Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17 evesen korai lenne elkezden...

17 evesen korai lenne elkezdeni a tomegnovelo porok hasznalatat?

Figyelt kérdés

nagyon nehezen hizo alkat vagyok(181cm 62kg) elkezdtem terembe jarni(3hete) naponta kb 3700-4000kaloriat viszek be evessel de eddig maximum egy fel kg ot hiztam.

en ertem, hogy lassan fejlodik mindenki, de szerintem nekem nem ezzel van a gondom, hanem, hogy tobb kaloriat vigyek be

de az meg mar penzugyileg picit offos lenne, mert hat ugye ja 17 eves vagyok es a szuleimet nem szeretnem megkerni arra hogy csak miattam koltsenek egy honapban 100ezerrel tobbet

ezert gondolkoztam a tomegnovelo poron. csak en ugy tudom hogy akiknek meg nem fejlodott ki teljesen a szervezetuk nagyon tudja karositani a vesejuket(nem tudom igaz e)

visszaterve a kerdesre. aki ert hozza annak mi a velemenye errol? erdemes lenne vagy varjak meg addig amikor mar lesz sajat munkam?


2019. okt. 2. 15:35
 1/10 A kérdező kommentje:
fogalmazasi hibakert bocsanat. picit siettem, de remelem mindenki szamara ertheto mit akartam mondani
2019. okt. 2. 15:36
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem orvost kérdezz erről. Fejlődő szervezet (gyerek) a súlyzós edzést sem ajánlják, és mégis rengeteg testépítő gyerek van...
2019. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Korai. 18-at meg kéne várni, amúgy sem árusítható kiskorúaknak. Persze okosba meg lehet mindent oldani.
2019. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle, de inkább kajálj rendesen.
2019. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mr.Q77 ***** válasza:

Fölösleges tömegnövelő porokat venned. Azok tényleg csak élsportolóknak lehet hasznos.


Ha mindenáron pénzt akarsz költeni akkor inkább fehérje porra költs.


De ilyen fiatalon arra is fölösleges.

1. még növésben vagy, ilyenkor alapból (ha csak egész nap egy hokedlin ülnél akkor is) jóval nagyobb a kalória szükségleted.

2. Valószínűleg lehet ektomorf testalkatod is van

3. Szerencsédre ilyenkor tombolnak a fiatal szervezetben a növekedési hormonok könnyebben szed fel izomzatot

4. 0,5 kg 3 hét alatt? ez tök jó, gondolkozz már. Ha tudod tartani 1 év alatt ~6 kg izmot tudsz magadra pakolni, és mivel feltételezem alacsony a testzsír százalékod, az elég szépen meg fog látszani.

5. NE LEGYÉL türelmetlen. ne akarj fél év alatt kigyúrt lenni, annak nincs racionális alapja és értelme.

6. Eddzél csak tovább, tanulmányozd az idevonatkozó szakirodalmat mind edzés mind táplálkozás terén. És ne izmos hanem erős akarj lenni ...



legyen meg a megfelelő vitamin ellátás illetve (jó minőségű) fehérje bevitel + a többit megoldja a tested. tömegnövelőt nyugodtan felejtsd el.

2019. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A három hét elkerülte a figyelmemet. :D Majd min. egy év múlva tedd fel megint ezt a kérdést.
2019. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Fölösleges tömegnövelő porokat venned. Azok tényleg csak élsportolóknak lehet hasznos."



Az mekkora troll 🤣🤣🤣

2019. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mr.Q77 ***** válasza:
7/7 kérlek sorold fel kinek és mikor van értelme tömegnövelőt szedni?
2019. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mr.Q77 ***** válasza:
ja igen élsportoló alatt elsőssorban profi testépítőre gondoltam, ha már gyúrásról beszéltünk ... és nem maraton futóról :) de valóban félreérhető voltam ...
2019. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

biztos hogy normálisan számolod te a kalóriákat? csak mert én jelenleg 95 kiló körül , heti 5 edzéssel és alapvetően egy egész aktív életstílussal tartom a súlyom napi 4000-en. és kizárt hogy normális esetben ekkor eltérések legyenek

lehet hogy én meglátogatnék egy orvost, hogy biztosan nincs-e valami emésztési/felszívódási probléma

2019. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!