Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyha heti 2x van csak időm...

Hogyha heti 2x van csak időm lemenni a konditerembe, de akkor mindegyik izomcsoportra (váll, hát, mell, kar, láb) megcsinálok 2-2 sok ismétléses gyakorlatot akkor az is tud eredményes lenni?

Figyelt kérdés
Valaszokat elore is koszonom!
2020. febr. 1. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért milyen jó volt nekünk a 90-es 2000res évek elején.. nem volt gyk, meg ennyi okos aki megmondhatta volna, hogy heti 2 edzéssel nincs értelme az egésznek, így aztán szép kidolgozott lehetett a testem a 20-30as éveimben... basszus... ha valaki szólt volna akkoriban, hogy feleslegesen csinálom... de jó lett volna... zabálhattam volna kedvem szerint...
2020. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem a glikogenraktarakra irtam, hanem a feherjeszintezisre. Heti 2 edzessel olyan alacsony a hipertrofia merteke, amit raadasul a katabolizmus negativan befolyasol is, hogy ertelmetlenul sok ido alatt lehet elerni elenyeszo javulast.


A szep kidolgozott test pedig attol fugg kinek milyen igenyei vannak. Van akinek egy 180 centihez 70 kilos szalkas forma is szep kidolgozott, azt el lehet erni heti 2 edzessel is, de en azt eredmenynek nem hivnam, inkabb jo kiindulo pontnak.

2020. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Nem a glikogenraktarakra irtam, hanem a feherjeszintezisre. Heti 2 edzessel olyan alacsony a hipertrofia merteke, amit raadasul a katabolizmus negativan befolyasol is, hogy ertelmetlenul sok ido alatt lehet elerni elenyeszo javulast."


Ezt írtad:


"Nagyon leegyszerusitve edzes elott 100%-os az izomzatod. Az edzessel stressznek teszed ki, serul, lesz mondjuk 95%-os. Kb 48 ora alatt regeneralodik egy izom, ennek a vegen a szuperkompenzacio miatt lesz az izomzatod mondjuk 102%-os rovid idore"


Félreérted a szuperkompenzációt :


A fehérjeszintézis tényleg leáll 48-72 óra alatt, de az általad említett "szuperkompenzációs 102%", az nem a "nyers"(glikogénraktárak nélküli) izomtömeg, hanem a glikogénraktárak.

x izomtömeghez a szuperkompenzáció idején nem y, hanem y*1,02 gligogénmennyiség tartozik.

Nem az "x" esik vissza a szuperkompenzáció után, csak az "y"*1,02 helyett lesz "y".


PL:

Van egy kiinduló x izomtömeged, amiben van y glikogénmennyiség.

Van egy edzésnapod : Utána az izomtömeg x*0,95, a glikogénmennyiség 0 (nem lesz 0 csak a példa kedvéért)


48-72 óra múlva az izomtömeged 1,005x (azaz fejlődtél 0,5%-ot),a glikogénraktáraid viszont (1,005y)*1,7 ebből az "1,005y" a megnövekedett ("nyers") izomtömeg miatt, a "*1,7" pedig a szuperkompenzációs hatás.


Ha ebben a pontban lemész edzeni, akkor az "első edzésedhez" képes 1,7085-szörös(1,7*1,005) glikogénmennyiség áll majd rendelkezésedre az edzésen, ami miatt akár intenzívebb is lehet, mint az első alkalom.


Ha csak 1 hét múlva edzel újra, arra az izomra akkor az izomtömeged 1,005x a glikogénraktáraid 1,005y lesznek, mert a "*1,7" mint szuperkompenzációs hatás nem lesz.

2020. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13-hoz


#12-nek írtam

2020. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem ertem felre, mivel nem is egy dologrol beszelunk, hanem Te probalod rahuzni a glikogenraktarozasra amit irtam, amikor egyertelmuen leirtam, hogy nem arrol beszelek :)

Nagyjabol 48 ora utan eleri a csucsot a fejlodes merteke, utana visszacsokken a kiindulasi allapotba. Mivel a heti 2 edzessel ennel sokkal tobb piheno lesz, az ujabb edzes a kiindulasi allapotban fog erkezni, igy a fejlodesi csucsok nem fognak emelkedni, csak nagyon kis mertekben, ami a 2 edzes kozotti rovidebb pihenoben tortenik. Semmi glikogenraktarozasrol nem beszeltem.

2020. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15


A szuperkompenzáció CSAK a glikogénraktárak méretére igaz, a "nyers izom" tömegére nem.


"Nagyjabol 48 ora utan eleri a csucsot a fejlodes merteke, utana visszacsokken a kiindulasi allapotba."


Nem az izom csökken vissza az eredeti állapotba, hanem a "nettó pozitív" fehérjeszintézis, és csak "nettó 0"-ra. Nem "esik át" negatívba, sőt a nullát is eléggé az "ellaposodó" módon éri el.


Ami leírja ezt a pályát, hogy visszaáll egy héten belül az eredeti állapotra az a glikogénraktárak állapota.

2020. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!