Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésbe belekezdeni van...

Testépítésbe belekezdeni van értelme kövéren?

Figyelt kérdés
105 kiló vagyok és 180 centi. Szeretnék lefogyni és izmosodni, hogy jól nézzek ki és jobban érezzem magam. Nem nagyon értek hozzá, de szerintem a genetikám jó hozzá. Nem túl hosszúak a kezeim, a lábaim sem (bár a lábamon már most nagyon sok izom van, mert több éve biciklizek), és a vállam jóval szélesebb még így is annál a pontnál, ahol a legszélesebb vagyok lejjebb (jobban nem tudtam kifejezni magam). Na de térjünk a lényegre, kövéren érdemes belekezdeni? Hamarabb lehet eredményt elérni, mint aki vékonyan indul? Barátaim mondták, hogy nekem sokkal nagyobb előnyöm van, mert van miből építkeznem. Ez nem tudom mennyire igaz. És nem pár hónapig szeretném csinálni, hanem több éven keresztül, több sport mellett (biciklizés, futás stb), és normális étrend mellett. Szerintetek így érdemes lenne belevágnom? 16F
2019. nov. 21. 21:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a súlyzós edzést és AEROBOZZ!!!


Másodsorban pedig DIÉTA!!!! Mindezt 2 éven át, amíg le nem megy a háj rolad! Es csak utána kezdj el súlyzózni!

2019. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Hogy ne lenne erdemes mellozni az aerob mozgast nagy tulsullyal? Te nagyon nem vagy kepben, ha egy 150-160 kilos ember elkezd minden masnap 40-60 percet kardiozni (pl. setalni) par het alatt tonkrevagja a terdeit es a bokajat, ha van neki valami gerincferdulese vagy ludtalpa/bokadolese (eleg gyakori ennyire elhizott tagoknal) akkor a gerincet is. De, mint mondtam a 100 par kg-os testsuly, meg nem indok erre.

Adtam neki erdemi tanacsokat, azzal zartam az elso hozzaszolasom, hogy rakja rendbe a kajajat es kezdjen el edzeni.

Mellesleg senmi sem dobta mely vizbe ahogy fogalmaztal. Az, hogy valaki elkezdi a sulyzos edzest, nem melyviz. Es nem testsuly meg testzsir fuggo. Leirtam hogy leteznek a sulyzos edzesnek a zsiregetesre is jotekony hatasai, ez alatt arra celoztam, hogy ha sulyzozik, gyorsabban fog fogyni. De ha olvastad volna pl. a sajat magad emlitett sarga kapszulat, nem vonnal kerdore.

Senki sem azt mondta, hogy kezdjen el kokemenyen odaba_ni a sulyoknak, csupan a kerdesere (erdemes-e, lesz-e eredmenye) kapott egy tomor valaszt. Elkezdi, edz par honapot, kicsit erosodik, fogy egy 10-est onnantol mar tudni fogja mit hogyan. Csak kezdje el, az a lenyeg.

2019. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Gyorsan atjelentkeztel a masik profilodra, hogy nagy betuvel, eroszakosan is leird a hulyeseged.

Ugy latszik a kerdezo jobban tisztaban van a dolgokkal mint te magad.

Amugy kerdezo epp irni akartam, saccra 180cm 105 kg jelentosebb izomtomeg nelkul, 35-40% testzsir lehet, amibol 20-25% a folosleg, az kb. valoban 25 kilo. Nem olyan veszes a helyzet, sulyzo+kardio+ jo etrend es fel ev alatt eltunik. Nem kell 2 ev...

2019. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
De akkor most a kardio azért kéne hogy lefogyjak először, vagy csak ahhoz, hogy hozzászokjon a szervezetem a terheléshez? Mert ha az utóbbi, akkor szerintem már semmi szükség rá, mivel rendszeresen biciklizek, és az állóképességem sem rossz szerintem (2 km-t kb. 12 perc alatt futok le, szerintem ezzel a testsúllyal nem rossz) A másik meg, hogy azért már így is van rajtam izom, például a lábamon már több van, mint a legtöbb ismerősömnek. Iskolai konditeremben a lábgépen kb. 30-40 kilóval szoktam edzeni, abból is egy 50-es sorozat simán megy egyszerre. Szóval a szervezetem hozzá van szokva a terheléshez, és az izomzatom sem 0.
2019. nov. 22. 16:58
 15/28 anonim ***** válasza:

Leirom erthetoen:


NEM Kardio hanem Aerob!!!! Felejtsetek mar el ezt a kardio szót!!!!!


