Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nő a mellem helyett a...

Miért nő a mellem helyett a karom, fekvőtámasz és huzódzkodás közben? 18 f 172/62

Figyelt kérdés
Egy ideje megállt a növésben, gondoltam, mert megszokta a terhelést, ezért nehezétettem és a lábam fekrakom, hogy több súlyt nyomjak közben, illetve huzódzkodásnál súlyt csatolok magamra, de a mellem helyett a kezem durran be.
2020. ápr. 15. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Na most akkor melyik? Egyszer azt mondod, hogy a melled, máskor meg azt hogy a kezed...
2020. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kezem nő a mellem helyett
2020. ápr. 15. 22:10
 3/13 anonim ***** válasza:

A húzódzkodás nagyon kis mértékben fejleszti a mellizmokat. Terheli egy kicsit, de gyakorlatilag elhanyagolható.


Csinálj széles fekvőtámaszokat, vagy próbáld ki a tolódzkodást.

Általánosságban figyelj arra, hogy a válaid legyenek leszorítva (depression).

2020. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tolódzkodás nem inkább tricepszre megy?
2020. ápr. 15. 22:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tömör válasz, igazából szinte mindig szélesen szoktam fekvőzni, nem is bírom annyira szűken. Tolódzkodni szoktam, de nem éreztem olyan terhelést, mint fekvőnél.
2020. ápr. 15. 22:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Szélesíts a fogáson, illetve rakj a kezeid alá valamit fekvőtámasz közben, hogy mélyebbre tudj menni. Illetve ahogy írtad, tedd egy 20 centivel a föld fölé valamire a lábad. És mégegyszer, szélesíts a kezeid távolságán!

A tokódzkodás úgy megy tricepszre, ha nem dőlsz előre. Minél jobban előre dőlsz, annál jobban terheli a mellet.

A húzódzkodásnál pedig szintén a kivitelezésben lehet a bibi. Nyilván közelednek egymáshoz a könyökeid a terhelés alatt, avagy karból indítod a húzást és nem hátból és lapockából.

2020. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Először is kezdőként teljesen felesleges elszeparálva edzened az izmaidat. Ez most tricepsz, az most mell, teljesen mindegy, tolóizmok. 60kg-osan egyszerűen nincs rajtad tömeg, nincs rajtad izom, ergo nem látszik mi van lemaradva, mi az ami jó.


Ha rendesen fekvőzgetsz, tolódzkodsz és felszedsz 5-10kg-ot akkor a melled is nőni fog (izom miatt, nem csak a zsír miatt), hiába azt érzed, hogy a karod durran be.

2020. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fekvenyomva mennyi súly megfelelő, eddig 50 kg-mal nyomtam 10-es szériával 100-at.
2020. ápr. 15. 22:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha rá tudod rakni a testsúlyodat és azzal megy 15 akkor már jó vagy. Természetesen ez csak egy teszt. Az effektív edzéseken nem kell ennyit ismételni.
2020. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!