Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elvesztegetett idő és pénz?

Bendzsi24 kérdése:

Elvesztegetett idő és pénz?

Figyelt kérdés

29 éves, 173cm, 64,5 kg vagyok. Teljes életmód váltást eszközölök. Munkahelyet váltottam ahol nincs éjszakázás, leszokóba vagyok a cigiről, kávét és energiaitalt teljesen elhagytam. Eddig a kávé, cigi végett (cigiről régebben is leszoktam 3 évre de nem jött tőle + kg) étvágytalan voltam és néha inkább kávét ittam mint ettem volna. Reggeli nem volt az életem része soha és időhöz kötött kaja se (értem, reggeli, ebéd, vacsora, ettem amikor megkívántam és amikor tudtam). Egy hónap alatt most sikerült hozzá szoktatom magam ezekhez és már kívánom és rosszul is vagyok ha kihagyom az egyiket.

Így néz ki általában az étrendem. (sajnos nagyon válogatós a gyomrom, lehet már szihésen nem tudok pár ételt elfogyasztani mert öklendezek, össze szorul a gyomrom is ha rá gondolok)

Ébredés után valami gyümölcs és jughurt, Reggeli: rántotta + 2 virsli vagy bacon + 2 kenyér, (menzán ez a legélhetőbb), Ebéd csirke + krumpli vagy rizs+ zöldség mix , Délután attól függ mennyire kell még rohangálnom a család végett de valami gyümölcs és jughurt , müzli vagy ha van időm akkor valami tészta sajttal, túróval vagy ami van itthon. Vacsora az megint csak csirke +… vagy tészta de már hússal vagy (pörkölt, milánói, chilis bab..stb. sajnos a gyerekektől is függ és az asszonytól). Ezek között még néha lecsúszik 1-2 csoki és nasi + az esti film mellé ugyan ez. Napi 1 fő ételből ez lett. Volt olyan napom hogy az se volt meg csak a nasi és kávé.

Rólam és életemről ennyit, innentől lennének kérdéseim.

1,Mennyire jó ez az étrend? Vagy ez arra jó hogy stagnáljak csak? (mondjuk ez előtt se mentem lejjebb 64kg-nál bármennyire nem ettem).

2. Vírus és a kinézetem végett kondi most kilőve mert kicsit szégyellem is magam. (tudom mindent el kell kezdeni valahol és szeretnék a későbbiekben kondiba járni) De itthon (egyenlőre) tudok húzockodni, tolóckodni, 2 egykezessel + 40 kg súllyal edzeni, haspadom ami állítható dőlésszögű. Átmozgattam magam kis súllyal mert 18 korom óta nem láttam súlyt a szekrény pakoláson kívül.

Kérdés ide az lenen hogy. 18 korban azt verték belém hogy 4*6-7 vagy 5*6-7 ismétlés amekkora súllyal csak tudom. Most hogy olvasgatok újra már mást látok tömegelésre. 4-5*10-15ig. Régen ezt szálkásításnak mondták. Nem akarok 50es kart, nem akarok 100kg lenni, nem életcélom a testépítés de már nem érzem jól magam a bőrömben. Elég motivált vagyok és van is időm már kicsit jobban oda figyelni mindenre Így kérdezném hogy számomra mi lenne a célravezető?

3.Olvastam 3 féle edzés beosztást. 1, Minden nap 1 izomcsoport, nagyobbat, kisebbet váltva. 2, 1 nap nagyobb, kisebb izomcsoportot együtt, 1 nap pihenővel és ha minden megvolt pihenő a következő hétig 3, 3 napos edzés, izomcsoportok csoportosításával és 1 pihenő és indul elölről. Melyik az értelmesebb és számomra melyik a célravezetőbb?

