Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó edzésterv? Push pull leg?

Jó edzésterv? Push pull leg?

Figyelt kérdés

Pull-Push-Legs edzéstervről van szó. Heti 6 edzés. Natúrban.


Pull 1:

-felhúzás 5x8

-döntött törzsű evezés 5x8-10

-lehúzás szűken 3x8-10

-vállvonogatás 3x16

-hátsóváll peck deck gépen 3x14

-karhajlítás rúddal 4x8-10


Push 1:

-fekvenyomás 5x8-12

-tárogatás kézisúlyokkal 45°os padon 3x10

-vállból nyomás kézisúlyokkal 4x8-12

-oldalemelés 3x16

-homlokra engedés 5x10


Legs 1:

-guggolás 6x5-8

-kitörés 3x12

-combhajlító fekve 4x10

-vádli állva 5x15

-felülés római padon 4xamennyi megy


Pull 2:

-húzodzkodás 4x8-12

-evezés csigán 5x8-12

-vállvonogatás 3x16

-d.törzsű evezés 4x10

-bicepsz kézikkel 4x10-12

-kalapács bicepsz 4x8-14


Push 2:

-fekvenyomás 45° padon 5x8-12

-tárogatás kézisúlyokkal 3x10

-előre emelés 3x10

-oldal emelés 3x16

-tricepsz nyújtás ülve 3x12

-tricepsz lenyomás 3x8-12


Legs 2:

-lábtoló 5x8-10

-combfeszites 3x8-12

-merevlábas felhúzás 4x10

-ülő Vádli 5x15

-felülés rómaipadon 4xamennyi megy


Nagyon sok?


Köszi a válaszod :)


2019. nov. 24. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Alsotest felsőtest osztas? Akkor eleg lenne heti negyszer edzened es szerintem azzal is sokaig juthatsz.
2019. nov. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én annyit módosítanék rajta, hogy pull 2-be a végére tenném a merev lábas felhúzást, legs 2-be pedig beiktatnék elsőnek egy guggolás jellegű gyakorlatot (hackgépen, schmidt kereten, zártlábbal, ilyesmi). Amúgy eléggé rendben van. (Y)


#1 Feltételezem hogy ezt nem egy hét alatt csinálja meg, azért nem heti napokra írta le a bontást. 1 napos pihenőkkel ezt nyugodtan lehet folyamatosan pörgetni.

2019. nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hülye vagyok, első sorban írta hogy heti 6. Az úgy valóban sok, megfontolandó az alsó-felsőtest. Ezt nem 7 hanem 8-10 napos ciklusidővel érdemes csinálni.
2019. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is ugy lenne erdemes ha mondjuk az elso push pull leg sorozat végén kihagynal egy napot, utana csinalnad a következő hármat aztan ket nap piheno.
2019. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miert istenititek ennyire a push-pull-leg osztast?

Ez par eve jott divatba,elotte mindenki a jo oreg bro splitet-osztott edzestervet kovette,miszerint heti 1x 1 izmot es kesz

Jo.most magam ellen beszelek,mert en fel evig push pull fel evig bro splitben edzem evek ota

De az sem a tipikus push pull ahogy egyesek irjak


1.ha nagyon leedzed az adott izmit igenis kell neki Egy hét regenerálódás

2. minden ember aki osztott edzesterbet kovet es aki push pull leg,vagy also felso osztast csinal hasonlitasatok ossze

3.valtogatni kell az edzesfelosztast,de max 4 nap legyen edzes egy heten

4igyis ugyis hap masodlagos terhelest minden izom

5.gondolkodjatok


Vegezetul itt van par edzesfelosztas

1mell

2hat

3vall+tric

4lab +bic


1mell+bic

2lab

3vall+tric

4hat

Nagy izomra 15-20sorozat

Kicsire 8-12sorozat


Vagy push pull szunet push pull

Itt az heti ossz szamot osztod el 2 fele

2019. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Túl sok a volumen, sok a frekvencia és a gyakorlatok variációja, és nem jó az elrendezése. Nehéz felhúzások után nem fog jól menni a döntött törzsű evezés, guggolás után sem a kitörés.


Natúrban heti 4 edzés bőven elég, heti 6 PPL edzés sok, a szakvélemény megoszlik de a haladó szint előtt mindenképpen az. Csinál Push-pihi-pull-pihit heti 2x, heti 1 nehéz felhúzás szett, 2 guggolás, 2 fekvenyomás + ferdepados egykezes nyomás. Mellről nyomás állva mehet fekvenyomás után, nem azonnal.

Combfeszítő, tárogatás, előreemelés (mellről nyomás minden szempontból jobb) nem kell, nem a legjobb gyakorlatok: [link]


Peck deckes hátsóváll helyett csigás arcrahúzást (facepull) csinálj, minden pull edzés végén 3x12. Se bicepszre, se tricepszre nem kell egymás után 2 gyakorlat. Ha tudsz húzódzkodni és tolódzkodni, építsd be őket a tervedbe.


És ne felejtsd el a progresszív túlterhelést, hetente emelj a munkasúlyokon. Remélem nem troll vagy és nem fölöslegesen írtam mindezt le.

2019. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Miert istenititek ennyire a push-pull-leg osztast?"

Én pl. egyáltalán nem istenítem, soha nem is csináltam, gyakorlatilag semmiben sem különbözik egy kisebb volumenű 3 napos osztott edzéstől. Viszont, mivel a használt volumen nem akkora, hogy igényeljen 5-6 napos regenerációt az edzett izomcsoport, 3-4 naponta tudsz terhelni minden izmot. Optimális ciklusidő. Egyébként ugyan ezt meg lehet csinálni egy 3 napos osztott edzéssel is, csak a legtöbb ember abban a tévhitben él, hogy ha a munkarendünk 5+2 napos heti bontásba van osztva évtizedek óta, az edzést is úgy kell. Nem kell. Egy hétfő mell-tric, kedd váll-bic, péntek láb-váll szombattól elkezdve az első naptól kb. ugyan azt a terhelést jelenti mint a P-P-L.

2019. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sok a gyakorlat. Inkabb 1-2 gyakorlat egy izomra es tobb sorouat
2019. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Naturba minek edzeni het 5-6 × max 4 x


Hetfo push mell+vall+tric

Kedd pull hat+bic+lab

Csut push =hetfo

Pentek pull= kedd


Hetfo mell+1tric

Kedd hat+1bic

Csut vall tric+1mell

Pentek lab bic+1hat

2019. nov. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!