Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként mennyi idő mire megláts...

Nőként mennyi idő mire meglátszik az eredmény?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 167 cm és 65 kg. Van rajtam bőven zsír, bár a mozgás eddig se volt idegen tőlem. Eddig heti egy-kétszer jártam aerobicra és spinningre. Most szeretnék odafigyelni az étkezésre és rendes konditermi edzéseket végezni. Tudom, hogy nem lehet általánosítani, de ha van tapasztalatotok, akkor mennyi idő mire külső szemmel is látszódik valami eredmény. Heti 4 teljes testedzést tervezek. 1200-1400 kcalt ennék naponta minőségi tápanyagokból odafigyelve a makrókra.
2019. okt. 6. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

én is nő vagyok-

A kcalt elég kevésnek tartom heti 4 edzéshez. szerintem 1500 alá semmiképp ne menj (amúgy pedig a szintentartáshoz szükséges kalóriamennyiség alatt egyél kb. 3-400 kalóriával, az kb. ideális).

de mindenképp kísérletezz az első időben, ne határozz meg rögtön kereteket.


mivel kezdő vagy, teljesen elképzelhető, sőt valószínű, hogy kalóriadeficitben is jön fel rád izom. már 1 hónap alatt simán fogsz látni változást, 3 hónap múlva erősen és 6 hónap múlva eléggé meg leszel elégedve (tényleg nem lehet általánosítani, úgyhogy csak kb. :) )


egyébként a "van rajtam bőven zsír" mit takar? lehet, hogy csak te értékeled úgy? ha 19-20% testzsírnál jársz, akkor inkább egy tömegnövelő étrenddel kellene először kezdeni, és utána a deficitet (persze némi zsír is feljön ilyenkor, ehhez az étkezésedet nagyon be kell állítani).

2019. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
19-21%
2019. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!