Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek elsosorban fogynom...

Szerintetek elsosorban fogynom, vagy inkabb izmosodnom kellene?

Figyelt kérdés

Regen nagyon meghiztam ezert valtoztatnom kellett,jelenleg190cm es 83 kg vagyok sosem sportoltam igy nem sok izom volt rajtam,elkezdtem edzeni szep lassan azt vettem eszre hogy formasodom de egyre vekonyabb vagyok...ezaltal tobben mondtak hogy mar nem tetszik amit latnak,mert sulyban nem valtoztam,viszont centikben joval kisebb lettem...jelenleg meg most is aranytalan a testem hasbol meg kb a kockaim felett ulve 4-5cm hasi zsir van allva pedig kb 2-3

Szerintetek hogy esztetikus kinezetem legyen inkabb izmosodjak es utana dietazzak,vagy elobb dobjam le a felesleget es utana izmosodjak jobban?

A karom is eleg vekony 33cm ami a magassagomhoz igen vekony hatamon zsir nem igen van ahogy a labamon sem inkabb pici a vadlimon,viszont a hasamon meg azert akad mit faragni..



2019. dec. 23. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Csináld egyszerre. Azzal pedig ne foglalkozz, ha vékonynak tartanak.
2019. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Es ezt hogyan tudnam egyszerre??

Ahhoz kepest lassan fejlodom,18 vagyok meg nem vagyok elkesve,viszont nagyon aranytalan a kinezetem...sajnos a medencemen nagy uszogumi van a tobbi testreszemen szinte alig van zsir csak a hasamon..

2019. dec. 23. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Magas szénhidráttartalmú étrendet nyomass, nagyon kevés zsírral, lehetőleg az is teljes értékű ételekkel bejövő zsír (lenmag, meg nyilván mindenben van). Így fogsz egyszerre szalkasodni, és izmosodni, én is egyszerre csinalom, egy picit vagyok több kiló, mint mikor elkezdtem, de látványosan kevesebb a zsir rajtam. A tavalyi képemhez képest sokkal jobban nézek ki. A versenyzőknek érdemes ezt külön választani, akik mar olyan szinten vannak és annyira durván le akarnak szalkasodni, nagy izom tömeg mellett. Atlagembernek felesleges és egészségtelen.
2019. dec. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy egyszerre lehet izmosodni és szálkásodni is, az vagy hülye, és/vagy nagyon nem ért a témához. Nagyon kezdőknél vagy szteroidhasználóknál lehetséges, de a te esetedben szerintem ez nem jön szóba. Izmosodáshoz, azaz tömegnöveléshez többet kell enni, mint amennyit elégetsz, szálkásodáshoz pedig kevesebbet, egyszerre pedig nem lehet többet és kevesebbet is enni.

Mivel képet nem csatoltál, nehéz megmondani, hogy tömegnöveléssel vagy szálkásítással kéne kezdened, elsősorban étkezz egészségesen, eddz, aztán majd meglátod, hogy mit kellene. Csomó cikk van testformálás témában, szerintem olvasgasd őket, hogy kicsit képben legyél a dolgokkal.


Helyi zsírégetés pedig nincsen, soha nem is volt, nem is lesz, tehát ha neked a hasadon több zsír van, mint máshol, akkor onnan fog legkésöbb lepucolódni a zsír a diéta során. Lehet, hogy a hátad azomszálkás lesz, de a hasadon még mindig akad egy kis zsír, de ezzel semmit nem tudsz tenni. Kivéve persze azt, ha folytatod a diétát. Ja és ha hasra eddzel, akkor attől a zsírréteg SEMMIT nem fog változni a hasadon, az izom edzése ettől teljesen független. Ennyit a lokális zsírégetésről.


Bocsi, ha néhány helyen túl triviális dolgokat írtam, nem tudom, hogy a fitnessel kapcsolatos tudásod milyen szinten van, inkább biztosra mentem.

2019. dec. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget,hat a tudasom a beka feneke alatt....nagyon kezdo vagyok es ez az eredmenyeken latszik mert szinte alig valtoztam barmit is..kepet nem tudom hogyan kell csatolni igy nem kuldtem..de szerintem a fogyas lenne az elsodleges cel es utana az izom noveles.
2019. dec. 29. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4-es


Nem igaz, lehet egyszerre izmot építeni és zsírt veszteni, minden szinten naturálon.


Az a baj, hogy mindenki a kalóriából indul ki. De a kalória csak egy dolog, ez az amire semennyire se kéne figyelni, mert minden nap más és nagyjából érzed mennyi kell, ha kicsit túleszel, vagy kicsit alul az még nem akkora baj (inkább túlegyél). Alapvetően rossz irányba terelődött a gondolkodásmód. Ezért minden diéta az éhezést propagálja. De azt kéne meg nézni mitől hízunk? Kutatások kimutatták, hogy az, hogy szabad zsírból kötött zsír legyen 3%-os energiaráfordítás szükséges. Szénhidrátnál ez 30%. De még akkor se lesz a szénhidrátból zsír, mert a szervezet nem pazarol el feleslegesen ennyi energiát csak extra esetben, hanem ha nagyon sok ch-t eszel spontán oxidáció történik, tehát kimelegedsz kicsit. Magyarán szénhidrátból bármennyit lehet enni, ha a zsírt korlátozod, semennyitől se fogsz elhízni. De nem úgy kéne nézni az ételeket, h zsír, ch, hanem csomagban, mert mindegyikben van mindből általában, a cél, h zsírt csak úgy vigyünk be, ami természetes, teljes értékű növényi ételekkel jön. Ami azon felül bejön, az a felesleges, de az előbbi ételekből is ink. válasszuk az alacsonyabb zsírtartalmúakat.


Amikor egyszerre izmosodsz és zsírt égetsz, azt kéne nézni, hogy ez nem egyszerre történik időben, hanem egy nap 24 órából áll. Amikor edzel akkor elégetsz egy kis zsírt, sőt sztem hiába eszel bőven túl kalóriában, a csupán kevés teljes értékű étellel bevitt zsír miatt, lehet még így napközbe is égetsz, de edzésnél biztos, viszont mivel megeszed a kellő tápanyagot, mennyiségben, minőségben és megvan az izomnövekedést generáló hatás, így amikor pihensz, főleg mikor alszol, az izmod is épülni fog. Ha jól eszel, pihensz és megvan a hatás, hogy ne izmosodnál? Értem, hogy a "többet kell enni" a probléma a logikád szerint, de ez az, hogy a több evés nem hizlal mindenképp, ez annál sokkal bonyolultabb. Lehet vitatkozni amit írtam, de én is tapasztaltam magamon, hogy 80 kg felett leszálkásodtam edzés mellett kb. 17%-ról 14-re (tehát volt már izmom azért), és az egyik ismerősöm meg konkrétan azt csinálta, hogy úgy ment fel 88kg-ra, hogy egyre izmosabb volt és egyre szálkásabb a végén. Vicces is lenne, ha mindenkinek számolgatni kéne a kalóriákat, ami edzés mellett képtelenség, hogy mennyit égettél el, és folyton változó, és aszerint enni. A lényeg, hogy jó ételeket egyél és ott legyen a stimulus. Sokkal egyszerűbb ez, mint ahogy előadják.

2020. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!