Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésenként hány gyakorlatot...

Edzésenként hány gyakorlatot végeztek? Teljes test edzésen nem túl sok 7 gyakorlat?

Figyelt kérdés

2019. szept. 20. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Leírom az enyémet. Teljes testes edzést csinálok egy éve.

Ha 9 gyakorlat, akkor 3x10-et szoktam átlagban csinálni.

Ha 8 gyakorlat akkor 4x10-et.

De szoktam 7 gyakorlat: 4x10.

6 gyakorlat : 5x10.

Átlag a 9 gyakorlat 3x10 - el.

Azt olvastam, hogy nem árt egy kicsit variálni. Ezért így alakítottam ki magamnak. A 4,s 5x10 - es napokon van olyan gyakorlat amelyiket egyel kisebb súllyal csinálok, mint a 3x10 nél.

Végtelenségig lehet variálni. Nekem pont ezért tetszik. E hónaptól kedd-csütörtök - szombat a súlyzós napom.

2019. szept. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok, pont ideális. Egy hát-bic vagy mell-tric edzésen is 7-8 gyakorlatot csinálsz.

Én úgy szoktam az egész testest variálni, hogy ha felhúzás vagy guggolás van, utána nem csinálom a nagy súlyos felső test gyakorlatokat (gondolok itt fekvenyomás, evezés, mellről nyomás, padlóról nyomás, stb.), inkább eleve kisebb súllyal végzettekből rakom össze, 3 sorozattal. Ha pedig nincs felhúzás vagy guggolás, az előbb említett gyakorlatok valamelyikével kezdem, de utána mehet mindenből 4 sor.

2019. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lényegesebb, hogy milyenek a gyakorlatok, mint hogy hány darab van belőle.

Felhúzás, fekvenyomás, guggolás, stb. után esélytelen még 4 hasonlóan nehéz gyakorlat...Ennélfogva a teljes testes edzéseket is érdemes variálni. Egyik alkalommal ezek az összetett gyakorlatok, másik alkalommal másik, stb.

Ha gondosan össze van válogatva akkor a 7-8 gyakorlat épp ideális. Már csak azért is, mert 6 külön részre minimum fogsz edzeni. És még ha nagyon összevariálod komplexebb gyakorlatokkal a terhelést akkor is épphogy kijössz.

2019. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Push/pull felbontásban 4-5 gyakorlat edzésenként, de főleg összetett gyakorlatokat 4x8 vagy 4x10ben.


Kb 1 óra alatt elintézem a tényleges edzést, viszont a végére olyan szinten kikészítem magamat, hogy más nem menne.


Volt már olyan, hogy csak nagyon minimális reggelivel és preworkout nélkül indultam neki és a 3/4 részénél elkezdtem szédülni. Így le kellett lassulnom.


Szóval az edzés intenzivitása és az is számít milyen gyakorlatokat csinálsz.


Meg persze az én edzéstervemmel heti 5-6x járok le.

2019. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!