Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van arról valamilyen kézzel...

Van arról valamilyen kézzel fogható kutatás, hogy gátolhatják a gyerek növekedését az anabolikus szteroidok?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam erről. Számomra elég valótlannak tűnik az, ha egy olyan szervezet, ami genetikailag 190 centi magasságra van kódolva az az anabolikus szteroidok miatt csak 170 centi lesz. Van ezzel kapcsolatban konrét kutatási eredmény?

2020. márc. 21. 22:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ha tudsz valamit ezekről, írj már rám :D
2020. márc. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Olyan ez mint a cigaretta szerintem. Allítalag az is gátolja a növekedést és emberek akik 13 éves koruk óta cigiznek, sőt, drogoznak 190 centi magasak. És van az, aki gyerekkorától fogva egészségesen él és 165 centi magas.
2020. márc. 22. 00:07
 3/22 anonim ***** válasza:

#2

Erre annyit tudok mondani, hogy több olyan gyereket ismerek akinek az apja ilyen 180-190, az anyja meg 170-180 a gyerekek meg 170 centi alattiak.

Vannak köztük cigisek és gyúrósok is.

Gyenetikailag most 2 embert emelnék ki. Az egyik apja 187-190cm körül van, (én vagyok 185tőlem magasabb), az anyja meg 180-183 körül lehet, a gyerek meg 20 évesen még 160centi volt fiú léttére. 12 éves kora óta cigizett.

Van egy másik mondjuk ők testvérek, de az apjuk ilyen 190 valahány centi lehet, az anyjuk meg 175-178cm. A két gyerek meg 150-155 cent körül van, ők állítólag 10 éves koruk óta edzenek. Hatalmas izomtömeg van rajtuk, de ugye csak a testükhöz képest, mert nagyon aprók amúgy, erősek, meg formásak, de kb úgy néznek ki mint a törpék. Genetikailag nem hinném, hogy pl ez a három gyerek is ne lett volna legalább 180 centi.

2020. márc. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Jól értem hogy te már odáog is elmerészkedtél hogy az edzés visszafog a növekedésben? Ennek végképp nincs semmi alapja.
2020. márc. 22. 00:34
 5/22 anonim ***** válasza:

Hát én láttam pár ilyet. Meg több oldalon is olvastam, hogy káros az edzés fiatal korban.

Én is edzek, nem vagyok edzés ellenes, csak akiket ismerek hogy tényleg gyerekkora óta edz, egyik se bántóan magas, sőt a családjukba is a legkisebbek.

Bár aki csak úgy edzegetett az más, de aki már 12 éves korában ilyen versenyekre járt, meg kemény tömeg volt rajta azoknál ez van.

2020. márc. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én sok olyat ismerek olyat aki gyerekkora óta nagy súlyokkal edz és magas. Ez sokkal inkább bizonyítja azt, hogy nem függ össze az edzés a magassággal.
2020. márc. 22. 00:50
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű hogy igen befolyásolja negatívan. Mert a hormonális rendszert felborítja,hypogonadizmust ami alacsony tesztoszeron miatti heresorvadást okoz ezért a férfias jellegek nem fognak kifejlődni,ezáltal a növekedés is megállhat. (A TSH,GH,Testoszteron,Luteinziáló hormont,KORTIZOLT összezavarja. Van olyan szteroid (oxandrolone) amit régen kifejezetten hormon problémás gyerekeknek adtak a növekedés és a férfias jellegek kialakításának segítségére. De ezt is minimális dózisban.

170cm magasság nem kóros fiúknál. A magasságot GH-val szokták növelni csak 17 éves kor alatt! Kritériuma ha a gyermek nem éri el a 3 percentilis értéket. Ehhez szigorú orvosi felügyelet kell,és a GH hiányát provokációs vér tesztben igazolni kell.

2020. márc. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Imádom, mikor a sok okos googlehuszár megtanulja a "tanulmány" szót, és akkor azthiszi, aztán a tanulmányok nagyon durva bizonyítóerejű dolgok. Némi tudományos ismeret is kéne.

De hogy a kérdésre válaszoljak: 1, élettani tény, hogy a növekedési porc lezárulásában a nemi hormonok szerepet játszanak.

2, gondolj már bele egy ilyen kutatás etikai vonzataiba? Medikális célra készült szerekkel tömni gyerekeket, hogy megnézd törpe marad-e? Tudod mit, mondok jobbat, csináld meg a kutatást te magad. Keress fel egy gyógyszercéget hogy támogassanak a célra egy kis szterkóval (így mondd majd kérlek), meg csöngess be random édesanyákhoz, és kérdezd meg tőlük hogy hozzájárulnak-e hogy Pistike szteroidozzon 2 évig és lejárjon a kondiba.


Visszatekintő vizsgálatot lehetne végezni, azaz már szteroidozott emberek testmagasságát megnézni az átlaghoz. De ott is sok dolog felmerül, lesz-e elegendő számú ember, meddig szteroidoztak, milyen más dolgok érték. Majd rákeresek hátha, de képzeld el a növekedés akkor áll le amikor a nemi hormonszint megugrik, és ez összefügg.

2020. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jól van ne idegeskedj, van így is elég bajunk a koronavirus miatt. Agyvérzést kapsz a végén.
2020. márc. 22. 10:10
 10/22 anonim ***** válasza:
A saját tapasztalatom leírom, 16 évesen kb 171 cm voltam, akkor kezdtem el koxolni, na azóta se nőttem egy centit se magasságra, pedig ennek már nagyon sok éve
2020. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!