Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha ezeket a gyakorlatokat...

Ha ezeket a gyakorlatokat csinalom heti 3x, annak lehet eredménye?

Figyelt kérdés
[link]

2019. okt. 26. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kettlebell felejtős. Extrém sérülésveszélyes.
2019. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.Van sportmúltam

2. Minden más, ha hülyén csinálod veszélyes.

3.A kérdésre légyszi

2019. okt. 26. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Ha ilyen ügyes, okos vagy akkor minek kell kérdezni?


Leírtam a választ, veszélyes. Nincs ezen mit tovább ragozni.

2019. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Veszélyes és közel sem ez a legcélravezetőbb ha valaki izmosodni/formásodni akar.
2019. okt. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem kötekedésből írtam a választ.

De ha valaki barom, ugyanolyan nagy eséllyel sérül le egy egykezes súlyzóval is,nem?

2019. okt. 26. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ezeket a gyakorlatokat csinalom heti 3x, annak lehet eredménye? - Valamilyen biztosan lesz(-/+), csak nem írtad, mit szeretnél.
2019. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek teljesen jó gyakorlatok, talán a high pull-t kivéve. Ha megnézel bármilyen listát, hogy milyen gyakorlatokat ne végezz, akkor 99%, hogy benne lesz a high pull is, mivel könnyen okozhat vállsérülést, illetve rotátorköpeny sérülést. Helyette emelhetsz kisebb belleket oldalra vagy magad elé. Ami a többi gyakorlatot illeti, a török felállás elég összetett gyakorlat és igazán sokat tud segíteni, ha van egy edző, aki felügyel. Ez igaz általában is, de az szerintem egyáltalán nem jelenthető ki, hogy a kettlebell extrém módon sérülésveszélyesebb lenne, mint a barbell vagy a dumbbell. Ha hetente háromszor letolod ezeket a feladatokat, biztos, hogy erősebb leszel és az állóképességed is javulni fog.
2019. okt. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Erősember edzéseket szeretnék csinálni, csak még 3 hónap mire felköltözök pestre.

Arra gondoltam, hogy addig ezzel kicsit megerősödhetnék.

189cm, 92kg

2019. okt. 27. 18:15
 9/9 anonim válasza:
100%

Eredménye mindenképp lesz, de mi a cél? Az extrém sérülésveszélyről annyit, hogy a kettlebell-t autodidakta módon elsajátítani nem javasolnám. A különböző gyakorlatoknál több dologra is figyelni kell, különben tényleg sérülésveszélyes lehet. 7 éve csinálom és még élek!

De azt mondani hogy ne csináld mert extrém sérülésveszélyes ostobaságra, tudatlanságra utal. Ennyi erővel az utcára se lépj ki, mert elüt egy autó és az tényleg extrém sérülésveszélyes.


Amit biztosan okoz:


- fogyást, szálkásodást

- erő állóképesség növekedést

- fejleszti az mozgásterjedelmet

- fejleszti a robbanékonyságot

- fejleszti a törzsizomzatot, bye-bye hátfájás

- Megfelelő súllyal izomnövekedést, de kizárólag az ehhez szükséges táplálkozással együttesen.

- jó közérzetet


Sérülni ettől is lehet, mint minden sporttól, (talán csak a sakk a kivétel :) ). Valamirevaló sportoló nincs meg sérülések nélkül. Fejlődni csak a saját határaink túlfeszítésével lehet és ez önmagában sérülésveszélyes. Bármilyen fehér köpenyes PhD zseni Dr. Bubó is szajkózza az ellenkezőjét, semmivel sem veszélyesebb mint bármi más. De mint mondtam ismeretlenül, videókból megtanulni a megfelelő tartásokat, erősen ellenjavallom.

2019. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!