4. Tudom hogy rendes kaja nélkül mit sem érek ezekkel de már annyira remény vesztett vagyok és annyira vágyok arra hogy legyen egy kiállásom, súlyom hogy nézelődtem, olvastam és arra jutottam hogy tömegnövelőt is beiktatnék még az étrendembe. Név szerint Optimum Nutrition – Serious Mass-t. Olvastam hogy ajánlottak hozzá + fehérjét + BCAA + Glutamin-t. Ez mint pénzkidobás lenne? Vagy nem erre lenne szükségem? Ha igen akkor hova és mennyit kéne beiktatnom? Ha nem akkor mire? (sose fogom magam szúrni se semmi, inkább maradok ilyen (ezt nem címeztem se senkinek csak lábjegyzet))

Bocsi hogy ilyen hosszú lett de így kaptok róla teljes képet.

Remélem tud valaki segíteni.

További szép napot.



2020. ápr. 18. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mind az étkezésről, mind az edzésről sokat lehetne (és kellene) írni, nyilván nem fér bele egy válaszba. Szerencsére vannak oldalak, ahol ezt megtették. Itt csak egy-két dolog, nagyon tömören.

1. A tömegnövelőket hagyd!

2. Ha gyarapodni akarsz, csekély energiatöbblet kell, akkor jó eséllyel nagyobbrészt izmot fogsz felszedni.

3. Heti 3 teljes testes edzést végezz! A terhelés minden gyakorlatnál akkora legyen, amivel egyhuzamban 8-15 ismétlést tudsz végezni.

4. A nagyobb izmokra konceentrálj. Comb (elöl és hátul), mell, hát, esetleg még vállak és has.

2020. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Kox nélkül nincs komoly eredmény sajnos
2020. ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Jó étrend, így eszik egy felnőtt ember. Ha tömegelni akarsz egyél többet, ha szálkásítani, kevesebbet.


2. Ha izomtömeg növelés a célod, igazából mind1 az ismétlésszám. Csináld 8-15 között a rendszerezés végett. Az izom nem tud számolni. 50es karod akkor lesz ha éveken keresztül edzesz és telinyomod magad szteroidokkal.


3. Teljes testre edzz, semmi értelme izomcsoportokra leosztani. Heti 3 teljes testes edzéssel legalább egy évig optimális lesz a fejlődésed. A 40kg-s súllyal guggolni-felhúzni is tudsz valahogy?


4. A fehérje kivételével igen, ez elvesztegetett pénz. Glutaminra, BCAA-ra, tömegnövelőre igazából senkinek sincs szüksége, nekem sem. Ezek helyett fókuszálj az edzésre, a rendelkezésre álló eszközökkel, amíg ki nem nyitnak a termek.

2020. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, segítséget.

Utolsónak.

1, Tömegelni. Ahogy írtam eléggé azaz nagyon is vékony vagyok.

2, Bármit akarok ami meglátszik, rajtam marad. 50es kart csak szemléltetésnek írtam hogy nem célom egy kigyúrt állatnak lenni de családi genetika hogy gyomrosodunk és seggre hízunk és máshova nem nagyon. Igy gondoltam az edzéssel azért tudom ezt valmiféleképpen irányítani.

3, Teljes test edzéssel csak anyni a bajom hogy gyorsan fáradok. Pl láb edzés nagyon le tud szívni ha meg utoljára hagyom akkor meg már arra nincs sok erőm. Eddig 2 izomcsoportot edzettem naponta 1 pihivel. Tegnap volt láb és annyira lefárasztott hogy nem bírtam utána ébren maradni pedig ettem normálisan és normális kaját is. Gondolkoztam még egy súly mellény megvételén mert azt pl fekvőknél, tolockodásnál is tudnám hasznosítani de még nem tartok olyan szinten hogy 40kg akasszak magamra de mire eljutok odáig lehet kinyitnak a kondik is már.

4, Én csak azért gondolkoztam rajtuk mert tényleg gyors anyagcserével rendelkezek és néha hiába zabálok mint egy disznó akár napi többször is mint 3 + a kiegészítő kisebb kajálások és nasik. Nem azt mondom hogy el akarok hízni de egy kis zsír se ártana rám mert tényleg vékony vagyok és szálkás. Tényelg tömeget akarok velszedni akár vegyesen is.

2020. ápr. 22. 19:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenben egyetértek az előzőekkel, csak abban nem, hogy ne 8-15 ismétlés legyen, hanem 5-8. Emeld a súlyt edzésről edzésre, ameddig tudod.
2020. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!