Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért erősödök jobban, mióta...

Miért erősödök jobban, mióta kevesebbet eszek?

Figyelt kérdés
Elkezdtem edzeni tavaly és mindenhol azt olvastam, hogy nagyon sokat kell enni, tehát így is tettem. Napi 3x-4x ettem főtt ételt + a reggeli, uzsonna stb, tehát elég sokat. Nőttem is valamennyit izomban, fejlődgettem, de inkább zsírosodtam. December vége felé elhatároztam, hogy visszaveszek az evésből, kevesebbet eszek, minőségibb ételeket és azt vettem észre, hogy a fogyás mellett sokkal gyorsabban szedek fel izmot és sokkal jobban fejlődök. Ezelőtt kb havonta ha tudtam emelni a súlyokon, de most már szinte hetente tudok valamennyit.

2020. márc. 3. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válasz. Minőségi kaja.
2020. márc. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért mert az hogy nagyon sokat kell enni, önmagában nem elég. Nem mindegy mit eszel és mikor eszel. Zabálhatsz te naponta 8-10 vajas zsömlét közé csapva 2-2 szelet csirkemell"sonkát", meg 2 doboz gabonapelyhet 2 liter tejjel, vacsorára meg 1 pizzát. Attól biztos hogy hízni fogsz, de izmosodni nem. Napi fél kiló hús 8-10 tojással, kis zöldséggel meg minimál szénhidráttal megtámogatva kalóriában lehet hogy fele, de izomépítés szempontjából sokkal effektívebb. Ahhoz hogy izmot építs megfelelő mennyiségű fehérjét kell bevinni. Onnantól hogy ez megvan, jön az izom, azzal pedig értelem szerűen jön némi erő is, több izom több munkát végez.
2020. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még ami valószínűleg közrejátszik, az az inzulinháztartás helyrebillenése. Ha évekig vacak volt az étrend (vagy nem is volt), vagy/és nem mozogtál semmit, a szervezetnek több hónap mire normális étkezés és rendszeres mozgás mellett visszaállítja az inzulinháztartást egy normális szintre. Értelem szerűen ez kedvez az izomépítésnek és erő növekedésnek is, nagyon leegyszerűsítve nő az emésztőrendszer hatásfoka.
2020. márc. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!