Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az miért van, hogy az erőemelő...

Az miért van, hogy az erőemelők ahhoz képest milyen erősek, nem olyan izmosak?

Figyelt kérdés
Más kell a kettőhöz, tudom. De alapvetően az izom segíti a nagyobb emelést, nyomást, húzást. Tehát nem az lep meg, hogy valaki ilyen testtel jót emel, hanem ink. hogy akkor miért nem izmosabb, akkor nem emelne többet? Tehát akkor miért nem törekszik rá, másfelől meg kérdés is, mert olyan sokakat emelnek így is, hogy nem tudom megérné-e nekik. Meg az, hogy ha ekkorákat emel, hogy nem lett ennél látványosabban izmos, amikor a bench press, squats, deadlift hármas az izomcsoportok jó részét azért leedzi, és elvileg ezek a legjobb tömegnövelők. Ennyit számítana, hogy hozzárakja-e eléggé valaki, pl. egy testépítő az "izolált" bicepszezést, tricepszezést, vállazást, akár mellezést (tárogatás), evezést stb? És hogy lehet ha valaki nagy darab, baromi izmos, még se emel ennyit? Talán ezt tudom leginkább, mert genetika, meg külön rá kell készülni, de nekem fura, hogy valakin nem tudod nem látni, ahogy feszülnek az izmok, aztán nyom egy "átlagosabb" 100 kg-s fekvenyomás szériát. Pl. Susa Dávid is 147.5 kgt nyom fekve, mindezt úgy, h azt mondja váll sérülés miatt ebben gyenge. Oké, hogy zsírosabb, de azért annyira nem, és egyszerűen nem néz ki olyan jól testépítő szemmel nézve. Meg az is fura, hogy 83kg, nem tudom milyen magas, de ha csak 170 cm-nek veszem, ez akkor is kevés ehhez a zsírhoz, mások 170cm-el simán 85 kg-k, jóval szárazabban, úgy hogy látszanak a kockák.

2019. nov. 18. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlésszám, frekvencia, volumen, másféle vagy semmilyen szteroidok, tzs.

A profi testépítők jórészt szarkoplazmikus hipertrófiára edzenek és használnak szereket, ez a klasszikus "felfújt izom", az erőemelők myofibrilláris hipertrófiára, ami az izomsűrűségre, idegrendszeri hatékonyságra és harmadiknak az izomtömegre van hatással. Emellett ott van a technikai előny, genetikai előnyök, gyakorlati előny, és a magasabb tzs ami miatt erősebbek.

Nézz amúgy meg egy mostani Larry Wheels-t, Eric Lilliebridge-t vagy Petr Petras-t, az izomtömegük alig marad el a testépítőktől, ha több lenne az csak hátráltatná őket.

2019. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, tök jó a válaszod :). Igen, azt írni is akartam, hogy persze azt tudom, hogy az edzés is kicsit másképp működik, alacsonyabb az ismétlésszám az erőemelőknél. Lehet nem gondoltam, hogy ez ennyit számít, azért jutott csak utólag eszembe, meg nem tudom tényleg milyen alacsonnyal dolgoznak az erőemelők.


Amúgy direkt azért említettem Susa Dávidot, mert nem szeretek szteroidosokat követni, ő naturál, azt gondolom, elég valószínű. És inkább úgy gondoltam, hogy más olyan naturál testépítőkhöz hasonlítom, akik szintén majdnem biztos, hogy azok, pld. Torma Valentin.

2019. nov. 18. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!