Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normál, illetve kicsit jobban...

Normál, illetve kicsit jobban odafigyelt étrend mellett?

Figyelt kérdés

Létezik ugye tojáspor, szezámmagliszt, mogyoróliszt, ilyesmik, és ebből csinálna az ember turmixot tejjel, és napi egy olyan pohár, ami bőven fedezi és még ad is a napi igényhez mindenből (fehérje, kalória, jó zsírok, és vitaminok)?


Sok kalória illetve fehérje bevitel az lényeges tudtommal... De nem lehet mértéktelen evésből ezt bevinni, ezért gondoltam egy-egy ilyen "bombára". Szerintem napi legalább 1000 kalóriát és 100g fehérjét ilyen formában simán be lehet vinni.


2020. ápr. 1. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2020. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján úgy hogy hízni szeretnék (természetesen izomra) 2-3 óra heti sporthoz / fizikai munkához kb. 3500 kalória, 490 gramm szénhidrát, 134 gramm fehérje, és 119 gramm zsír szükséges. Persze ez egy átlag, általános kalkulátor.


A kérdésem az, hogy érdemes-e ilyesmi tömény módon bevinni a kívánt dolgok nagy részét, és nem a magamat degeszre evéssel kivitelezni, ami csak megterheli a szervezetet... nem beszélve arról, hogy a gyomor térfogata is megnő hosszú távon. Nem hiányzik.

2020. ápr. 1. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet.
2020. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom milyen jó íze lenne, ha ezeket összekevernéd. Tojásport horgászathoz használnak, csali készítésekor, elennéd előlük?


Inkább innál ilyen tákolmányt, minthogy ennél egy jó csirkét rizzsel, zöldséggel, vagy hasonlót?


Egyébként mi az a mértéktelen evés? Meg a sok kalória, és fehérje is relatív.


Napi 4 étkezésből simán össze lehet hozni 3500 kalóriát, 450g körüli ch-t, és 160g fehérjét.

2020. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Napi négy... oké. Reggelizni nincs sok időm, egy-két szendvicset össze (és be-) dobok és kész. Munkahelyre viszek főtt ételt, de fél-egy fogásnak felel meg. Vacsorára (fél hat felé) ha sokat eszek megfájdul(hat) a gyomrom, tapasztalat. Negyedik étkezést mikor? Este tízkor lefekvés előtt, hogy jól aludjak tőle...?


Oké, tényleg nem a legjobb ötlet ez a katyvasz, de azért gondoltam valami ilyenre, mert gyorsan össze lehet dobni. Nem én főzök, kétgenerációs együttélés van, nem fogom megszabni hogy nekem ez és ez kell, illetve időm nincs elkészíteni...


Ja, vegyem a drága WheyProteint és társait :)

2020. ápr. 1. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy étkezés 900-1400 kcal között mozog, tehát akár háromból is össze lehet hozni. Reggelizni nincs időd, akkor már ott a gond, mivel a kaja az egésznek az alapja. Nincs üzemanyag, akkor az autó sem visz be a munkába. :)


Nem egy nagy bonyolultság azért, zabot felönteni vízzel, vagy 4 tojást összekeverni, és bruttó 3 perc alatt kész a rántotta.


Ha viszont nem tudod összehozni szilárd kajából, és ragaszkodsz hozzá, hogy tömeget szerezz, akkor bizony kell a tápkieg.

De mivel benne van a nevében, hogy kiegészítő, így az sem megoldás, ha letolsz napi fél kiló port.


Példa:


Reggel 8kor betolsz 4 tojást, 100g zabpehellyel, meg mondjuk egy 50g mazsolával. Ez kb 850kcal 40-45g fehérje, 30-35 zsír, és 90-100g szénhidrát. Nem egy megfizethetetlen kaja. És szerintem segítség nélkül meg tudod csinálni magadnak is.


Ha esetleg megoldható, hogy csirkemell, pulykamell stb. legyen otthon, akkor azt előre is le lehet főzni, sütni, párolni stb.. néhány adagot.


Ebédre mondjuk eszel 12.00-kor 200g pulykamell filét 125g rizzsel, meg mondjuk 200g salátával (vagy amit szeretsz), ez 7-800 kcal, 50-60g fehérje,100g ch 10g körüli zsír.


Na máris megvan két étkezésből: 1600kcal, 95g fehérje, 200g szénhidrát, és 40g zsír.


ESETLEG, ha van rá mód, és 15.00 kor is be tudsz iktatni egy étkezést, ez lehet ugyanaz mint az ebéd, vagy legyen most a példába csirkemellel. Kb azonos fehérje tartalom van, mint a pulykában, így számoljuk ugyanazzal a mennyiséggel a rizst, tegyük fel, hogy saláta itt nincs.


Akkor így állunk 3 étkezés (08.00,12.00,15.00) után: 2400kcal, 150g fejérje, 300g ch, 50g zsír.


Vacsora, 19.00: legyen megint pulyka, az egyszerűség kedvéért, de ezt variálhatod az erre a célra szintén jó húsfélével, vagy amivel akarod.

200g pulyka, 125g rizs, meg zöldség amit akarsz.


4 étkezés után: 3200kcal, 200g fehérje, 400g ch, 60g zsír.


Ez így elég egyhangú, de most nem volt kedvem kikeresni, különféle húsok, halak tápértékét, de ezt te is be tudod helyettesíteni. Ez az étrend amit írtam, 80kg-s embernek szerintem 5x ch mennyiséggel jó lehet általános esetben.


E mellé persze kéne vitamin komplex, illetve ha több kg vagy, akkor annak megfelelően ki kell egészíteni dolgokkal.


Ha csak 3x tudsz enni, és nem tudod bevinni a fehérjemennyiséget, akkor bizony kell a fehérjepor.

Tömegnövelőt nem célszerű venni, mivel csak túlárazott fehérjepor, cukrozva. Vannak lassú ch komplexek, kb 1.500/kg, és napi 100g-ot ha beviszel (elkevered vízzel, és egész jó íze is lesz), abból 90g ch meg is van 1 nap, lassú, és gyors ch-kból.

2020. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!