Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akik "egészségesen élnek" és...

Akik "egészségesen élnek" és sportolnak minek szednek káros tápkiegészítőket/szteroidokat?

Figyelt kérdés

Most olvastam el egy két ilyen fehérjepor, stb, miket tartalmaz. Tele van édesítővel, stabilizátorokkal,emulgeálószerekkel (E471, E472a) minden féle szrral.


Miért nem jó a sima zöldség+gyümölcs kombó? Vagy rendes kaja.


Sajnos nekem ez az egész sportág már kezdi elveszíteni a hitelességét, már inkább arról szól ki mit szed/nyom mint az akaraterőről. Nyilván nem a fehérje porról beszélek, de tök felesleges az is mint a többi , csak elhihetik az emberekkel hogy mennyire király meg mennyire szükség van rá, mert enélkül már nem érhetsz el semmit.


2020. jan. 29. 21:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az E471 egy olyan zsírsav, ami megtalálható minden állati zsiradékban és növényi olajban. Azaz ha te egy falusi ökogazdaságban tartott sertésből eszel, akkor is ettél E471-et.


Nem minden az ördögtől való, ami E betűvel kezdődik.

2020. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Amiben nincs emulgeálószer, abban nem lehetne együtt olyan anyag, ami abban a formájában a másikkal nem keveredik (pl:zsír és víz.) Ha ezek egy kajában vannak, és nem váltak fizikailag ketté, akkor abban biztos, hogy van emulgálószer.

pl: Süteményeknél azért meredek lenne a zsírtartalom/a víztartalom teljes kicsapódása.


A stabilizátorok, amik az összkevert állapotot megtartják. (Amik általában a napi használatban ugyanazok, mint az emulgeálószerek)


Ha azért ebbe belegondolsz, akkor rájösz, hogy a kaják közel 100%-ban van, csak nem úgy hívjuk, hanem a "köznapi" nevén (tojás/tej/hasonlókat szoktak használni a konyhában ilyen célra)


"Miért nem jó a sima zöldség+gyümölcs kombó? Vagy rendes kaja."


Te kérdező mit eszel konkrétan?

Csak Zöldség + gyümölcsöt eszel és emellé végzed a súlyzós edzést?


"tápkiegészítőket/szteroidokat"

Köze nincs a kettőnek egymáshoz, és nem is tudom miért akarod keverni.

A tápkieg általában valamelyik kajának a kivonata, a fehérjepor általában a tejsavóé, vagy valamelyik egyéb fehérjeforrásé.

A szteroid egy teljesen más műfaj.

2020. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

Szoktál bringázni?Végülis mind1.Sokan tekernek.Nyáron,családostúl,csapatban a Balcsin,Velencén.Van,aki télen,nyáron..

Pedig kiábrándító ami ebben a sportágban megy.

Széjjel vannak doppingolva a kerékpárosok.


Mi francnak bicigliznek akkor?


Kb ugyanezt a kérdést tetted fel nagyjából.

Azaz semmi értelme nincs.


Egyél jókat,járj edzeni,a többit meg xard le.A soortágat is.

2020. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek. # 12 Akkor lehet kicsit túl reagáltam, akkor valószínűleg azért rakják bele, mert máshogy nem állna össze, vagy olyan állaga lenne amivel nem tudnák eladni. Manapság már úgy se lehet úgy étkezni hogy teljesen egészséges legyen, az ivóvíz is már tele van ösztrogénnel meg hormonokkal.

És igaz szteroid az teljesen más, nem táplálék kiegészítő.

De pl a C vitaminnál is olvastam hogy valami kukoricából állítják elő :D Hát nem tudom inkább eszek citrusfélét.

2020. jan. 30. 22:02
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Kukoricából nyert glukózból állítják elő és akkor mi van? Ez egy vegyület, mint az hogy H2O, tök mind1 miből készül, attól még az H2O lesz, azaz víz.
2020. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!