom a vállamat, aztán meglátjuk, hogy 3-4 hónap múlva hol fogok tartani. Jó lenne ha 3-4 hónap múlva újra tudnám kezdeni az edzést. Az érdekes az az, hogy a húzó mozdulatok mennek, azokra nem fáj, csak a tolókkal van gond.


Első válaszoló, te mennyit pihentetted teljesen, mire újra elkezdtél felső testre edzeni? 10 hónap nekem elképzelhetetlen, hogy majdnem 1 évig ne csináljak semmilyen felsőtestes edzést.

2019. szept. 18. 10:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
El kezdtem vitorlázni.
2019. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!