Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek? Edzesfelosztas....

Szerintetek? Edzesfelosztas. Powerbuilder es bodybuilding keverese

Figyelt kérdés

Összegyurtam magamnak egy erőemelő és egy testépítő edzéstervet ami a következőképpen néz ki..


Számításba vettem az alapelveket,ami naturálok szamára elönyös,legalábbis optimális az én véleményem szerint


A guggolást és a felhúzást nem tudom csinálni ezert a guggolást=lábtolóval a felhuzást=hiperhajlitoval helyettesitenem ( tudom hogy nem az egyenrangu gyakorlatok)



A heti össz ismetles szam


Kis izmoknal 40-70


Nagy izmoknal 70-120



3x tudok eljarni a heten kedden,pénteken,vasárnap


1.


Lábtoló 5x5


Fekvenyomás 5x5


Csigás evezés széles fogással 5x5



2.


Nyomó nap


Comb feszitő 4-8


Mell 2 gyakorlat 4×8


Tricepsz 2gyakorlat4×8


Vall 2gyakorlat4×8



3.


huzó nap


Combhajlitó 4x8-10


Hát 3 gyakorlat 4x8-10


Bicepsz 1 gyakorlat 5x8


Alkar 1 gyakorlat 4x10-15


2019. okt. 28. 13:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ezt megvarialni 4 naposra hetfo kedd csutortok pentekre
2019. okt. 28. 13:06
 2/10 anonim ***** válasza:

miért ne tudnál guggolni és felhúzni?

2 nagyon alap gyakorlat, még akkor is ha szimplán csak testépítés a cél

te meg írtad hogy az erőemelést is integrálni akarod, az enélkül a két gyakorlat nélkül elég nehéz lesz

2019. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Labra 5 sor labtolo meg 4 sor hajlito-feszito (osszesen 13 sorozat). Mellre 5 sor fekvenyomas, es 2*4 sor egyeb (szinten 13 sorozat). Hatra 5 sor evezes es 3*4 sor egyeb (17 sorozat). Tricepszre es vallra 8-8 sorozat, bicepszre 5 sorozat. Ez a volumen keves egy hetre.

Nem mellesleg egy huzo es nyomo edzesed kozott eleg nagy a differencia, nincs aranyban. Labra effektiven semmi terheles nem megy, heti egy labtolo edeskeves.

Szerintem ezt igy ne eroltesd. A fejlodes alapja az edzes, kb. mindegy mit csinalsz fejlodni fogsz, de ezzel a volumennel, ezzel a felosztasban, ezzel az edzesgyakorisaggal nem ugy ahogy egy hagyomanyos egesz testes, 3 napos osztott, ppl, vagy barmilyen mas bevalt tervvel az biztos. Alapjaiban nem megfelelo, semmi logika nincs benne terheles szempontjabol.

2019. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolso,akkor mi lenne az idealis sorozatszam,es ismetlesszam,egy hetre leosztva? Konkretan
2019. okt. 28. 14:28
 5/10 A kérdező kommentje:

Push: hetfo-csutortok

2 gyak.mell 4x8

2 gyak.ricepsz 4x8

2 gyak.vall 2x8


Pull: kedd-pentek

2 gyak.hat 4x8

2 gyak.bicepsz 4x8

1 gyak.hatsovall 4x8


Szombat vagy vasarnap pedig full lab


Igy jo?

2019. okt. 28. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, igy mar jobban nez ki.
2019. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg annyival kiegeszitenem, hogy a bic. es tric mehet 10-15 ismetlessel, a mell, hat es lab alapgyakorlatokban erdemes lemenni 5-6 ismetlesre is.
2019. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Viszont A bro splitbe iskétszer kap terhelést az izom

Hetfo:mell+bicepsz

Kedd lab

Csut:vall+triceepsz

Pentek;hat

Ha megnézzük hétfőn ugyanúgy kap a tricepsz is meg a váll is mint csütörtökön hétfőn kap a bicepsz és pénteken is annyi hogy hétfőn még talán egy mellhez húzás végeznék négy sorozatban magas ismétlésszámmal 8:10 és akkor igazából minden kétszer kapna terhelést egy heten igaz egyszer egy elsődleges et meg egy másodlagos at de azt nézzük Akkor kétszer dolgoztatjuk meg

2019. okt. 29. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:

és mi van a törzs izmaival? a mellel, a háttal?

és a lábbal?

elég vicces látvány a tipikus nagy kar semmi más bro physique, annyi szent

2019. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tokmindegy, egyszeruen keves a volumen. De probald ki az elso verziod, csak ne csodalkozz ha nem fejlodsz.

Egyebkent halado szinten egy komplett hatedzes vagy melledzes sem kottyan meg a karnak, nem hogy par sorozat nyomas vagy huzas. Attol hogy egyik nap csinalsz 15 sorozat nyomast ami mell vagy/es vall centrikus, masnap a tricepet ugyan ugy tudod terhelni, mintha elotte levo nap pihentel volna. Mondom ezt ugy, hogy en sem vagyok nagy karra edzos, kb. 10 sorozat megy bicepszre 12 tricepszre egy heten.

2019. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!