Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos edzéssel kb...

Plüssfigura kérdése:

Saját testsúlyos edzéssel kb milyen eredményt tudok elérni?

Figyelt kérdés
Már kb egy éve nem nagyon sportoltam semmit és észre vettem magamon hogy eltunyultam és ez nekem nagyon nem tetszik elhatároztam hogy elkezdek edzeni itthon, kondiba nem nagyon szeretnék menni mert nincs is időm rá és itthon sokkal kényelmesebb a célom az hogy egy kicsit izmosabb, feszesebb szeretnék lenni fogyni nem akarok mert nem is kell 162cm vagyok és 52-53kg.szóval saját testsúlyossal edzek viszont elbizonytalanodtam mert azt olvastam hogy csam állóképességre jó, de valaki pedig azt mondta hogy lehet vele formálodni. A kérdésem az hogy saját testsúlyos edzéssel milyen formát tudok elérni? Van e értelme a saját testsúlyos edzének? Vagy tényleg ide csak súlyzós edzések kellenek

2020. jan. 8. 23:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyépként ha ez nem derült volna ki lány vagyok
2020. jan. 8. 23:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az izom nem olyan nagyon okos. Nem tudja, éppen súllyal, géppel, liszteszsákkal vagy a saját testsúlyoddal terheled. Elvileg tehát ugyanolyan eredményt el tudsz érni, mint súllyal. A probléma az, hogy a terhelés megvalósítása egyes esetekben körülményes, vagy ha meg is oldható, erősen korlátozott a terhelés mértékének beállítása. Én a helyedben vennék két kézisúlyzót néhány súllyal, egy-két gumikötelet, és egy húzódzkodórudat. Mindez nem sok pénz, nem sok hely, viszont lényegesen több lehetőséged lesz az edzésben.
2020. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Saját testsúllyal is lehet szép eredményeket elérni, viszont kicsivel nehezebb. A kézi súly és a húzóckodó rúd tényleg hasznos, rengeteg gyakorlatot lehet velük megcsinálni. Illetve a gumiszalag is hatékony.

Én rúdtáncra járok, az is saját testsúlyos edzés tulajdonképpen. Rengeteg erősítést csinálok rajta, mert otthon is van, és elég durván kiizmosodtam. A szabadtéri edző pályákra a gyakorlatok nagy része áthelyezhető, így amint jó idő lesz, azt is javaslom neked, ha van a közeledben. Ha addig picit erősítesz otthon, sok mindent meg fogsz tudni csinálni ott. És mindig vannak arra emberek, akik segítenek neked, hogy jól is csináld :)

2020. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet venni decathlonban guggolo keretet, amit el lehet rakni konnyen, kis helyet foglal. Melle egy 160as rud + tarcsak + huzodzkodo rud. Ennyi bőven eleg lenne. Persze ez igényel egy kis befektetest, de idovel megterul.Jofogason érdemes nezelodnod. Az a baj a sajattestulyos edzessel sokkal lassabban fogsz fejlodni, mint súlyzós edzessel. Ahhoz hogy latvanyos legyen nagyon érteni kell hozza, edzest sem szabad nagyon kihagyni + a taplalkozasnam is nagyon klappolnis kell. Sulyzos edzessel egy kezdo sokkal konnyebben tud izmot epiteni. Alapgyakorlatokat kell vegezni + par kiegeszito es azzal mar simán elersz egy átlagnál jobb alakot. En is sokaig sajattestullyal "bohóckodtam", az elejen fejlődtem aztán utana mar csak kb eronletet fejlesztett mert keves volt a terheles. Lábra például lehetetlen vele edzeni, mert tul eros izom. Amik tenyleg jo es hatasos sajattestulyos gyakorlatok: huzodzkodas, tolodzkodas, labemeles, L sit stb. Hallgatsz ram veszel egy allvanyt + ketkezes rudat tarcsakkal. Ha nem vagy elhizott akkor mar nyarra lathato eredmenyt tudnal elérni.
2020. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!