Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyenes testtartás? AthleanX

Egyenes testtartás? AthleanX

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék a testtartásomon javítani, találtam pár videót AthleanX-től, Viszont az egyik videóban azt mondja, h a hátsó lábizmokat nyújtani kell, a másikban pedig épp ellenkezőleg, hogy ez okozza a rossz testtartást (a csípőnél)

https://www.youtube.com/watch?v=g-7ZWPCWv0U&t=443s

https://www.youtube.com/watch?v=YLR2Vm346Lc

Most akkor mi a megoldás? Nyújtsam a hátsó lábizmokat?


2019. dec. 1. 11:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ebben a vdeóban említi, hogy nem szabad nyújtani a hátsó izmot

https://www.youtube.com/watch?v=K-CrEi0ymMg

2019. dec. 1. 11:45
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Hát ez attól függ milyen a testtartásod most. Ezek bonyolult dolgok, de megpróbálom összeírni a lényeget:

1, fontos az életkorod is, mert nem mindegy, hogy csak hanyag a tartásod, vagy pedig már az ízületek veszítettek a mozgástartományukból. Ha tükör előtt nézve feltudod venni a kívánt testtartást, felesleges nyújtogatni, mert meg van rá a megfelelő mozgástartományod.

2, izomerőnél pont ugyan ez. Sokan próbálják bemagyarázni ezt az izomegyensúlyos dolgot, de ez bizonyítva nincs, és ha feltudod venni a testtartást, meg is tudod tartani, akkor elég izomerőd van. Ezért nálam az edzés is kiesik ebből, bármennyire is elterjedt, hogy homorítgassunk minden nap 1 órát hasonfekve, és akkor majd erős leszel és egyenesen állsz.

3, A fájdalmat elkerülheted sok-sok mozgással, mert inkább a funkcióromlás okozza, nem a rossz tartás.

4, Sokkal inkább idegrendszeri ez a dolog, az idegrendszered állítja be hogy állsz, ezek reflexek. Ha változtatni szeretnél, sok mozgást javaslok, csempéssz instabilitást a mindennapjaidba, pl üljél néha ilyen nagy labdán, ilyesmik. Még a hátra felhelyezett kinesio-szalag is segíthet emlékezni a jó tartásra, meg ha kijelölsz egy kis időt a napodba, pl fél órát, amikor az általad kívánt testtartással valamit csinálsz, pl séta akármi. Egész nap ne gyakorolj, az kudarcba fog fulladni ígyis úgyis. Ezekkel lehet jobb reflexeket kialakítani.

De hogy a kérdésedre is választ adjak: a kőkorszaki feltevések alapján a comb hátulját kell nyújtani ha hátra vann billenve a medencéd és az ágyéki görbület kivan egyenesedve, ha viszont ennek az ellentétje, előrevan billenve a medencés a görbületed a gerinc alján fokozott és a gyomrod is előre van tolva, akkor a combhajlítókat kell nyújtogatni.

2019. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Rá halgatsz vagy idióta emberekre kommentjére a gyiken?
2019. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó: remélem ez nem nekem szólt. Mert az általam leírt dolgok friss tudományos álláspontok, nem az én véleményem, szóval kezdjük ott hogy az, hogy én idióta vagyok e vagy sem nem számít. Ellentétben te elégge kritikátlan és idióta vagy, ha azt gondolod hogy egyből minden szarságot elkell hinni amit valaki állít, hogyha az a személy angolul beszél és van egy youtube csatornája. Nála sokkal jobban képzett szakemberek sem bírják elfogadni a réghasznált teóriák megdöntését, nem hogy egy random edző.

Te pedig gondolom azt sem tudod eszik-e vagy isszák ezt az egészet, csak idefirkantottál vmit mert okos akartál lenni, de a végén írni sem sikeredett normálisam. Szóval pusztulj innen te szerencsétlen, és hagyd rá a válaszolgatádt azokra, akik szagoltak már bele szakirodalomba, nem kritikátlan laikusok.

2019. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ott azért annyira nem nyúlik a hamstring, a másik videóban pedig az előre billenő medencéről van szó és igaza van abban, hogy abban az esetben rossz ötlet nyújtani a hamstringet, legalábbis segíteni biztos nem segít. Egyébként meg erre nem lehet így válaszolni, ha meg van rövidülve akkor igen, nyújtsad. De ezt most mi így honnan tudjuk? :D Másrészt ha végzel excentrikus edzést (RDL, 45 fokos hiperhajlítás) akkor elég flexibilisnek kell lennie, tehát valószínűleg nem lesz szükséges.
2019. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4 es. Elküldenéd ezeket az új tanulmányokat?
2019. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző, így hirtelen itt van ez:

[link]

Összefoglalva: comb hátsó részének nyújtája a flexibilitást növelte, de a nyugalmi pozíciója a gerincnek maradt a régi, mert mint írtam jobb esetben nem az izmok állapota a mérvadó. De lehet lepontozni egyébként meg vitatkozni, csak kérdés hogy tudás és képzettség nélkül félre akarjuk-e vezetni a kérdezőt, vagy megengedjük, hogy valaki hasznos tanácsot adjon neki.

2019. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#2


A második pontod első részével nem értek abban a formában egyet.

Szerintem a "testtartáshoz megfelelő izomerő" nem az amikor fel tudod venni, és meg tudod tartani x ideig "koncentrálva", hanem az, szint amikor a testtartást "közel 0 ráfordítással" tudod megtartani.

Így ha nem is az egyensúlyban hiszek, de abban igen, hogy az adott vázizmokban az adott "többleterőnek" meg kell lennie, abban igen.


A második részével egyetértek, hogy ezt nem lehet x óra izolált statikus gyakorlattal megoldani (főleg, hogy az elvárt progressziót nem tudod elérni, mivel ahhoz 20+ órát kellene lenned a teremben, hogy az ébren töltött óráknak megfelelő "előedzést" tudjál elérni.


De szerintem a "mindenre való edzéssel", főleg, ha az illető "nem csalja" el (pl:csigás letolásnál nem hajol be fölé, hogy a vázizmonak, meg amúgy a tricepsznek se nagyon kelljen dolgoznia) a szűk keresztmetszeteket, hanem addig nem emel súlyt/ismétlésszámot, amíg nem megy jól, lehet javítani rajta.

(De szerintem a 4. pontodban említett instabilitás csempészése a mindennapokban is ugyanerre az izomerő javításra megy rá.)

2019. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen kell egy állóképesség is, a gerincmerevítő izmok viszont pont vörös-izomrostok, szóval ebben jók. És persze, van mikor + erők hatnak amik a testtartást próbálják elrontani, de szerintem nem beszélünk akkor sem akkora erőről, amit egy sima aktív életmód ne adna meg... Pl. a strandon egy tollas a homokpályán, az instabil is, ki is kell húznia magát közben, szerintem egyből egy remek alternatíva, persze csak rendszeresen alkalmazva. De bármi más sport jó lehet.
2019. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Szerintem, ha azok a "normál" formák/aktív életmód meg lettek volna, akkor alapból nem merülne fel a probléma :D

2019. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!