Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzésről mi a véleménye...

Fegyencedzésről mi a véleményetek? Meddig jutottatok el vele? Hol tudnám elolvasni a könyvet?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi a karizmom, ezért a fekvőtámasz, 40db után már nem megy.

A guggolás 60-után, a felülés 50 után, a fordított evezés 150 után fáraszt le teljesen.


2020. febr. 3. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nekem megvan az összes, az első kötet még oké, de a többi már elég sci-fi.

Maga a mű a 3 kötetével kb 40% ban hasznos, a nagyrésze, motivációs szöveg, és atlétika történelem.

Az elv jó, hoyg nem kellenek gépek, és bárhol bármivel lehet edzeni, akár egy ajtófélfával is

A gond azzal van, hogy ez tényleg fegyenceknek való, akiknek semmi dolguk a cellában, és éveket ülnek.

Egy normál embernek nincs esélye tartani azokat az ismétlésszámokat, és normálisan ki is pihenni.

A kipihenetlenségnek meg sérülés a vége, legtöbbször izületi.


Ha elkezded, akkor bőven elég az edzésnaplót megvenni, és az első kötetet, és a többi kötet helyett inkább vegyél egy könyvet ami a nyújtásokat mutatja be. Többre mész vele mint a 2. 3. kötettel.


Az ilyen szaltós mutatványos dolgoknak meg egyedül neki se állj, mert oda kevés ez amit a könyv leír, mert ösztönösen kódolt reflexeket kell legyőzni egy sima szaltónál is, oda pedig kell aki figyeli a mozgásod, és segít amíg meg nem tanulod legyőzni magadtól az átfordulást gátló életvédelmi reflexet. Ugyanolyan mint a bicikizéskor az egyensúly megtanulása, vagy úszáskor a kar, láb összhang a légzéssel.

2020. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első könyv jó, marmint az edzés része, a rizsa az csak hablaty...

Elolvasni pedig szerintem a szobádban, vagy egy parkban ajánlanám.

2020. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha 40 fekvőtámasz megy akkor vegyél fel egy 15 kilós zsákot a hátadra aztán csinálj úgy 4x20-at inkább. Azzal nem leszel előrébb ha csak dobálod magad mint egy félnótás, le is kellene terhelni az izmokat. Ezt így inkább nevezném kardiónak mint edzésnek.
2020. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokan rossz motivációval, rosszul használják.


Azaz azt várják hogy ettől izmosak legyenek és úgy kezelik mint egy forradalmi újítás a test edzése terén és mindenki buta aki mást mer állítani.


Kicsit kultikus követése van, ami nem tetszik.


Lehet túlzóan általánosítok, de az fegyencedzés fanoknál szoktam csak tapasztalni a "funkcionális edzés" fontosságáról áradozást úgy hogy igazából nem tudják hogy ez mit takar, csak azt hogy mivela saját testünken dolgozunk így biztosan jobb mint a gugolás, felhúzás, amiben "semmi funcionalítás nincs".


Ami mondjuk nem igaz, mert minden gyakorlat kontextustól függően lehet funcionális. Azaz egy felhúzás, ha valaki nehéz dolgokat emelget munka közben és fontos neki ebben az erőkifejtést fejleszteni.


Stb...


Az meg főleg nem tetszik, hogy sok kezdő hozzáértés nélkül ennek ugrik neki azzal a céllal, hogy "Ki akarom gyúrni magamat, de nem annyira hogy Mr Olypia legyek, mert az ronda".


Majd 2 év múlva rájönnek kb ugyan úgy néznek ki. Kicsit megbánják vagy a náluk jóval izmosabb, de még bőven naturál kategóriát elkezdik szteroid használónak titulálni és egy fajta felsőbbrendűséggel lenézni rájuk, hogy ők a helyes utat választották és olyan csúcs szuper funcionális izmaik vannak, hogy az be÷÷÷rás.


Nekem ez nem tetszik.



Az szeritem meg teljesen normális ha valakinek ez a mozgás forma tetszik és ezért egy csinálja...

2020. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!