Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kizárólag sajáttestsúlyos...

Kizárólag sajáttestsúlyos edzéssel csak akkor lehet elérni megfelelő mértékű izmosodást ha nagyon figyelünk kajára?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy sajáttestsúlyos edzés esetén nagyon de nagyon klappolnia kell mindennek ha egy jobb kinézet elérésre a cél. Súlyzós edzéssel kevesebb erőfeszítéssel/odafigyeléssel is jól lehet formálni alakot?
2019. okt. 7. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Igen, nagyon kell figyelni kajára. Én folyamatosan mikroszkóppal vizsgálom a napi kajaadagom hogy jobban izmosodjak tőle.
2019. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy ideig a saját testsúlyos gyakorlatokkal is lehet szépen fejlődni, de van egy forma amitől kezdve szerintem nem nélkülözhető a súlyzós edzés álzal biztosított sokféle gyakorlat.

Szerintem ha saját testsúllyal is edzel, meríts a kondis technikákból (vetkőző sorozat, szuperszett, részismétles stb), és igen a kajára is figyelj. Nézz meg sok videót, és látni fogod, hogy néhány srác nem túl nagy izomtömeggel kivitelezi a legnehezebb sajáttestsúlyos gyakorlatokst. Kell valami progresszió, meg akár pár gyakorlatot csinálhatsz otthon készített terheléssel, táska súllyal, egy farönk, vagy akármi, kreatívsággal is tehetsz bele plusszt, és akkor egész jó kis terhelést tudsz adni. A sima fekvőzgetéstől nem lesz nagy izomtömeg. Kaja hiába jobb, az izomtömeg nem fejlődik jobban csak azért mert 2 helyett 3 ttkg fehérje megy naponta, ha csak nem olyan impulzust adsz/olyan az anabolikus képességed (mert szterkozol) hogy kell a több. Nyílván ez csak egy példa, de hogy értsd, a kondi által nyújtott nagyobb impulzust nem tudod kiváltani egy plussz csirkecombbal, valami plusszt bele kell vinned, olvasgass cikkeket és légy kreatív.

2019. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. okt. 8. 07:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy szintig (attól függ hogy állsz most) még sima "házikoszttal" is lehet fejlődni, ha kicsit egészségesebben eszel.

Ha vékony vagy, mákod van, (valószínűleg) hamarabb tudod majd kivitelezni a statikus elemeket.

2019. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!