Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Extrém szar genetika? Törődjek...

Extrém szar genetika? Törődjek bele, hogy ennyire lassan reagál a szervezetem?

Figyelt kérdés

Nagyon lassan alakul a testem, bármit is csinálok. Minden nap kardió, edzés heti 4-5x, full szigorú diéta (versenydiéta szintje) 2 hónap alatt kilóban semmi változás, és centiben is minimális. Az össz kcal bevitelem (kajából, a mozgás leszámolása nélkül) nagyjából 1200-1300 kcal. Ch kb 100g, fehérje kb 130g, zsír kb 30g. 165cm / 22 / lány. Kb 4 éve edzek, a kaját eddig sosem tartottam ennyire szigorúan.

Ezen valamit kéne változtatnom? Ha többet eszek, kísérleteztem már vele, igazából ugyanez, szintenmaradás /kis hízás. Nem mondom hogy rossz alakom van, de jobbat szeretnék, szálkásabbat. Mit tudnék még csinálni?

Ja, az anyagcserém nagyon rossz, nagyon nagyon lassú. Inni iszok eleget napi 3l minimum. Chia mag és egyéb trükköket anyagcserére próbáltam, nem segítenek semmit. Pajzsmirigyalulműködésem nincs, kivizsgáltattam. Lehet esetleg más orvosi probléma, amiről nem tudok, és ezt okozhatja?


2020. ápr. 5. 15:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Jahh és elfelejtettem odaírni, 64 kg
2020. ápr. 5. 15:27
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

2 hónap után pánikolsz?

Gyere vissza egy év után és ha akkor is ezek lesznek a problémák, akkor lesz értelme beszélni róla.

2020. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A zsírbevitelt ne engedd tskg/1g alá, mert annyi kell a hormonháztartásodhoz, illetve vitaminok ásványi anyagok menjenek, ha még nem mennek, mivel ezek szükségesek ahhoz, hogy a megfelelő zsírbontás és transzport működjön.
2020. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 1200-1300-al éhezteted magad, nem lassú az anyagcseréd, hanem nincs mi kijöjjön. A tested ennyi mozgás mellett önfentart. Ha feltennél egy fej nélküli képet, akkor valószínűleg többet lehetne mondani.
2020. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kevés az a kalória. Ha zsírt akarsz égetni, zsírégető diéta kell, ami nem egyenlő az azonnali, drasztikus kalória megvonással. A napi szénhidrátbevitelt fokozatosan kell csökkenteni, 2-3 hetes periódusokban, a zsírbevitelt meg 3-4 hetes periódusban növeled.

De többet tudnánk segíteni, hogy ha leírnád a jelenlegi étrended és edzésterved, fizikai aktivitásod.

2020. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos tanácsokat. És akkor mennyi lenne az ideális kcal bevitel? Vagy ha a zsírt megnövelem úgy már elég lesz? Kardió minden nap: ez úgy néz ki hogy 30perc és 1 óra között van, átlagban 45 percet szoktam: lépcsőzni, lejtőre sétálni, kocogni, vagy biciklizni.

Az edzéstervem - lábat és hátat heti 2x, vállat 3x (el van maradva), bicepszet és tricepszet 1x, has ahogt kijön. (Olyan is előfordul, hogy nem edzek minden héten ennyit, pl csak 1x lábazok, de az a ritkább)

A kaja - tojás, csirkemell, pulyka, hal, bulgur, rizs, édeskrumpli, kuszkusz, rizstészta, uborka, spenót, brokkoli - ezek variációiból áll, így jön ki a napi 1300 kcal, 100g ch, 130g f, 30g zsír körülbelül. Napi 5-6 étkezésre elosztva

2020. ápr. 5. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!