Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek megéri Három...

Szerintetek megéri Három Harmadtól étrendet venni?

Figyelt kérdés
A videói alapján tudja mit csinál. Különösen a tegnapi videója fogott meg, mert ellenben másokkal, úgy látszik ő figyelembe veszi, hogy nem mindenkinek egyforma az anyagcseréje. Raktam már össze magamnak étrendet, de lehet hatásosabb lenne tőle rendelni. Másrészt nem szeretnék zsákbamacskát vagy valami sablon étrendet. Van itt olyan,aki tőle rendelt?
2020. ápr. 20. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem rendeltem tőle, de hacsak nincsen valamilyen szakirányú végzettsége (okj-s személyi edző nem játszik), kötve hinném, hogy ténylegesen személyre szabott étrendet tudna írni bárkinek is.
2020. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akkora tudomány ez, hogy te magad ne tudnád összerakni, és pénzt kell kiadj rá.


1. Kalóriaigény megállapítása, számtalán oldal van erre. Tökéletes pontossál egyik sem fogja neked ezt kiszámolni, ahogy három harmad Peti sem, de kiindulási pontnak tökéletes. Aztán látod, hogy hogyan haladsz vele, és a céljaidhoz mérten vagy elveszel belőle, vagy hosszá adsz egy picit, és így fogod kitapasztalni szép fokozatosan, hogy neked mire van szükséged.

2. Ezt a kalóriamennyiséget megfelelő arányban elosztod a makrótápanyagokon belül. Zsírmentes testömegere 2 gramm/ttkg fehéjre, 0.5-1 gramm/ttkg zsír és fennmaradó kalória szénhidrág egy jó ajánlás. Aztán játszhatsz azzal, hogy több zsírt viszel be, és kevesebb szénhidrátot, ez is alkat kérdése, neked kell kitapasztalni. Én pl, szeretem magasan tartani a zsirbevitelt, és alacsonyabban a szénhidrátot. 1 gramm fehéjre 4 kalória, 1 gramm szénhidrát 4 kalória, 1 gramm zsír 9 kalória.

3. Alapanyagok, amikből összerakod az étrended. Beírod neten, hogy fehérje, szénhidrát, zsír források,de itt is neked kell majd kitapasztalnod, hogy neked melyik étel lesz megfelelo, melyiket emeszted a legjobban, melyiktol van a legtobb energiat, stb. Zöldségből próbálj a lehető legtöbbet bevinni,de ha pontos ajánlásokat akarsz ezzel kapcsolatban is, akkor van erre is kalkulátor a neten, vitamin-asvanyi anyag szukseglet kalkulator cimszoval. A gyumolcsoknel mar jobban oda kell figyelni, veluk konnyen bevihetsz sok kalóriát, de nyugodtan eheted őket.


Aztán meg, hogy mikor eszel és mit, teljesen egyéni. Én pl nem bírom a 3 órankénti étkezést, másnak meg az jön be és edzés előtt sem szeretek szénhidrátot enni, más meg elképzelni sem tudná szénhidrátos étkezés nélkül az edzést. Neked kell ezeket kitapasztalnod.

2020. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy kis utánaolvasással simán összeraksz magadnak egy korrekt étrendet ,amiben olyan alapanyagok lesznek amiket te szeretsz/használsz . Ennél semmi nem hatásosabb,szerintem ne fizess ezért,de a te dolgod.
2020. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
SZtem ért hozzá a csávó és van végzettsége is. Viszont szerintem étrendet magadnak is össze tudsz rakni ha ért hozzá ha nem.
2020. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!