Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésbe belekezdeni van...

Testépítésbe belekezdeni van értelme kövéren?

Figyelt kérdés
105 kiló vagyok és 180 centi. Szeretnék lefogyni és izmosodni, hogy jól nézzek ki és jobban érezzem magam. Nem nagyon értek hozzá, de szerintem a genetikám jó hozzá. Nem túl hosszúak a kezeim, a lábaim sem (bár a lábamon már most nagyon sok izom van, mert több éve biciklizek), és a vállam jóval szélesebb még így is annál a pontnál, ahol a legszélesebb vagyok lejjebb (jobban nem tudtam kifejezni magam). Na de térjünk a lényegre, kövéren érdemes belekezdeni? Hamarabb lehet eredményt elérni, mint aki vékonyan indul? Barátaim mondták, hogy nekem sokkal nagyobb előnyöm van, mert van miből építkeznem. Ez nem tudom mennyire igaz. És nem pár hónapig szeretném csinálni, hanem több éven keresztül, több sport mellett (biciklizés, futás stb), és normális étrend mellett. Szerintetek így érdemes lenne belevágnom? 16F
2019. nov. 21. 21:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Érdemes, persze. Az a része, hogy van miből építkezni, egy téves sztereotíp hülyeség. Nem a zsírt alakítod át izommá, hanem a zsírt elégeted, az izmot építed nagyon egyszerűen fogalmazva. Az előnyöd annyi, hogy könnyen fog jönni az izomtömeg. Hátrány, hogy nehéz lesz diétázni, de onnantól kezdve hogy megtanulod hogyan kell és egyszer letúrod a zsírt, nem lesz vele gond. Ha hozzávesszük a történethez hogy fiatal vagy, a tesztótermelés 2-4 év múlva indul be a testedbe igazán, valószínűleg zsírvesztésre és izomépítésre előnyösebb oldalra fog tolódni a hormonháztartásod.

Kajád rakd rendbe, kezdj el edzeni.

2019. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Igen van.
2019. nov. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
23%

Már miért jönne könnyen az izomtömeg? Hülyeségeket ne írkáljatok.

kezdetnek ajánlom a powerbuilder.hu tanulmànyozàsàt és az ebook-jukat... vagy akár a sárga kapszula című ebookot.

nincs miből építkezned, és semmi előnyöd nincs azzal, hogy hályas vagy.

2019. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Aki hajas annak eleg nagy valoszinuseggel az anyagcsere folyamata optimalisabb az izomtomeg noveleshez. Nem minden esetben, de nagy szazalekban igen. Tovabba hozza van szokva a nagy mennyisegu tapanyagbevitelhez. Nem fog foltenni hetente 2* olyan hulye kerdeseket, hogy 75 kilosan hanyingere van 3 k kaloriatol.

Innen ered az emlitett sztereotipia.

2019. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%

Nem, ő majd azokat a hülye kérdéseket teszi fel, hogy miért nem làtszanak a kockài, meg miért nem "formásodik"

+ most elkezd tömegelni,az marha jót fog tenni még a szívének...

aztán ha látni akarja 1 év múlva a formáját, akkor meg 35-40kg zsírtól kell majd megszabadulnia... ami meg egy jó 1 -1.5 éves szálkásítás... utána meg majd nem érti,miért szar a formája... szóval nem,semmi előnye nincs.

tudom mert én is 110kg al kezdtem 13évvel évvel ezelött...

szóval most egy szálkásító étrenddel, és sok kardióval kellene kezdeni, eleve hogy a szív érrendszerét felkészítse a majdani sulyzós edzésre...

láttam már dagit beállni a rud alá, aztán 2guggolás után dőlt el mint egy zsák mert a szíve egyszerűen nem birta...

ahhoz, hogy egy jó strandformát összehozzon, most le kell szálkásítania legalább egy 20%testzsírra aztán elkezdeni tömeget növelni.így ha beleássa magát,akkor talán 2. nyárra mostantól számítva összehozhat egy türhető formát, míg aki eleve háj nélkül áll neki tömeget növelni, az már jövő augusztusban mutogathatja a kezdetlegesen kidolgozott testét a csajoknak a strandon...

hol előny ez?.. a háj mindig csak hátrány...

és az anyagcsere sem működik jobban... a dagi azért dagi mert mindene be van lassulva, főleg az anyagcseréje...

egyetlen valódi előnye a kora, mert 16 évesen még egyszerűbb változásra kényszeríteni magát, mint pl 30 évesen.

2019. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Tovabbra sem ertem miert ne edzhetne sulyzoval. Es senki sem allitotta azt, hogy a haj elony. Nyilvan hatrany. Nem ertem miert kell ezen porogni.
2019. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Arcbol lszi vissza kishaver.

A sulyzos edzesnek kifejezetten pozitiv hatasai vannak a zsiregetesre. Ertelem szeruen nem 150-el fog bukasig felhuzni az elso edzesen. De erdemes sulyzoznia IS, azert egy 100-110kg-os testsuly nem az a kategoria ami indokolna a sulyzos edzes mellozeset. Sot, igazabol inkabb az aerob mozgasokkal erdemes vigyaznia, a tulsuly es a pulzus miatt. Bar az emlitett sulyfelesleg ezt sem indokolja. 130-150 kg folott erdemes mellozni az aerob mozgast. A sulyzost nem.

Egyebkent a kerdesben emlitette a kerdezo, hogy kardio jellegu mozgast is beiktat a mindennapjaiba. A kerdese az volt, hogy ERDEMES-e sulyzos edzest vegeznie, lesz-e barmi eredmenye. Lesz, hogy ne lenne.

Tulajdonkeppen akkor mi is a problematok? Mi a felhaborodas es ertetlenkedes oka?

2019. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy ne csináljon sulyzós edzést, pusztán azt mondom, hogy számára most fontosabb a kardio.

Ha most súlyzós edzéssel kezdi az életmód váltását, akkor semmi "eredményét" nem fogja látni... az esetek 90%-a ezért abba is haggya az egészet a csába emiatt... neki most elősször fogynia kell... ha 16 évesen 105kg ezzel a magassàggal akkor hacsak nem szart lapátol egy tanyán 9éves kora óta, akkor legalàbb 40-45kg zsír van szerencsétlenen... ti meg egyből beugrasztanátok a mélyvízbe... congratulation... lepontozni azt nagyon tudtok, meg kötözködni, de hogy valami gyakorlati tanácsot adnátok... ami mögött esetleg tapasztalat is van... az már nem megy.

2019. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Azt meg leírni hogy bárkinek is érdemes mellőzni az aerob mozgást...

és ti osztjátok itt az észt... jajj annak a szerencsétlennek aki hallgat rátok...

2019. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ha 45 kg felesleg lenne rajtam, akkor ha az lemenne, 180 centiként lennék 60 kiló. Szerintem az kicsit kevés, inkább olyan 25 kiló lehet rajtam.
2019. nov. 22. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!