Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet attól bajom ha minden...

Lehet attól bajom ha minden nap eddzek?

Figyelt kérdés

Nem tudom lényeg-e az hogy milyen,de itt van:

9 perc plank (reggel 4,5 este 4,5)

270 3 féle felülés(135 este 135 reggel)

,de lehet a korona vírus miatt elharmadolom és délután is eddzek.(mivel nem kell suliba mennem)


2020. márc. 14. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Mióta edzel, és mennyire vagy edzett?

Egyébként ha minden nap ezt csinálod és csak adott izmokat edzel azzal többet ártasz magadnak mintha nem edzenel 2-3 napig.

Gyakorlatilag nem tudnak regeneralodni az izmaid, pedig pont attól fog nőni és nem az edzestol.

2020. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A plankot könnyű elrontani, lehet te is rosszul csinálod, mert akkor nem bírnád kb. 5 percig egyhuzamban. A felülés meg nem a legegészségesebb a gerincnek.


Inkább tartsd ki a kezed és a lábad ellentétes irányba, az alsóháti gernicszakaszt szorítsd a földhöz, szorítsd le a bordáid, és egyenletes levegővétellel tartsd ki a pózt, ameddig nem mozdul el a derekad a földtől. Valamint hasprésezz.


Hasat lehet szinte minden nap edzeni, mert gyorsan regenerálódik, esetleg ne bukásig edz ez esetben, hanem hagyj rá picit.


Én is jobban szeretek minden nap csinálni valamit, ha okosan határozod meg az intenzitást és az edzésmunkát, akkor el tudsz találni egy jó arányt, amivel kellően konstruktív tudsz lenni.

2020. márc. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Planket 1 percig csinálom 4x aztán még egy fél percet,egy huzamban,pont azért nem csinálom,mert ha egyszerre csinálom szabálytalan.Igazából olyan 1 hónapja eddzem,de most diétázzok is mellé,mivel érzem hogy egész sok izom van a hassamon,csak a zsír alatt.Hallottam róla hogy legalább heti 2 napot hagyni kell,hogy épüljön az izom.

Szerintem inkább szombat,vasárnap kihagyom akkor.Köszi a válaszokat.

2020. márc. 15. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne egymás utáni 2 napot hagyj ki. Akkor legyen a hétfő meg a csütörtök, vagy kedd-péntek, valahogy így.
2020. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha egy honapja edzel akkor felejtsd el a megterhelő feladatokat. Az első 1 hónapban el se kell faradnod mert akkor még csak az izuleteidet erősítés.
2020. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A minőségre ügyelj, ne a mennyiségre. A kevesebb néha több! Napi két edzés sok, főként ha nincs pihenőnap. Ne csak találomra eddzél, hanem olvas utána, mit hogyan érdemes csinálni.
2020. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!