Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdtem edzeni, de nagyon...

Elkezdtem edzeni, de nagyon rossz a testtartásom (tipikus tinédzser kori hanyagtartás). Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
1,5-2 hónapja edzek rendszeresen, mivel nagyon vékony vagyok. Önbizalommal is voltak/vannak problémák, ami a hanyagtartás kialakulásához vezetett nálam. Annyira rossz, hogy szinte a nyakamnál kiállnak a csigolyák, a vállaim előre buknak és a bordám alsó része nagyon kiáll a hasam felett, egy kis kitüremkedést képez ami a pólón is "átlátszik". Nagyon zavar mert hiába húzom magam ki, ugyanúgy látszik, hogy "rendellenes" a tartásom. Nem jó ez így, de fogalmam sincs mit lehetne tenni. Van személyi edzőm, de szerintem nem igazán érdekli, hogy ennyire rossz a testtartásom.

2016. júl. 31. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nagysulyos felhuzas es guggolas ezek segitenek
2016. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Érdemes lehet esetleg úszni járnod, az biztos segítene.
2016. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ortopédia, gyógytornász. Először érdemes megnézetni. Ha valami gond van, akkor a nagy súlyok csak rontanak rajta. Főleg, ha nem is szabályosan hajtod végre a gyakorlatokat.

De egyébként az edzés javíthat a tartáson, hiszen kellenek a jó tartáshoz hasizmok, hátizmok, vállak állása sem mindegy. Szóval ne csak úgy magadtól eddzél, hanem hozzáértő segítségével.

2016. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Klanwarrior ***** válasza:
100%
Ha nem komoly a gond, akkor mindenféle gyakorlat mehet edzőteremben, fókuszálj leginkább a hátadra és a törzsedre, de kérd ki szakértő tanácsát.
2016. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Aki lepontozott (1) az nem tud edzeni sztem mert a felhuzason meg guggolasnal semmi nem edzi jobban a testedet es attol lesz jobb a tartasod
2016. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 te nem tudsz semmit az edzésről, mert, ha rossz testtartással végzed ezeket, akkor nagyobb baja is lehet, de ha csak rákeresel a bad posture fix re már okosabb leszel, hogy a váll, hát izmait kell edzeni

pl itt is le van írva

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

2016. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 2honap alatt meglehet tanulni felhuzni -.-" te meg a 30+%oddal sokat tudhatsz
2016. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Üdv sorstárs, szinte azonos a helyzet itt is. Gerinc ferdülésem van nekem is, valószínűleg a sok görnyedt üléstől. Nagyon sok tanácsot nem tudok adni, el kell kezdened kihúzott tartással járni. Nem arról beszélek, hogy úgy menj mint aki karót nyelt, de hidd el, hogy jobb ha egy kicsit megerőlteted magad. Eleinte kellemetlen volt, mindig elfeledkeztem arról, hogy kihúzzam magam, de idővel megszoktam és ma már szinte mindig kihúzva járok bárhol, kivéve itthon ha valami bajom van.


Nagyjából minden gyakorlatot eltudok végezni, van ami kellemetlenebb. Hiperhajlítás viszont nagyon jót tesz.


A nyakcsigolya kiállásra nem tudok mit mondani, nekem is kiáll, engem is zavar.

2016. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

a 34%>32% vagyis a válaszod %a, és szerintem menjél ládát nyitni vagy lol ozni, ha ennyire érdekelnek a számok, vagy oviba, ha nem megy a matek

gondolom a felhúzás a megoldás az olimpiai aranyra is :D

2016. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet hogy jó a guggolás és a felhúzás. Ugye a guggulás a stabilitást adja a lábaknak, a felhúzás pedig a derekat a feneket is erősíti, ha az a felhúzás, amire gondolok.
2016. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!