Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítő körökben miért van...

Testépítő körökben miért van ennyi "vak vezet világtalant" ember?

Figyelt kérdés
Manapság rengeteg olyan ember van (edző, internet, youtube) akinek semmi fizikuma, semmi komoly tapasztalata és úgy ossza az észt mintha minimum MR. Olympia versenyző lenne.

2019. nov. 16. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg nem a fizikumot kell ilyenkor nézni

pl egy Omar Isuf-nak sokkal jobb tudástára van mint a mr. olimpia versenyzők 99%ának

2019. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Omar ftw.
2019. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kettő mióta függ össze?

Agy kell az észosztáshoz nem izom!

2019. nov. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka is van. Az egyikre jó példák az előttem lévő kommentek... Pontosabban nem tud valaki különbséget tenni az elmélet és a gyakorlat között... Eljár valaki 2 hónapos személyi edző tanfolyamra, megtanulja az elméletet és már azt hiszi hogy mindent tud... Közben meg gyakorlati tudás nulla...


A testépítés GYAKORLATI sport... Ha érzésből jól csinálod, fejlődni fogsz... Ha lexikális tudásod van a témában, de nem áll a kezedre a súlyzó, bénáskodsz, nem fogsz fejlődni...


Egy házat sem lehet elméletben felépíteni... És igenis pont ebben a sportban számítanak az eredmények! Úgy hiteles egy edző, ha már elért valamit! Nem feltétlen versenyeredményekre gondolok! Nyilván ha érdekli az edzés, szereti csinálni, de saját maga sem tud semmilyen eredményt elérni, sem izomtömeg sem erőfejlesztés terén, akkor hogyan akar másoknak segíteni? Felolvas egy részt a tankönyvből a kliensének? :D


A másik oka a "vak vezet világtalant" szitunak az, hogy sajnos manapság a "testépítés" szó egyenlő a csontsovány kockahassal... Ha valakinek komoly izomtomege van, azt már lefujjolják... "Na de a Robi!! 49 kg volt, mikor elkezdett edzeni, felment 53kgra!!! Most nyomja a diétát!!! Ha te is olyan kockás hasat akarsz, őt kérdezd inkább!!"


Ismerősömet idézve:


"Semmit nem tudó, nulla tapasztalattal rendelkező, semmilyen eredményt el nem érő emberek tanítják azokat akik szintén semmit sem tudnak, és semmilyen eredményük nincs, így közösen semmit sem fognak elérni..."


A vicc az, hogy 15 éve mikor én edzeni kezdtem, ilyen hogy "személyi edző" még nem is nagyon volt... Pár versenyző, komoly eredményeket elérő testépítő tartott órákat a termében, és ennyi... Mégis mindenki akinek volt egy kis esze és kitartása a sporthoz nagyon komoly fizikumot hozott össze, és sokan nagyon komoly versenyeredményeket értek el, és érnek el a mai napig! Úgy, hogy "személyi edzőt" még youtube videókon sem láttak...

2019. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért mert ez a sport vonzza az ostoba, de extrém hiú embereket. Régen is ilyenek voltak és ennyien voltak akkor is, csak akkor nem kaptak ekkora teret mint ma, köszönhetően a facebook, youtube, insta és társainak...
2019. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem feltétlenül az ostobaságot emelném ki, hanem a lustaságot. A testépítők híresen lusta emberek, ezek azok akik kényszerből edzők lesznek és eszükbe nem jutna, hogy ha már évtizedek óta a teremben phasszák a rezet, utána nézhetnének dolgoknak, tanulhatnának edzéstechnikát, edzéselméletet, táplálkozástudományt, megtanulhatná normálisan artikulálni a mondanivalóját stb. Tipikus "20 éve edzősködök és egy szabályos guggást nem tudok megtanítani" emberek... tisztelet a kivételnek.
2019. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Marketing számít. Lehetsz te bármilyen jó edző, nincs 10k követőd az instan szóba se állnak veled.

Fizikum meg tényleg nem mindegy, sokkal jobban számít a tudás. Oké, valamennyi fizikum kell, de ne ilyen Mr. Olympiát várjunk el, mert, ha normális végzi a munkáját már nem is lesz annyi ideje rá, hogy rendesen edzzen.

2019. nov. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Maximálisan igaza van az előttem szólónak! Én az utóbbi 3 "személyi edzős" munkát azért buktam el mert nem volt elég követőm facebookon... Illetve a harmadiknál egy feltétel volt csak, legyen insta fiókom... Nem volt, így szóba sem álltak velem...
2019. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8: Itt ez számít már. Le akarnak előtte csekkolni, hogy mi van, hogy van. Az eredmények már nem számítanak, csak az insta követők száma, hisz a legtöbben már alapból az instara meg a Tinderre gyúrnak csak. Nincs sok követőd, akkor nem is állnak szóba veled, mert nem lenne átlájkolgatásod. Mikor a te követőid közül az ő fényképeiket belájkolják mikor betagelnek rajta.

Elég csak megnézni mire gyúrnak már átlag. Férfiak többsége kockahas meg bicepsz, nők többsége meg seggen kívül másra nem hajlandó gyúrni és minden egyes edzésük után rakják fel, hogy milyen nagy már a seggük. Itt ez számít nem a versenyeredmény.

2019. nov. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez sajnos minden témakörben így van, nem csak a testépítésben...

az autószereléstől a rakéta tudományig...

2019. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!