Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Úgy tudom kerülni kell az...

Úgy tudom kerülni kell az "egyszerű", finomított (hamar beépülő) édességeket, mint például csokoládét, nutellát, különben a szerzett izomtömeg felett megjelenik a zsírréteg. Jobb a helyzet valamivel ezekkel (alább)?

Figyelt kérdés

Lassan beépülő/felszívódó, természetes szénhidrátot tartalmazó (úgy olvastam sokkal kevésbé káros, mind a szervezetnek, mind a látszat tekintetében) gyümölcsök.


Banán, datolyaszilva, szilva, füge (egyik sem aszalt), alma, kiwi, körte, eper.


Ezek fogyasztása esetén sokkal kevésbé zsírosodnak a karok és a lábak ugye? Főleg, ha eddig az évtizedek(!) alatt kizárólag CSAK a hason jelent meg zsírréteg, SEHOL máshol.


Így (finomított cukrok helyett) gyümölcsökkel jobb a helyzet ugye?



2019. dec. 16. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nincs ilyen, felejtsd el.
2019. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt ne mondd, hogy napi két-három tábla csokoládé HELYETT néhány (mű édességekhez képest egyébként is fényévekkel természetesebb) banán meg alma a külsőt/összképet (karokat/lábakat) tekintve nem lesz JÓVAL kevésbé ártalmasabb, mint az az átkozott 1200-1700 plusz kilokalória! Ezt nem hiszem el!
2019. dec. 16. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A magas cukortartalmú (glükóz + fruktóz) gyümölcsökből pontosan ugyanúgy szívódik fel a cukor, mint ha egy élelmiszerben hozzáadott cukor van, úgyhogy ezen gyümölcsökkel ugyanúgy vigyázni kell, mêg ha rost és vitamin tartalmuk miatt egészségesebbek is, mint a feldolgozott élelmiszerek.


Pl. az alma nem kimondottan magas cukortartqlmű gyümölcs, de fajta függő, nagyon nem mindegy, hogy granny smith vagy starking, red chief. De pl

a füge, szőlő, banán, datolya például keményen cukorbombák.

2019. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt eddig nem is tudtam. Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást! Ment a zöld.
2019. dec. 16. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, alapból mennyire stresszes az életed? Én úgy tudom, a hason koncentrálódó hízás sokszor a rossz alvás, sok stressz miatt folyamatosan magas kortizolszint miatt is lehet, elképzelhető hogy ezt a területet is át kéne gondolnod.
2019. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyumolcsben ugyanugy CUKOR van, mint a tortaban, csak tobbnyire fruktoz, de semmivel nem jobb.
2019. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Válaszoló: inkább a nem alvás lesz a baj. Stressz nem sok van, legfeljebb az itt a gyakorin már megszokott önértékelési problémák.
2019. dec. 16. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!