Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szedjem a táplálék...

Hogyan szedjem a táplálék kiegészítőket?

Figyelt kérdés

Vettem fehérjét és szénhidrátot. Nem gyúrok keményen. Úszni járok és otthon saját testsúlyos edzést folytatok. Olvastam, higy reggel 1 adag fehérje és edzés után. Edzés után még pluszba szénhidrát egy adag.

Sose szedtem ilyeneket. Hogyan érdemes szedni? Minden reggel igyak fehérjét a dokim szerint. Nagyon vékony srác vagyok. Nehezen hízom/izmosodom.

24/f



2019. okt. 29. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

,,Nem gyúrok keményen." mondatodat nem igazán értem...

Mi a célod?

A ,,Nem gyúrok keményen."ből gondolom, hogy max erősödni akarsz vagy semmi extra.

Na arra meg felesleges bármilyen tápkieg (max vitaminok és ízületvédő, ez aktívabb életmódnál sose árt).


Nem kell minden baromságot elhinni, amit mondanak a cégek és a (hozzá nem értő) külsősök, hogy a tápkiegek csodaszerek. Egyrészt ezeket nem ,,szedni" kell. Rendes kajával is simán lehet edzeni, tápkieg csak segítség, hogyha már nem tudsz/nincs időd enni rendesen, akkor gyorsan ki tudsz velük váltani egy komplett kaját, ennyi.


,,Reggel 1 adag fehérje és edzés után"..... Minek? Számolod a makrókat? Tudod mennyit kell enned? Gondolom nem. Számold ki és egyél annyit. Ha végképp nem megy le minden rendes kajából, akkor egy fehérje shake jó ötlet lehet.


Viszont ha nem egy olyan fizikum a célod, ahol a kinézet az egyik fő cél, csak kicsit erősödni akarsz, akkor meg tényleg fölösleges a fehérje és társai.

2019. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Joker2244 ***** válasza:
Nyisd ki a szád és tedd bele
2019. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csak élelmiszer, semmi pluszt nem ad.
2019. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Birom ezt, azt se tudja mi az, mire jo, hogyan "kell hasznalni", de azert megveszi es utana megkerdezi mi az, mire jo es hogyan kell hasznalni. 😄

Mielott megvetted, fel kellett volna merni (nem igenyel komolyabb muveletet, ranezesre megmondhato), hogy mekkora a szaraz izomtomeged, es realizalni hogy milyen fizikai aktivitas mellett, mit szeretnel elerni. Ez utan megmondhato hogy a testednek mekkora feherje es szenhidrat igenye van. Ezt ossze kell vetni a napi taplalkozasi szokasaiddal, es ha valamelyikbol hiany van, azt a megfelelo mennyisegben (fizikai aktivitastol es napirendtol fuggoen) otolni az adott etrend kiegeszitovel.

Vaktaban nem tudjuk megmondani, hogy mennyi plusz feherjere es szenhidratra van szukseged, illetve kell-e egyaltalan barmelyik...

2019. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számold ki a napi kalóriaégetésed, és legyél kalóriapluszban a nap végén. Ha nem tudsz eleget bevinni, akkor edd a táplálékkiegészítőt.

Fehérje, összetett CH és zsír megfelelő mennyiségben menjen be. (+vitamin, stb...).

Napi összbevitel számít, ésszerű elosztásban

2019. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végeztem méréseket. Nagy vonalakban voltam képbe. Mivel mindenképp kell a kirgészítő, így megvettem mindenképp. Kaptam tanácsokat itt és már sikerült belőnöm. Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 31. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!