Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 éves fiú vagyok, el szeretn...

16 éves fiú vagyok, el szeretnék kezdeni testépítéssel foglalkozni. Mindig is vékony gyerek voltam, lent kicsit hosszabban leírom, mi is lenne a célom?

Figyelt kérdés

Nos, én 182 cm magasságú fiú vagyok, 65 kg körül lehetek. Hosszú bicepsszel rendelkezem. Sosem voltam az osztályban valami erős fiú, szkanderben is mindig lenyomtak. Nyáron edzettem, és azért egy kicsit meg is látszik az eredmény, viszont nekem van az osztályban a legvékonyabb karom, leginkább tricepszre jött izom a nyáron, bicepszet hiába akarom, nem megy. Na de nem is ez a lényeg. Itthon szeretnék edzeni. Nem engedhetem meg még sajnos magamnak, hogy edzőterembe járjak, majd 1-2 év múlva, addig viszont itthon szeretnék picit nagyobb erőnlétre szert tenni. Sokan mondták, hogy tömegnövelőzzek. Ezzel csak annyi a baj, hogy én illetve a szüleim szerint is olyan emésztésem van, hogy amit megeszek egyből bontja le a kaját, és pár óra múlva már ismét éhes leszek, tehát bármennyit tudok enni, számoltam már a kalóriákat is, viszont nem nagyon jön a testzsír. Ezért inkább izmot építenék.

Találtam neten egy hozzám hasonló testfelépítésű gyereket:

[link]

Mindenki válaszát várom, mindenkit meghallgatom, előre is köszönöm a segítségeket, privátba is beszélgethetünk! :)



2019. szept. 22. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Semmit nem értesz az egészhez ez a gond, semmi más.


Google -> Testépítés alapismeretek


Eloszor csak tanulj sokat. Nem kell edzeni.

2019. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindjárt olvasom is a Scitec weboldalán lévő Testépítés alapismeretek nevű cikket.

De saját testsúllyal is lehet elérni szép eredményt egyébként, nem?

2019. szept. 22. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal is lehet.


De én pl a sulyok rabja vagyok utalom a sajat testsulyt.


Es megis vannak nalam akik sokkal de sokkal jobban néznek ki sajat testsulyossal...


Ízlés kerdese

2019. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Huuuuha nem bántásból mondom, de tényleg van egy kis fogalomzavar :) :) De nem baj, legalább te kérdezel.


Szóval nem akarsz tömegnövelőzni, hanem izmot építeni =) Elárulom, a kettő ugyanaz. A tömegelés arról szól, hogy minél több izmot építs úgy, hogy közben minél kevesebb zsír jöjjön fel.


"viszont nem nagyon jön a testzsír" És, miért akarsz zsírosodni? :D örülj neki, hogy nem jön.


Igen, saját súllyal is el lehet érni szép eredményeket, HA rendben van az étkezés. Ha nincs rendben, szenvedhetsz te akármennyit súllyal vagy anélkül, nem sok minden fog történni.


Az, hogy gyors emésztésű vagy, nem kifogás. Ha nem történt semmi, akkor enned kell még. Ez így működik.

Tudom, én is hasonló alkat voltam, mint te, és kb. egy évembe került a kajálast rendbepakolni. Igen, akinek gyors az emésztése, annak irreális mennyisegű kaját kell megennie kezdetben. És elég szenvedős, tudom, rengetegszer volt olyan, hogy úgy éreztem, ha még egy falat rizst be kell tolnom, elhányom magam. De idővel hozzászokik a szervezeted.

Csak hát ne pár nap vagy pár hét alatt várj eredményt.

2019. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm szépen neked! :)

Saját súlyos edzésterve lenne szükségem, illetve arra, hogy pontosan nem is értem, most akkor elég a heti egy edzés egy izomcsoportra, vagy kettő? :D Vagy egyáltalán most pár hónapig toljam a teljes testedzést?

2019. szept. 22. 13:58
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából én már nagyon boldog lennék ilyen alakkal:

[link]

:D

2019. szept. 22. 14:07
 7/9 anonim ***** válasza:
builder.hu -t javaslom; sok-sok okos cikk.
2019. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

illetve súlyfelszedésre: Béres csepp C-Vitaminnal.


(mondjuk ezzel - nem vicc- meg annyi a gond, hogy dopping listára került - egészségre ártalmatlan)


Nálunk a kerületben van streetworkout pálya, több helyen. Ha tudsz ilyet, az is jó edzőterem helyett. Persze szégyellős az ember, ha más "gyúrósók", egyéb vagány srácok is vannak kint, de mifelénk kulturáltak.


Hozzá van aki gumiszalagot is használ, pl húzódzkoás kezdeti segítésére, illetve bicepsz edzéshez a "mászóka", létraszerű elemhez rögzítik.


Aztán mehet a tolóczkodás meg minden.

Bicepsz nekem se megy, emésztésem hasonló... szenvedek egysmással.

2019. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy a testépítőket nem ellenőrzi a wada. Mindenki lebukna azonnal. Mind tolják a Béres cseppet, attól olyan izmosak.
2019. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!