Az aerob (gyaloglas, szobabicikli mersekelt tempoban) azert kell hogy lemenjen a zsir rolad!!


mert sulyzozhatsz te eleted vegeig, akkor se fog latszani semmi mert a hàjad eleted vegeig takarni fogja az izmodat! lehetsz te alul AKARMILYEN izmos!!!


Elobb a zsrt kell eltuntetni kajaval es aerobbal, ha ez megvan, lehet tisztan tomeget novelni! Neked k@@@rvara felesleges sulyzos erzest fsinalni, az aerobra koncentralj! Az edzod meg egy hulye ha nem igy latja! elvennem a papirjat!

2019. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Amugy ugyse fogsz ram hallgatni, meg ondom elore mi lesz:


Kardiozol majd (futas)

Sukyzozol majd


mikozben ezzel b@@@szol el mindent:


es aubegvilagon semmi nem fog valtozni, es 1 ev utan abbahagyod, feladod.


Ket szo amit neked kovetni kell:


-aerob

-dieta


minden mas egyeb tanacs felrevezetes. a sulyzos edzest most igenis szard le. most neked nem az kell.

2019. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Jaj de ideges itt valaki.


Kérdező, amit még senki nem említett: az az előnye a súlyzós edzésnek, hogy ha több lesz az izmod, nőni fog a kalóriaigényed, és utána ugyanannyi kalória bevitele mellett gyorsabban fogsz fogyni.


Látszani nem fog. Még. Ahhoz előbb a zsírnak el kell tűnnie.


A te szinteden még nem igaz az, hogy csak aerob edzéssel lehet hatékonyan fogyni. Az vele a baj, hogy kicsi az intenzitása, összességében kevés kalóriát használ el - hiába nagy százalék ebből zsír, ez összesen kevés zsír. Bármit is edzel, az fog felhasználni zsírt _is_. Ha 1000 kcal-nyi energiát elhasználsz, aminek a harmada zsír, akkor jobban jársz, mintha 200 kcal-t használnál el, aminek a 80%-a zsír. Arról nem is beszélve, hogy ha a szervezeted szénhidrátraktárát is lemerítetted az edzéssel, akkor a következő étkezésből bejövő szénhidrátból nem zsír lesz, hanem ezekbe a raktárakba kerül.

2019. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

#15 Bele lehetne menni abba, hogy most a heti 3-4*40-50' alacsony intenzitasu kardio/anaerob mennyi kaloriat eget, azaz zsirvesztes celjabol mennyire hatekony (kb. semennyire). Nem egyszerubb nem bevinni a kaloriat, mint bevinni es elegetni, illetve egy olyan hormonalis kozeget teremteni a testben, hogy a het minden napjan, minden oraban effektiv legyen a kaloriafelhasznalas a szervezetben? Nem biztos hogy ekkora hevvel kellene ragaszkodni a hulyeseghez.


Kerdezo, mind a kettot erdemes vegezni (sulyzo, kardio) mind a ketto zsiregetest gerjeszto folyamat.

2019. nov. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Meg miert hagyna abba egy ev mulva? Fel ev alatt le lehet turni azt a ~25 kilot, ha vegez sulyzos edzest is. Egy ev mulva mar reg tul lesz egy testkompozicio valtason ha normalisan sulyzozik az dlejetol fogva.
2019. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Fasság, ne hallgass rájuk, ez egy nettó fasság, hogy súlyzós edzéstől gyorsabban fog fogyni rajtad a kalória :D


AEROB + DIÉTA

AEROB + DIÉTA

AEROB + DIÉTA

2019. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!