Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A lánccal való guggolás...

A lánccal való guggolás mennyivel könnyebb a hagyományos guggolásnál? Nagyobb súlyt lehet itt használni.

Figyelt kérdés

2019. dec. 27. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Mért lehetne hagyobb súlyt használni?


A láncnak a lényege, hogy ahogy távolodsz a földtől egyre nagyobb részét emeled fől így egyre nehezebb.


Tehát a felső tartományban megnehezíti ebben az esetben a gugolást. Így valószínűleg picitvel kisebb súlyal fogsz tudni gugolni mint amúgy.

2019. dec. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kisebb?A guggolás alsó részénél a lánc a földön van,így könnyebb megindítani alul


Fekvenyomásnál 5-10 kilóval nagyobb súllyal megy a lánccal

2019. dec. 28. 02:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Lanccal nagyobb sulyt tudsz megmozgatni, nem pedig kisebbet. A mozgas also holtpontjan a legkisebb a terheles, ahonnan a legnehezebb feljonni.

#1 Gondolj bele, rogyasztani 70 kilos gyerekek is tudnak 200zal, guggolni meg 140el sem.

2019. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak az én értelmezésemben a láncot nem számoljuk bele a súlyba.


Csak a rudat és a súlyokat.


... mert a lánc nem súly, hanem arra van, hogy az gyakorlatok könnyebb szakaszait megnehezítsék. Azaz a gugolásnál a könnyű felső tartományok egy picivel nehezebbek legyenek mint általában.


Vagy a fekvenyomásnál az utólsó 1/3 a hold ponton való átesés után nem legyen annyira könnyű.


A lánc nem súly növeléshez van. Így nagyon nem szokták bele számolni. Főleg mert minden állásban más súlya van és kicsit értelmetlen vele tökölni, hogy X cmnél 120kg, de X+50cmnél már 140kg.


A lánc nem számít bele a súlyba. A láncal mellett kevesebb súlyt használsz mert összeségében megnehezíti a gyakorlatot. Ebben a kevesebb súlyba a lánc súlya nem számít bele.


Viszont ha instrára akarsz PR-t feltölteni akkor nyugodtan rakd bele a lánc súllyát is mert meg kell mutatni a követőidnek hogy ki a Jani.

2019. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# vagyok.


Amúgy ugyan így a gumiszalagokat sem számoljuk bele pl. fekvenyomásnál ha erőkeretben szallagokkal megnehezíted hasonlóan a lánchoz a fekvenyomás tetejét.


Ugyan az...

2019. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én pl azért raktam fel a láncot,hogy így nagyobb súlyt használjak és szokjak a nagyobb súlyhoz.


Egy fekvenyomó versenyző azt mondta nekem,hogy az erősödéshez az egyik legjobb módszer,ha nagyobb súllyal dolgozunk,mint amit rendesen elbírnánk,mert ez növeli a súlyérzetünket.

Ő pl deszkás nyomásokat csinál és ezzel 20-40 kilóval a maxa felett tud dolgozni.

Az ő tanácsára próbáltam ki a láncokat és szerintem ezt adaptálom a guggoláshoz is.

2019. dec. 28. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!