Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg ennyire számít a...

Tényleg ennyire számít a lassú negatív, és pozitív szakaszon a súly 3 mp-es megtartása?

Figyelt kérdés

Eddig mindig saját tempóban, egyenletes sebességgel, megtartás nélkül végeztem a gyakorlatokat.


Tegnap kipróbáltam.

Eddig húzódzkodásból 12 ment, de ezzel a technikával csak 5-6.

Minden saját testsúlyos gyakorlatból kb. a fele.


Súlyzónál is jóval kevesebb súllyal tudtam dolgozni, hogy elérjem a kitűzött ismétlésszámot.


Most kicsit elbizonytalanodtam, hogy hogy is kellene végeznem a sorozatokat?


2020. márc. 16. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy sokat számít. A megállítással nullázod a lendületet, sőt, ellene dolgozol.
2020. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezért mondják hogy ne dobáld, lengesd, hajigáld a súlyt.
2020. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kivitelezésben, és megmozgatott súlyban irtó sokat számít, de nem jelenti azt, hogy csak így, vagy úgy jó edzeni.


Egy 3 mp-s megtartás, egy sima 1 mp megállítás-újraindítás, és egy "touch 'n go"/pattintás/lendületmegmaradásos ismétlés között ég és föld a különbség, mégis mindegyiknek van/lehet értelme.


Egy sima rövid megállítás a "normál" gyakorlat végrehajtás egy sorozatban.

Egy ennél jelentősen hosszabb megállítás, kisebb súllyal sokat segíthet a technikán, a stabilizáló izmok igénybevételében, a mozdulat megindításában.

De azért az utolsó sorozatokban a pattintó/belecsaló ismétlések sem elvetendők, nagyobb súllyal. (nyilván a biztonságos határon belül, amivel még nem dőlsz össze, sérülsz le, stb.)

Itt ugyan a pozitív szakasz nem szabályos, viszont a negatív szakaszban plusz terhelést tudsz adni a gyakorlathoz.

2020. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha izomtömegre edzel, érdemes a negatívra és a lassú kivitelezésre figyelni.

Erőemelésnél is, de ott talán a pozitív fontosabb.

2020. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!