Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként (! ) mennyi idő...

Kezdőként (! ) mennyi idő után érdemes új gyakorlatokat bevezetni?

Figyelt kérdés

Tehát ha van pl bicepszre 3 gyakorlat, amit végzek, akkor ezt meddig csinálhatom úgy, hogy eredményes maradjon az edzésem? Mennyi idő után érdemes új gyakorlatokat bevezetni/más gyakorlatokra cserélni?


Ha úgy csinálom, hogy amikor tudok, emelek a súlyon, és minden edzésen más sorrendben csinálom őket.


2020. jan. 15. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
minek egyáltalán kezdőként bicepszre 3 gyakorlat...?
2020. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak írtam egy példát
2020. jan. 15. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ameddig fejlődsz és nincs semmi probléma (pl az ínakkal) addig nem szükséges lecserélni

kezdőként kb az első évben valószínűleg nem kell majd ilyennel foglalkoznod

2020. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
persze akkor ha alapból egy legalább "ok" tervet követsz
2020. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor csinálhatom pl. ezt is egy évig, ha csak a súlyokat emelem és fejlődhetek vele?

[link]

2020. jan. 15. 11:32
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Hät ez semmire se jò.

Már reg tulhaladott ez a splitbro

mert te ezzel tömeget nem nœvelsz.Egyszer edzeni egy testreszt?

Ven tata leszel,mire megtanulsz rendesen guggolni,hátazni,mire eléred ugyanazt,mint egy sima teljes testedzést,ahol legalább 2xmegedzed magad.Kisebbeket 3szor akár.

És alapgyakorlatokat csinálj.

Nem vagy te Tom Platz,hogy 2hetente guggolj..

Nezz egy 3napos teljes test proramot.

2020. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 amaboy01 ***** válasza:

Utolsó jól írta.

Felesleges ülve meg gépen edzeni.

Csak alapgyakorlatok.

2020. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14 éve edzem. én is mint sokan mások úgy kezdtem hogy Arnold könyv, osztott edzéstervek. Sokkal később jöttem rá arra, amit egyébként több edző is elpofázott nekem hajdanán... hogy csak alapgyakorlatokat bőven elég lett volna végezni. 11 évig osztottan edzettem. Aztán mikor már bosszantott, hogy 8 évig nem fejlődtem elkezdtem máshogy bontani, variálni. Jelenleg alsó és felső testes bontásban edzem immár lassan egy éve és rohadtul bejött. Nincs bohóckodás, bicepszre 3, tricepszre 4 gyakorlat.. vagy hátra 6... fityiszt. max 2.

A kérdésedre a válasz pedig. Minél sűrűbben érdemes gyakorlatokat váltani. Én szinte minden edzésen máshogy edzem. Nem bonyolult, vagyis nem kell óriási váltásokra gondolni. Illetve ha mondjuk heti 3* van felső tested edzésed.. akkor 3 bicepsz gyakorlat lesz a héten, csak nem egy napon, hanem három külön napon végezve... így pedig nem baj hogy az egyik gyakorlat inkább vastagít, a másik csúcsosít, míg a harmadik az eredési pontot gyilkolja. Még az is mindegy, hogy van-e vagy nincs efféle gyakorlatvégzés.. hiszen te mindig mást csinálsz, viszont annyira változatosan hogy tejesen lényegtelen. hogy mi mit csinál, mert összességében minden lesz.

2020. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jan. 16. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!